Global Nation. Obrazki z czasów popkultury

Wydawnictwo: Czarne

Londyn to miasto ze snów. Jest cool, bo jest praca i kasa. Ludzie są trendy, bo wiedzą, gdzie się zabawić... Daniel siedzi tu od roku, jest przejazdem jak wielu innych. Mieszka z grupą takich jak on, dwudziestoparoletnich losers z różnych stron świata. Imprezują, przyjaźnią się, kochają i niedosypiają. Wieczorami wspólnie oglądają Jezioro marzeń , Seks w wielkim mieście albo MTV.

Meszuge | 2014-02-02
Przeczytana: 05 stycznia 2012

O Polakach mieszkających czasowo (praca) poza granicami Polski świetnie pisał w swoich felietonach i wspomnieniach Głowacki. Kapitalnie przedstawił ten temat Redliński ("Szczuropolacy"). Podjął go też Grzegorz Kopaczewski, ale chyba jednak mu nie wyszło. Przynajmniej nie tak dobrze. A może wcale...

"Pierwsze Bayswater, sprzed znajomości z Bradem i resztą, to chyba był szczyt Cool Britania. Rząd wciąż jeszcze przekonywał, że wszystko jest cool: Millenium Dome, Millenium Bridge, London Eye, a najbardziej sam premier. Kończył się britpop i wydawało się, że nie będzie już Blur, a Radiohead (Kid A) stali się więksi niż wszechświat (i sam Oasis). To było lato premiery snickersa crunchera i małego, grubego samolociku, który z bilbordów mówił" BuzzAway- Dublin £29 return" (pionierski okres europejskich linii low cost, sprzed epoki przejęć Ryanair)".

Do tego całe akapity, a nawet strony pisane po angielsku i nie tłumaczone - bo to przecież nie byłoby cool (cokolwiek to...

Olaf | 2012-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2012

Szczerze? W ciągu jednego dnia na Wyspach przydarzyło mi się pięć razy więcej interesujących historii niż ten pan próbowała zaimputować przez 50 stron, które ledwo co udało mi się przeczytać. Przykład? Wylądowałem w centrum londynu (znałem 3 zdania w języku ang.) w robocie na recepcji jako ochroniarz, zgubiłem się w metrze (jeździłem tam i spowrotem), spotkałem kumpla z dzeciństwa, którego nie widziałem 10 lat i jakieś ruskie debile chciałby pociąć mnie nożem. Moża ja ciorne taki zestaw moich osbistych obrazków z popkultury? Kto wie

agata | 2016-01-08
Na półkach: 2016, Przeczytane

To nie jest książka o polakach mieszkających w Londynie. To książka o pokoleniu X. Ludziach urodzonych w latach 70, ktòrzy przed wejściem Polski do UE, przed erą Facebooka, przerwali studia by zatrzymać się na chwilę, zastanowić co dalej, do czego to wszystko zmierza... Nie pracowali zarobkowo, lecz po to by pojechać dalej, poznać świat. Tu bohater trafia do Nowej Zelandii. Autor celnie uchwycił obraz młodych poszukujących, bo to nie o byciu polakiem w Londynie tu chodzi... Takiego świata już nie ma, już niestety nie ma Global Nation jak wtedy nam wszystkim się zdawało. Teraz jest Facebook Nation. Polecam lekturę!

Ananke | 2012-01-08

Cytaty:
1. "Zajebiści są ci ludzie, którzy mówią: „Nie oglądam telewizji, czytam gazety”. Tak jakby prasa nie mogła wciskać kitu".
2. "Kiedyś życie było prostsze. Faceci uprawiali ziemię, a od czasu do czasu brali wiszącą nad kominkiem strzelbę i po prostu szli na wojnę".
3. "Powiedz mi, że jestem czymś więcej, niż tylko CV".
4. "Jesteśmy pierwszym globalnym pokoleniem. Awangardą świata".

ems | 2012-01-12
Przeczytana: 2004 rok

Nieźle oddany klimat Londynu. Backpackersowa kultura Earls Court. Niestety, zakończenie cokolwiek rozczarowuje, jakby autor nie miał pomysłów.

ajan007 | 2012-05-10
Przeczytana: 09 maja 2012

czytam, czytam a tu nagle... spis treści :/ Super się czytało, zżyłam się z bohaterami.

Fallen_Angel | 2013-10-07
Przeczytana: 07 października 2013