Cała przyjemność po waszej stronie

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
The pleasure of my company
Anna

Daniel Cambridge (zaleznie od samopoczucia wiek 31, 35, 38 lub 29) boi się krawężników i nie może zasnąć, jeśli łączna moc zapalonych w mieszkaniu żarówek nie wynosi dokładnie 1125 watów. Tym, co nadaje ton jego życiu, są zaburzenia obsesyjno-kompulsywne połączone z łagodną formą autyzmu. Odzyskuje spokój konstruując magiczne kwadraty i licząc płytki na suficie. Narzucony przez chorobę dysfunkcjonalny porządek świata legnie w gruzach, gdy Daniel wygra konkurs na najbardziej przeciętnego Amerykanina...

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Wydawca

magda | 2013-02-02
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Steve'a Martina kojarzy nawet mój niedorozwinięty medialnie mąż, nie każdy jednak wie, że ten popularny aktor i reżyser jest też scenarzystą, felietonistą oraz pisarzem. Ja nie wiedziałam, więc odkrywszy w supermarketowym koszu z książkami po 2,99 PLN jego nazwisko byłam zaskoczona widząc na odwrocie również twarz. Pomyślałam sobie "Jeśli ten facet pisze tak, jak gra, to jest to książka dla mnie!".

Głównym bohaterem tej krótkiej powieści jest Daniel Pecan (od orzechów) Cambridge, były pracownik korporacji, którego wiek waha się w zależności od nastroju i towarzystwa od 29 do 38 lat. Lista zaburzeń psychicznych tego niedoszłego członka Mensy jest zapewne dłuższa, niż książka telefoniczna słonecznej Kalifornii, gdzie mieszka. Pewnego dnia jego esej o byciu przeciętnym Amerykaninem wygrywa konkurs zorganizowany przez producenta mrożonych jabłeczników i nasz protagonista wkracza na nowe tory swojej dość skomplikowanej egzystencji.

Tekst jest napisany z dużym poczuciem humoru, ale...

Magnetic_91 | 2013-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Ksiażkę kupiłam za 2.99 w supermarkecie :)
Steve Martin był mi znany tylko z filmów i byłam ciekawa tej książki.
Nie rozczarowała mnie ale też nie zachwyciła.
Jest ciekawa, nie nudna jednak nie porywa.

Opowiada o Danielu, który na co dzień boryka się ze swoimi fobiami i problemami. Samotność jaka mu doskwiera sprawia, że uwagę zwraca na 3 kobiety 1. Elizabeth ( miłość nie odwzajemniona)agentka nieruchomości, Clarissa( terapeutka)która wniosła w jego życie wiele pozytywnych emocji.Dzięki opiece nad synkiem Clarissy, Dan wyzbył się części swoich fobii.
Ostatnia to farmaceutka Zandy z którą prawdopodobnie będzie żyć długo i szczęśliwie.

Tak naprawdę przełom w jego egzystencji nastąpił po wygraniu konkursu na " najbardziej przeciętnego Amerykanina".

Mnie osobiście w tej książce zainteresowały również kwadraty z liczbami.

Nie jest to wybitne arcydzieło jednak warto przeczytać.

Anna | 2016-01-07

Lubię książki, w których występują osoby z zaburzeniami. A jeszcze bardziej jeśli są one przedstawione w taki sposób, że można dostrzec ich wyjątkowość a później przenosić to na szukanie wyjątkowości w życiu realnym. Książka bardzo pogodna, napisana z dużą lekkością i poczuciem humoru. W trakcie czytania jakiś chochlik szepce do ucha: czy i ty nie masz jakiegoś dziwactwa?

Herbaciarka | 2013-06-07
Przeczytana: czerwiec 2013

Książkę "Cała przyjemność po waszej stronie" znalazłam na stoisku z tanią książką w supermarkecie. Lubię Steve'ego Martin'a jako aktora, ale nie znałam go od strony literackiej, więc zdecydowałam się jego książkę zakupić.

Nie mogę powiedzieć, że zachwyciła mnie jego książka, ale i nie rozczarowała. Jest przyjemna w czytaniu, bo dość cienka i jest w miarę ciekawa, bo coś się w niej dzieje; poza tym byłam ciekawa czy i jak główny bohater przezwycięży swoje przedziwne lęki i fobie.
Cieszę się, że wszystko skończyło się dobrze, Daniel zyskał przyjaciół i odnalazł swoją miłość, chociaż myślę, że gdzie indziej - w innym kraju tak dobrze cała historia by się nie skończyła.

Książka ogólnie jest fajna, więc mogę ją polecić każdemu, ale proszę się nie nastawiać na super porywającą i arcyciekawą lekturę ;)

Magda | 2014-06-05
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 maja 2014

Poczucie humoru jest, bohater oryginalny, akcja całkiem w porządku. Ale to jednak jeszcze nie to. Przyzwyczaiłam się do standardów gry aktorskiej p. Martina, liczyłam, że książka dostarczy rozrywki tej samej klasy.

Karolina | 2013-10-09

Książka na prawdę pełna humoru. Ale jaka miałaby być, skoro napisał ją Amerykański Aktor najlepszych komedii. Serdecznie polecam.

Anna | 2010-03-27

Bardzo fajna, zabawna i jednocześnie wzruszająca opowieść.

justa | 2013-03-07
Przeczytana: 03 marca 2013

Nuda, niezbyt lekko napisana, trzeba sie mocno skupiać bo bardzo przynkudza.

pacynka | 2010-12-07

lekka, dowcipna, czasem wkurzająca.

Chemiczka | 2016-11-26