Cała przyjemność po waszej stronie

Okładka książki Cała przyjemność po waszej stronie Steve Martin
Okładka książki Cała przyjemność po waszej stronie
Steve Martin Wydawnictwo: Albatros Seria: Pi literatura piękna
Pi
The pleasure of my company
Albatros
2007-01-01
2007-01-01
Andrzej Szulc
Daniel Elisabeth Clarisse Teddy Zandy zaburzenia obsesja nerwica lęki miłość rodzina babcia

Okładka książki Świat na TAK! Zdobywaj przyjaciół, zyskuj pewność siebie i skutecznie przekonuj innych Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
Świat na TAK! ... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki TAK! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
TAK! 60 sekret... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki Świat w liczbach. Ponad 2000 niezwykłych postaci i faktów Clive Gifford, Steve Martin
Świat w liczba... Clive Gifford, Stev...

Z opisu na okładce: "Skrzący się dowcipem obraz życia młodego, neurotycznego, spragnionego miłości mężczyzny." Ale mnie jakoś ten dowcip niestety nie rozbawił. Liczyłam na coś wesołego, inteligentnego, tymczasem podczas lektury uśmiechnęłam się zaledwie dwa razy: dokładnie w połowie i w trzech czwartych. W sumie sympatyczna książeczka, ale bardzo przeciętna i bynajmniej niczym się nie skrząca. Plus taki, że krótka, więc jak na tę objętość akceptowalna.

Ksiązki Matina nie przypadają mi do gustu aż tak bardzo jak jego aktorstwo. Jednak nie można powiedzieć, że są złe. Ta książka mimo, że dość cienka to przez mniej więcej połowę po prostu mnie nie porywała. Coś się działo ale jednak nie było tak aż tak dla mnie interesujące i w zasadzie czytałem bo lubię skończyć to co zacząłem. Dopiero jakoś po połowie mnie bardziej wciągnęła. Trochę szkoda, że jak dla mnie ta najbardziej interesująca historia zaczyna się i kończy na 3 ostatnich stronach. Czyta się ponad 150 stron misternie budowanej historii po czym na 3 ostatnich stronach wszystko się wywraca do góry nogami... Przynajmniej ja miałem trochę takie wrażenie

Zdecydowanie nie mój dowcip i nie moje poczucie humoru.
Duży plus za bardzo realistyczną kreację bohatera. Dorosły z zespołem Aspergera i zaburzeniami obsesyjno - kompulsyjnymi.
Niestety. Szybko zmęczyłam się jego natręctwami, rytuałami oraz codziennością. Ale to pewnie wina wykonywanego przeze mnie zawodu, a nie samej książki.

Zdecydowanie nie mój dowcip i nie moje poczucie humoru.

wymieniłam na inną podczas akcji wymiana książek w bibliotece - nie byłam w stanie jej przeczytać

Lubię książki, w których występują osoby z zaburzeniami. A jeszcze bardziej jeśli są one przedstawione w taki sposób, że można dostrzec ich wyjątkowość a później przenosić to na szukanie wyjątkowości w życiu realnym. Książka bardzo pogodna, napisana z dużą lekkością i poczuciem humoru. W trakcie czytania jakiś chochlik szepce do ucha: czy i ty nie masz jakiegoś dziwactwa?

Poczucie humoru jest, bohater oryginalny, akcja całkiem w porządku. Ale to jednak jeszcze nie to. Przyzwyczaiłam się do standardów gry aktorskiej p. Martina, liczyłam, że książka dostarczy rozrywki tej samej klasy.

Książka na prawdę pełna humoru. Ale jaka miałaby być, skoro napisał ją Amerykański Aktor najlepszych komedii. Serdecznie polecam.

Ksiażkę kupiłam za 2.99 w supermarkecie :)
Steve Martin był mi znany tylko z filmów i byłam ciekawa tej książki.
Nie rozczarowała mnie ale też nie zachwyciła.
Jest ciekawa, nie nudna jednak nie porywa.

Opowiada o Danielu, który na co dzień boryka się ze swoimi fobiami i problemami. Samotność jaka mu doskwiera sprawia, że uwagę zwraca na 3 kobiety 1. Elizabeth ( miłość nie odwzajemniona)agentka nieruchomości, Clarissa( terapeutka)która wniosła w jego życie wiele pozytywnych emocji.Dzięki opiece nad synkiem Clarissy, Dan wyzbył się części swoich fobii.
Ostatnia to farmaceutka Zandy z którą prawdopodobnie będzie żyć długo i szczęśliwie.

Tak naprawdę przełom w jego egzystencji nastąpił po wygraniu konkursu na " najbardziej przeciętnego Amerykanina".

Mnie osobiście w tej książce zainteresowały również kwadraty z liczbami.

Nie jest to wybitne arcydzieło jednak warto przeczytać.

Ksiażkę kupiłam za 2.99 w supermarkecie :)
Steve Martin był mi znany tylko z filmów i byłam ciekawa tej książki.
Nie rozczarowała mnie ale też nie zachwyciła.
Jest ciekawa, nie nudna jednak nie porywa.

Książkę "Cała przyjemność po waszej stronie" znalazłam na stoisku z tanią książką w supermarkecie. Lubię Steve'ego Martin'a jako aktora, ale nie znałam go od strony literackiej, więc zdecydowałam się jego książkę zakupić.

Nie mogę powiedzieć, że zachwyciła mnie jego książka, ale i nie rozczarowała. Jest przyjemna w czytaniu, bo dość cienka i jest w miarę ciekawa, bo coś się w niej dzieje; poza tym byłam ciekawa czy i jak główny bohater przezwycięży swoje przedziwne lęki i fobie.
Cieszę się, że wszystko skończyło się dobrze, Daniel zyskał przyjaciół i odnalazł swoją miłość, chociaż myślę, że gdzie indziej - w innym kraju tak dobrze cała historia by się nie skończyła.

Książka ogólnie jest fajna, więc mogę ją polecić każdemu, ale proszę się nie nastawiać na super porywającą i arcyciekawą lekturę ;)

Nuda, niezbyt lekko napisana, trzeba sie mocno skupiać bo bardzo przynkudza.

Nuda, niezbyt lekko napisana, trzeba sie mocno skupiać bo bardzo przynkudza.

• Kupa wstydu

Dodaj cytat z książki Cała przyjemność po waszej stronie