Do roboty!

poradniki
Odrazka

Dziecko, geniusz i wariat
nie mają żadnego problemu
z uwierzeniem w nieprawdopodobne.

Tylko Ty i ja tego nie potrafimy,
z naszymi dużymi mózgami

źródło opisu: http://onepress.pl/

źródło okładki: http://onepress.pl/

orchideaidea | 2017-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Pisząc tę książkę, autor podjął się realizacji ciekawego pomysłu. Publikacja ta jak sądzę z założenia ma usprawnić nasze działanie i zmotywować nas do zabrania się za nowe przedsięwzięcie, które stanowi dla nas wyzwanie...
Niestety jak dla mnie nie do końca jest tak jak się zapowiada. Owszem jest kilka uwag wartych przeczytania, ciekawie dobrana czcionka, w pewnych fragmentach mniejsza, a dla wyróżnienia innych większa, interesujące cytaty i zalecenia, jednak całość w tym kontekście nie porywa.

Biorąc się za czytanie tej, czy innej książki o podobnej tematyce, należy pamiętać, że samoistnie nic się nie dzieje, a samego działania nic nie zastąpi.

"Działanie generuje własne pole energii. Ty, artysta, przedsiębiorca, wypełniasz miłością swoją pracę; wypełniasz ją pasją, celowością i nadzieją.
To jest bardzo duża moc. Wszechświat reaguje na to. Nie ma innej możliwości."

Zatem do dzieła!:)

Kasia | 2017-10-05
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Czyta się dość szybko, jednak czas ten można spokojnie przeznaczyć na coś ciekawszego, na przykład faktycznie wziąć się do roboty.

"Kiedy trzeba będzie kopnąć Cię w tyłek, zrobię to. Gdy lepsze będą bardziej delikatne i łagodne metody, pogłaszczę Cię po główce."

Drb | 2015-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 października 2015

Bardzo dobra. Rewelacyjna wręcz.
Czy dostanie literackiego Nobla? Zdecydowanie nie. Napisana jest bardzo prostym językiem (tłumaczenia na polski nie znam, bo czytałam ją po angielsku), trafiającym od razu do czytelnika.
Jej sekret tkwi w tym, że odpowiada na pytanie każdego, kto w swoim działaniu trafia na ścianę i nie może ruszyć dalej - "dlaczego?" "jak?" "jak działać?" "jak to pokonać?" "czy mogę to zrobić?" "co jest ze mną nie tak?".
Nie boimy się tego, że jesteśmy słabi. Boimy się, że możemy być wszystkim i wszystko osiągnąć. Cały sekret polega na tym, żeby z tym strachem dzielnie walczyć.

kinisv | 2015-05-05

Jaka jest? Cholernie motywująca. Prawdziwa do bólu. Pozwalająca tworzyć i zmieniać swój własny świat. Naprawdę godna polecenia, jeśli potrzebujesz mocnego kopa by w coś uwierzyć.

Miłosz Kidacki | 2018-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Książka ma około 120 stron, jest napisana dużymi literami, dużymi odstępami, krótkimi akapitami, czyta się ją w nieco ponad godzinę. Spodziewałem się, że znajdę tu coś, co pomoże "pokonać samego siebie", czyli ruszyć się do działania, ale książka skupia się raczej na technikach radzenia sobie z problemami motywacyjnymi podczas napotykania przeszkód w działaniu. Osobiście nie znalazłem tam zbyt wiele przydatnej wiedzy, natomiast uważam, że warto poświęcić te półtorej godziny na przeczytanie.

Gandalf_theblue | 2019-03-02
Dawidv2 | 2019-02-19