Inny Elliot

2004-01-01
8372008337
Justyna Niedzielska
inny elliot gardner graham

Temat zawarty w tej książce jest bardzo trudny do omówienia, a co dopiero do przeczytania. Przemoc w szkole wśród uczniów. "Maski" głównego bohatera bo chciał zapomnieć o tym co go spotkało. Nie mógł normalnie żyć, ciągle się bał, odbije się to na całym jego życiu, zero pomocy, nie rozumienie własnego dziecka, dziecko nie rozumie świata dorosłych, zakochanie się. Książka warta przeczytania choć powiem szczerze, że miejscami mnie przerażała. Nie wiem czy kiedykolwiek obejrzę film. Twierdzę, że za dużo w życiu codziennym jest brutalności, ale książkę warto PRZCZYTAĆ !!! POLECAM

,,Inny Eliot" to zaskakująco wnikliwe studium ludzkiej natury i próba ukazania potęgi naszego umysłu. U dorastającego chłopaka, którego życie dalekie jest od idylli, a właściwie jest jak dotąd serią ciągłych porażek, dokonuje się przemiana, najpierw wewnętrzna i nieśmiała, a z czasem oddziałująca także na jego otoczenie. Jest to historia pokazująca jak Eliot, ze skrytego ucznia staje się liderem grupy rówieśniczej, jak z ofiary- staje się katem.
Krótka, treściwa, zaskakująca i brutalna opowieść o tym, co kryje się w mrocznych zakamarkach naszego umysłu. Z pewnością przypadnie do gustu fanom powieści psychologicznych. Warta przeczytania!

Na ile są w stanie wpłynąć rówieśnicy na nasz umysł?...
... Sprawy posuwają się za daleko, Elliot myśli, że w końcu uzyskał panowanie nad swoim życiem. Czy aby na pewno? Czy wzbudzanie strachu w swoim otoczeniu i także poza nim pozwoli bohaterowi znaleźć w tym wszystkim siebie? Dlaczego mamy żyć tak jak innym się to podoba, skoro oni za nas nie umrą?
Książka nawiązuje również do książki pana Orwella pt.: "1984".

Na ile są w stanie wpłynąć rówieśnicy na nasz umysł?...
Książka nawiązuje...

Byłoby 8, może nawet 9, gdyby nie zakończenie. Na tylnej okładce było napisane, że książka wzruszy, mnie wyprała ze wszelkich emocji.Ale i tak bardzo przypadła mi do gustu.

Warto przeczytać, książka o tym jak przemoc napędza przemoc.Że człowiek zrobi wiele rzeczy, by nie stracić w oczach innych, dostosuje się do sytuacji.

• 1997-2011
  • Obyczajowe