Magik

Okładka książki Magik Magdalena Parys Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Magik
Magdalena Parys Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Trylogia Berlińska (tom 2) Seria: Nowa proza polska literatura piękna
Trylogia Berlińska (tom 2)
Nowa proza polska
Świat Książki
2014-11-19
2014-11-19
proza polska

Ich bin ein Berliner

Nie zatrybiło, choć zapowiadało się nieźle. Historia jakie lubię ale niestety rozwleczona opisami do granic możliwości. Porzuciłem dość daleko bo w 2/3 całości nie wiedząc co wciąż stanowi oś książki. Śledztwo, które ma stanowić sens powieści gubi flow na rzecz wielostronicowych opisów przemyśleń bohaterów. Mocne strony? Język jakim jest pisana jest książka no i.... Mariusz Bonaszewski w wersji audio.

Za długie,za nudne,nie potrzebne. Autorka chciała sobie popisać,to popisała. Obrazowo opisała rzyganie,plucie na ulicy i nie tylko. Nie wiem po co, i tak było nieprzyjemnie. Nie wiem czemu służyło przywoływanie bzdurnych i nic nie wnoszących wspomnień,snów, mar. Po 300 stronie na moment się zrobiło ciekawie ale jeszcze na dobre się nie zaczęło, jak już skończyło. Nie polecam. Szkoda papieru.

Zachęcony opisem spodziewałem się dość wartkiej akcji i ciekawej szpiegowskiej rozgrywki. Oczekiwanie nieco rozminęły się z rzeczywistością, bo nie brakuje tutaj wątków kryminalnych, obyczajowych, a nawet społeczno-politycznych. Bohaterowie są przedstawieni dość szczegółowo i na pewno żaden z nich nie jest płaski i bez wyrazu. Mamy też tutaj całkiem sporo wątków, co sprawia, że w trakcie lektury trzeba być skupionym i uważnym, żeby niczego nie pominąć. W wersji papierowej jest to wielka zaleta, ale ja niestety słuchałem audiobooka, a dla tak złożonych opowieści nie zawsze jest to dobra opcja. Momentami gubiłem wątek, przez co musiałem potem się wracać, a to zawsze bywa nieco męczące. Przez to też książka może wydawać mi się nieco przekombinowana i na koniec miałem mały mętlik w głowie. Stąd też moje rozczarowanie, ale na pewno nie jest to książka zła. Jeśli jednak ktoś chce po nią sięgnąć, to polecałbym raczej wersję papierową i kilka długich jesiennych wieczorów, żeby na spokojnie wszystko sobie przyswoić.

Kilka razy podchodziłam do tej książki. Książka ma długie opisy i bardzo gubię się w fabule. Przeczytałam 300 stron i się poddaje.

Czytam o jakichś nagrodach i dobrych recenzjach za granicą. Kurczę kto to przyznaje i ocenia? Książka jest po prostu dramatycznie słaba. Gniot i tyle....

Trochę rozwlekła i momentami chaotyczna ale koniec końców cekawie skonstruowana historia o realiach komunizmu i wszechpotężnej Stasi.

Taki trochę łatwiej strawny Dan Brown. Sensacja, kryminał, odniesienia do paskudnych służb, piękna dziewczyna, zniszczony życiem policjant i kilka barwnych postaci drugoplanowych.
Czyta się łatwo i przyjemnie. Odpowiednia doza humoru, bohaterowie należycie przez los sponiewierani. Intryga sugeruje poważne polityczne spiski i kombinacje, ale okazuje się w efekcie bardzo ponurą, zupełnie „osobistą” zemstą. Cała książka jest taką trochę huśtawką między politycznymi machinacjami, a personalnymi problemami bohaterów.
Przyjemny wieczór z lekką lekturą. Przy okazji trochę informacji o Berlinie, emigracji i historii najnowszej.

Drugi tom trylogii berlińskiej. Dobre. Świetne zdjęcia Berlina.

Drugi tom trylogii berlińskiej. Dobre. Świetne zdjęcia Berlina.

Czytam, bo mam tę Trylogię i chcę "zaliczyć". Ależ to przegadana książka, jeszcze bardziej niż Tunel. Fabuła, akcja jest ciekawa, ale trudno ją wyłuskać z nudnych, przewlekłych opisów losów i dywagacji bohaterów. Historia najnowsza, Stasi, RFN, NRD warta przypomnienia ale nudzi że hej!

Chyba jeszcze bardziej nudna niż tom pierwszy,tom pierwszy to chociaż była cienka książka a ta już 500 stronicowa cegła,jeśli do połowy książki nic ciekawego się nie wydarzyło to i po połowie zapewne też nie,nie polecam

• 2015
  • 2015