Spór o aborcję

Wydawnictwo: Sonia Draga

Dyskusja nad właściwym statusem prawnym aborcji ogniskuje w sobie cały szereg fundamentalnych sporów etycznych, filozoficznych i prawnych, sprawiających, że na całym świecie wzbudza on zainteresowanie nie tylko najrozmaitszych działaczy i aktywistów obojga płci, ale także bardzo wielu czołowych filozofów, etyków i prawników. Sprawa dotyczy bowiem istotnego elementu aksjologii i normatywnej konstrukcji porządku prawnego każdego społeczeństwa i z tego względu jest zdecydowanie zbyt poważna, aby pozostawić ją w rękach jedynie polityków i manifestantów.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga Sp. z o.o., 2007

źródło okładki: www.soniadraga.pl

iwQa67 | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, Różne

W współczesnym świecie temat aborcji jest tematem tabu. W mediach i prasie podkreśla się argumenty za i przeciw dowodząc tym, że nadal jest to temat dość kontrowersyjny. Tomasz Pietrzykowski, znakomity doktor nauk prawnych w książce „Spór o aborcję” podejmuje się przybliżenia tego zagadnienia.

Na początku tej krótkiej książki autor przybliża rys historyczny aborcji. Ukazuje jak aborcja była postrzegana w starożytnych czasach i jak z biegiem lat pogląd na jej temat się zmieniał, również w Polsce. Autor w sposób przystępny przybliża tematykę aborcji. Podejmuje się etycznych i moralnych rozważań dotyczących aborcji a ochrony życia ludzkiego, nasciturusa jako osoby ludzkiej czy aborcji a „świętości” życia. Przytacza również argumenty dotyczące prawnej regulacji aborcji.

W książce znajduje się wiele trafnych porównań czy sylogizmów ukazujących schemat poglądów antyaborcyjnych i proaborcyjnych. Ważnym podkreślenia jest też fakt, iż autor nie stoi po żadnej ze stron. Stara się on...

Radosław | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Książka pomagająca zrozumieć problem aborcji ze strony prawa, ukazuje nam prawo do aborcji w różnych krajach i na przełomie wielu lat również i w Polsce. Ciekawie napisana jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat aborcji ze strony prawnej jeśli chcesz wiedzieć jak zmieniało się prawo jak się ono przedstawia na czym Polega przeciw aborcji i jej legalność to ta krótka książka wszystko ci przybliży.

ola934 | 2015-04-02
niqa | 2014-11-09