Spór o eutanazję

Wydawnictwo: Sonia Draga

Spór o eutanazję to doskonałe opracowanie jednego z najważniejszych etycznych problemów współczesności. Autor tej pozycji, dr Tomasz Pietrzykowski, były wojewoda śląski, precyzyjnie definiuje, czym tak naprawdę jest eutanazja, wymienia i omawia jej poszczególne formy (eutanazję dobrowolną, niedobrowolną, przymusową, czynną, bierną i wspomagane samobójstwo) oraz rozwiązania prawne, jakie się wobec niej stosowało i do dziś stosuje na całym świecie. Podaje też argumenty i kontrargumenty wysuwane przez zwolenników i przeciwników jej legalizacji. Godna zauważenia jest żelazna dyscyplina i powściągliwość, jaką narzucił sobie autor, prezentując oba przeciwstawne stanowiska, bo jak sam nadmienia we wstępie, bez niej nie mielibyśmy do czynienia z solidną pracą naukową, lecz z propagandą.
Spór o eutanazję jak i inne książki z serii mogą stanowić cenną lekturę nie tylko dla studentów prawa, prawników, ale także wszystkich tych, którzy zainteresowani są najpoważniejszymi i budzącymi największe kontrowersje dylematami, przed jakimi stają współczesne społeczeństwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga Sp. z o.o., 2007

źródło okładki: www.soniadraga.pl