Stacja końcowa - Wiedeń

Wydawnictwo: Znak

Karl, młody Niemiec, który stracił ojca i brata podczas pierwszej wojny światowej, szuka dla siebie miejsca w upokorzonym i zdemoralizowanym klęską Berlinie. Wstępuje do oddziałów szturmowych Adolfa Hitlera. Wobec pogłębiającego się rozłamu w partii Karl musi opowiedzieć się po jednej ze stron. Równocześnie ulega urokowi siostrzenicy Hitlera uwikłanej w niepokojąca zależność od wuja...

KrystynaL | 2017-05-06

Karl Naumann po rodzinnej tragedii wiaze sie z ruchem Freikorps i bierze czynny udzial w rodzacym sie ruchu nazistowskim. Stopniowo ulega oczarowaniu Hitlerem, ktory wykorzystujac nieustanny kryzys panujacy w Niemczech na poczatku lat 20-tych XX wieku agresywnie buduje bawarskie poczatki swego morderczego dyktatu.
W tym samym czasie glowny bohater zakochuje sie w uroczej pielegniarce i jednoczesnie przezywa dlugie, szalone i bardzo niebezpieczne zauroczenie Geli Raubal. Pech chce, ze Geli to zwariowana siostrzenica Hitlera i ofiara jego namietnosci.
Te skomplikowane zwiazki prowadza do nieuniknionej tragedii.
Nagorski wykorzystal fakty historyczne, konsekwencje prawdziwych wydarzen sa zas w ksiazce czysto fikcyjne i zaskakujace.
Dobrze sportretowane narodziny faszyzmu - ku przestrodze.

eubz | 2016-09-11
komestor | 2016-08-28