Perwersje seksualne

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiedzieć więcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Daria Demidowicz - Domanasiewicz
Les perversions sexuellies
83-89574-70-5
seksuologia, seks
typ
papier
Kamulka84
4,67 (21 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Pierwszy raz zjawisko perwersji seksualnych opisano w drugiej połowie XIX stulecia. To właśnie wtedy nadano większości z nich nazwy aktualne do dziś, takie jak: sadyzm, ekshibicjonizm, pedofilia itp. Warto dowiedzieć się więcej o tych zaburzeniach nie tylko dlatego, że perwersje stanowią zagrożenie, ale również dlatego, że wiedza o nich otwiera przed badaczem możliwość zgłębienia nieznanych zakamarków ludzkiej psychiki.
Głęboka znajomość tematu jest najlepszą gwarancją, że zareaguje się właściwie w kontakcie z pacjentem cierpiącym na któreś z omawianych w książce zaburzeń.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Karimba | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Osoby, które nie przepadają za psychoanalizą, zdecydowanie powinny omijać tę książkę szerokim łukiem. Sama nie należę do grona sympatyków tego nurtu, więc z trudem wytrwałam do końca lektury. Publikacja zawiera jedynie ogólny zarys problematyki perwersji seksualnej. Z przykrością stwierdzam, że nie dowiedziałam się z niej niczego nowego.

Na koniec dodam mój ulubiony cytat z tej jakże użytecznej książki:
"Fetysz jest substytutem penisa matki, w którego istnienie dziecko wierzyło i którego nie chce odrzucić". Doprawdy?

Lisbeth | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Szczerze? miejscami się gubiłam,prawie w każdym rozdziale odwołanie do Freudowskich poglądów,miałam wrażenie że autor momentami skacze " z kwiatka na kwiatek" w swoich rozważaniach i podpiera się co i rusz opiniami XIX wiecznych uczonych- które już jak wiemy są nie co przestarzałe...zamiast wyciągnąć swoje własne wnioski i pokazać tematykę perwersji z perspektywy XXI wieku.Książka sprytnie wzbudzała ciekawość takim hasłami, jak "kazirodztwo"zoofilia" czy "nekrofilia", a w zamian za to czytelnik dostaje dosłownie kilka linijek, BARDZO ogólnego zarysu, już chyba w internecie możemy więcej znaleźć o tych parafiliach , niż w tej o to profesjonalnej pozycji książkowej.

trycha | 2014-02-26

W większości mało przydatny i wnoszący psychoanalityczny bełkot. A może jestem po prostu uprzedzony...

kina | 2012-07-14

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku