Pętla

Chicago Loop
837150134X
powieść amerykańska
ania_och

Upalne lato w Chicago. Nagłówki gazet krzyczą o istnieniu człowieka-wilka. Jego ofiary są związywane, okrutnie maltretowane, zagryzane na śmierć. Policja nie potrafi go znaleźć. Czy wkrótce będzie następna ofiara? Parker Jagoda jest współwłaścicielem biura nieruchomości w centrum Chicago. Jego żona nie wie o ogłoszeniach zamieszczanych przez niego w gazecie, że szuka towarzystwa białych,...

Parker Jagoda jest współwłaścicielem biura nieruchomości w centrum Chicago. Jego żona nie wie o ogłoszeniach zamieszczanych przez niego w gazecie, że szuka towarzystwa białych, niezamężnych kobiet. Nie wie,że mąż nie znajduje zadowolenia w małżeństwie i folguje swym fantazjom w nędznych pokoikach hotelowych. Parker jednak tęskni za czymś więcej. Jego poczucie winy i wyrzuty sumienia prowadzą go do straszliwej nemezis.

Paul Theroux napisał przewrotną, zaskakującą książkę o erotycznej psychozie. Kolejny raz udowodnił, że jest znakomitym pisarzem.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1997

źródło okładki: www.conrada11.pl

aneta6_11 | 2013-04-05
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Książka ewidentnie nie dla mnie.

apolinary | 2015-09-11
t_osinski | 2015-01-08