Trzy czerwce

Seria: Don Kichot i Sancho Pansa
Wydawnictwo: W.A.B.
Three Junes
powieść amerykańska

Powieść Julii Glass robi wrażenie wielowymiarowej – oglądamy szkocką rodzinę McLeodów na przestrzeni dziesięciolecia, z kilku różnych perspektyw jednocześnie, oczami dwóch pokoleń jej członków. Poszczególne opowieści odkrywają wciąż nowe tajemnice, nieświadomie skrywane przez bohaterów; pozwalają dowiedzieć się o nich tego, czego oni sami o sobie nie wiedzą. Trzy czerwce to książka o granicach miłości – a właściwe o tym, że granic takich nie ma. Autorka stara się pokazać, jak bardzo ryzykowna dla niektórych może być miłość i jak różne formy może przyjmować: opowiada o miłości męża i żony, homo- i heteroseksualnych kochanków, rodziców i dzieci (nawet tych jeszcze niepoczętych), rodzeństwa, ludzi do zwierząt, żywych do zmarłych. Miłość to dla bohaterów często jedyny powód, aby dalej żyć, dotrwać do następnego czerwcowego spotkania i kontynuować swą opowieść.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

toska1982 | 2013-02-09

Do kupienia tej książki (oprócz ceny) skusił mnie napis na przodzie okładki: "Książka aż kipi od życiowej energii". Tu się absolutnie nie zgodzę z tym twierdzeniem. Jak przeczytałam już 1/3 książki to na myśl przyszła mi inna przeczytana prawie identyczna - "Ostatnie Historie" Olgi Tokarczuk. Jedyne co się nie zgadzało to miejsce w którym dzieje się akcja. I pod tym względem "Trzy czerwce" przewyższają książkę Olgi. Szkocja to piękny i ciekawy kraj. Obyczaje tam panujące również.
Książka bardzo ciekawa, jednak opis z tyłu książki ma się troche nijak do samej treści. Więcej tu śmierci i przemyśleń niż samej miłości. Nie mówiąc o ciekawie ujętym temacie jakim jest homoseksualizm. Mi się ogólnie podobała, chociaż szaleństwo to to nie było (może dlatego że jestem w trakcie czytania ostatniej części przygód Tatiany i Aleksandra ;) ).

inga | 2011-04-19
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

książka mi się podobała, choć znajdujące się na okładce porównanie z Jane Austen jest sporo przesadzone. druga część trochę na długo się ciągnęła, miejscami była nudna.

portana | 2016-08-25
analisa | 2016-04-20