Koty

Tłumaczenie: Anna Matkowska
Cykl: Co i Jak (tom 29)
Wydawnictwo: Atlas
Katzen
koty, kot, kocięta, kothe, co i jak, zwierzęta
tajus

Koty należą dziś do ulubionych zwierząt domowych. Nie bez powodu: są "przytulskie" i czyste, a jednocześnie samowolne i samodzielne. W kolejnym tomie serii CO I JAK dr Rainer Kothe zajmuje się właśnie tymi fascynującymi zwierzętami. Autor pokazuje kota w historii i kulturze różnych narodów, przedstawia najważniejsze rasy, włącznie z formami dzikimi, opisuje funkcje zmysłów i zachowanie kotów, daje też rady na temat pielęgnacji naszych ukochanych domowników.

źródło opisu: okładka

Filemona | 2011-09-20