Okładka książki Perwersje seksualne

Perwersje seksualne

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiedzieć więcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
Kamulka84
4,6 (20 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Pierwszy raz zjawisko perwersji seksualnych opisano w drugiej połowie XIX stulecia. To właśnie wtedy nadano większości z nich nazwy aktualne do dziś, takie jak: sadyzm, ekshibicjonizm, pedofilia itp. Warto dowiedzieć się więcej o tych zaburzeniach nie tylko dlatego, że perwersje stanowią zagrożenie, ale również dlatego, że wiedza o nich otwiera przed badaczem możliwość zgłębienia nieznanych zakamarków ludzkiej psychiki.
Głęboka znajomość tematu jest najlepszą gwarancją, że zareaguje się właściwie w kontakcie z pacjentem cierpiącym na któreś z omawianych w książce zaburzeń.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Karimba | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Osoby, które nie przepadają za psychoanalizą, zdecydowanie powinny omijać tę książkę szerokim łukiem. Sama nie należę do grona sympatyków tego nurtu, więc z trudem wytrwałam do końca lektury. Publikacja zawiera jedynie ogólny zarys problematyki perwersji seksualnej. Z przykrością stwierdzam, że nie dowiedziałam się z niej niczego nowego.

Na koniec dodam mój ulubiony cytat z tej jakże użytecznej książki:
"Fetysz jest substytutem penisa matki, w którego istnienie dziecko wierzyło i którego nie chce odrzucić". Doprawdy?

Lisbeth | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Szczerze? miejscami się gubiłam,prawie w każdym rozdziale odwołanie do Freudowskich poglądów,miałam wrażenie że autor momentami skacze " z kwiatka na kwiatek" w swoich rozważaniach i podpiera się co i rusz opiniami XIX wiecznych uczonych- które już jak wiemy są nie co przestarzałe...zamiast wyciągnąć swoje własne wnioski i pokazać tematykę perwersji z perspektywy XXI wieku.Książka sprytnie wzbudzała ciekawość takim hasłami, jak "kazirodztwo"zoofilia" czy "nekrofilia", a w zamian za to czytelnik dostaje dosłownie kilka linijek, BARDZO ogólnego zarysu, już chyba w internecie możemy więcej znaleźć o tych parafiliach , niż w tej o to profesjonalnej pozycji książkowej.

trycha | 2014-02-26

W większości mało przydatny i wnoszący psychoanalityczny bełkot. A może jestem po prostu uprzedzony...

robinslav | 2014-01-31

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku