Perwersje seksualne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiedzieć więcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Les perversions sexuellies
83-89574-70-5
seksuologia, seks
Kamulka84

Pierwszy raz zjawisko perwersji seksualnych opisano w drugiej połowie XIX stulecia. To właśnie wtedy nadano większości z nich nazwy aktualne do dziś, takie jak: sadyzm, ekshibicjonizm, pedofilia itp. Warto dowiedzieć się więcej o tych zaburzeniach nie tylko dlatego, że perwersje stanowią zagrożenie, ale również dlatego, że wiedza o nich otwiera przed badaczem możliwość zgłębienia nieznanych zakamarków ludzkiej psychiki.
Głęboka znajomość tematu jest najlepszą gwarancją, że zareaguje się właściwie w kontakcie z pacjentem cierpiącym na któreś z omawianych w książce zaburzeń.

Karimba | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Osoby, które nie przepadają za psychoanalizą, zdecydowanie powinny omijać tę książkę szerokim łukiem. Sama nie należę do grona sympatyków tego nurtu, więc z trudem wytrwałam do końca lektury. Publikacja zawiera jedynie ogólny zarys problematyki perwersji seksualnej. Z przykrością stwierdzam, że nie dowiedziałam się z niej niczego nowego.

Na koniec dodam mój ulubiony cytat z tej jakże użytecznej książki:
"Fetysz jest substytutem penisa matki, w którego istnienie dziecko wierzyło i którego nie chce odrzucić". Doprawdy?

Lisbeth | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Szczerze? miejscami się gubiłam,prawie w każdym rozdziale odwołanie do Freudowskich poglądów,miałam wrażenie że autor momentami skacze " z kwiatka na kwiatek" w swoich rozważaniach i podpiera się co i rusz opiniami XIX wiecznych uczonych- które już jak wiemy są nie co przestarzałe...zamiast wyciągnąć swoje własne wnioski i pokazać tematykę perwersji z perspektywy XXI wieku.Książka sprytnie wzbudzała ciekawość takim hasłami, jak "kazirodztwo"zoofilia" czy "nekrofilia", a w zamian za to czytelnik dostaje dosłownie kilka linijek, BARDZO ogólnego zarysu, już chyba w internecie możemy więcej znaleźć o tych parafiliach , niż w tej o to profesjonalnej pozycji książkowej.

Mary | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Książka jak krótki wstęp do tematu. Wszystko jest tutaj opisane pobieżnie i wymaga rozwinięcia.

Andrzej | 2016-10-03

Kolejna interesująca książka, opisująca świat ludzi z zaburzeniami preferencji seksualnych.

trycha | 2014-02-26

W większości mało przydatny i wnoszący psychoanalityczny bełkot. A może jestem po prostu uprzedzony...

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 01 kwietnia 2007