Wokół procesu Dreyfusa. Jednostka - Ideologia - Polityka

Okładka książki Wokół procesu Dreyfusa. Jednostka - Ideologia - Polityka Anna Budzanowska, Tomasz Pietrzykowski
Okładka książki Wokół procesu Dreyfusa. Jednostka - Ideologia - Polityka
Anna BudzanowskaTomasz Pietrzykowski Wydawnictwo: Copernicus Center Press nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Copernicus Center Press
2020-10-15
2020-10-15

Okładka książki Trybunał Konstytucyjny na straży wartości konstytucyjnych 1986-2016 Jerzy Ciapała, Leon Kieres, Wojciech Łączkowski, Ewa Łętowska, Teresa Liszcz, Szpunar Maciej, Tomasz Pietrzykowski, Mirosław Wyrzykowski
Trybunał Konst... Jerzy Ciapała, Leon...
Okładka książki Urzędnik jako strażnik realizacji ustawowych obowiązków wobec zwierząt Agnieszka Bielska-Brodziak, Karolina Gil, Tomasz Pietrzykowski, Marek Suska
Urzędnik jako ... Agnieszka Bielska-B...

zadziwiająco dobrze czytało się tą książkę jak na pracę historiograficzną, które, przynajmniej w moim doświadczeniu, są dość nudne. jednakże nie ma tutaj ani trochę przekoloryzowania, a niektóre informacje się powtarzają co rozdział, a jednak to nie odejmuje niczego dynamice opowieści procesu Dreyfusa. czy to zasługa państwa Budzanowskiej i Pietrzykowskiego, nie jestem w stanie powiedzieć, ale na pewno była to świetna pozycja do poznania tamtego wydarzenia historycznego i wiele razy na pewno jeszcze ją przeglądnę dla odświeżenia sobie informacji

Nie tylko pouczające ale także dobrze napisane. Sądziłam, że wiem sporo ale okazało się, że byłam w błędzie. W książce mamy nie tylko rzetelną faktografię ale również sporo materiału do przemyśleń i porównań.
Polecam.

Polecam.