Firma przewozowa Gonzalez & córka

Tłumaczenie: Tomasz Cyba
Wydawnictwo: Muza
Gonzalez & Daughter Trucking CO.
kartoflana

Libertad Gonzalez odsiaduje wyrok i nie potrafi wyjawić współwięźniarkom, które starają się ją skłonić do zwierzeń, za co została skazana. W końcu jednak znajduje sposób, aby przedstawić swoją historię. Zakłada więzienny klub książki, w którym opowiada niezwykłe losy kierowcy ciężarówki i jego osieroconej przez matkę córki, przemierzających bezdroża Ameryki...

Klimatyczna, trochę bajkowa, bardzo przyjemna i pozytywna! Takie właśnie słowa przychodzą mi w pierwszej kolejności na myśl o książce Marii Amparo Escandón. Powieści "Firma przewozowa Gonzalez & córka" bliżej do literatury kobiecej ale jednak jak na pozycję z tego gatunku jest dość nietypowa. Czytelnik jest świadkiem dramatycznych wydarzeń jak i pięknych miłosnych uniesień z udziałem głównej bohaterki - Libertad Gonzales ale w książce Amparo Escandón nie ma miejsca na rzewne historie, landrynkowe love story i wyciskanie łez! W końcu Libertad to przestępczyni przebywająca w meksykańskim więzieniu dla kobiet, która zanim dopuściła się jakże strasznego przestępstwa była kierowcą ogromnej ciężarówki. Czyżby feministki zacierały już ręce? Na szczęście główna bohaterka to nie jakaś herod-baba tylko budząca od pierwszych stron sympatię kobietka, której życie obfitowało w dość osobliwe i niezwykłe wydarzenia. Jeśli chcesz poznać historię Libertad, sięgaj po "Firmę przewozową...

magika78 | 2015-03-21
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 21 marca 2015

Warto! Tak inna, tak wciągająca. Można się zatracić :)

magmie | 2011-06-17

Nie mogłam oderwać się o tej książki. Wciągająca i zarazem poruszająca opowieść jakże barwnym życiu młodej dziewczyny. Odnajdziemy tam wątek sensacyjny, kryminalny, a nawet miłosny. Opowieść w sam raz na weekend (w tygodniu książka zdecydowanie podnosi poziom niewyspania).

adhd | 2011-03-28
Przeczytana: 10 marca 2011

Jeżeli zaczniesz czytać na pewno skończysz. Tak samo jak współwięźniarki nie mogły doczekać się zakończenia powieści, również uważnie śledziłam losy kobiety, której największą karą nie były więzienne mury tylko dręczące ją wyrzuty sumienia.

| 2011-02-08
Przeczytana: wrzesień 2010

Najbardziej podobało mi się jej poczucie humoru i ten więzienny absurd. Świetna! Na pewno do niej wrócę. Bardzo dziwi mnie fakt, że nie dotarła do szerszego grona.

Aga | 2011-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2011

Świetna książka, sympatyczna i pocieszna to chyba odpowiednie słowo :)

Lewi | 2016-10-03
Przeczytana: 28 września 2016