Okładka książki Do roboty! Steven Pressfield
Okładka książki Do roboty!
Steven Pressfield Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Do the Work
Helion
2013-01-01
2013-01-01
Karina Gancarczyk

Polecam każdemu kto jest perfekcjonistą, książka zawiera porady które ułatwiają zrobienie pewnej pracy w miarę sprawnie, nie angażując się w szczegóły na samym początku. opowiada o tym dlaczego zaczynać coś nie będąc do końca przygotowanym, "sztuką jest wiedzieć kiedy dzieło jest gotowe". Posiada także wskazówkę jak odróżnić zbędne myśli.

Wysoka ocena za dziecinną prostotę

Wysoka ocena za dziecinną prostotę

Prawda w prostych słowach, niewiarygodne, że rozwiązanie problemu jest tak proste. Dla wszystkich którzy czują się zblokowani. 8 gwiazdek, ponieważ 3 część jest na niższym poziomie niż dwie pierwsze. Chociaż to one tworzą napęd i wystarczają, trzecia część to wisienka na torcie.

Powiem szczerze, że nie jestem fanem tego rodzaju książek, mimo wszystko właśnie TA dotarła do mnie i sprawiła, że zaczęłam widzieć opisywane problemy. Autor w bardzo prostym języku próbuje czytelnikowi wyjaśnić m.in. jak radzić sobie z oporem tkwiącym w człowieku. Podczas czytania zdecydowanie polecam na bieżąco robić notatki.
Książka jest warta uwagi i polecenia!

Książka jest warta uwagi i polecenia!

Krótki (bardzo!) suplement na temat produktywności i pozyskiwania motywacji.
Nie jest magicznym lekarstwem na prokrastynację, bo najważniejszym elementem jest zawsze wewnętrzna chęć zmiany, ale kiedy już ta chęć w nas siedzi, to jest to książka idealna, by wskazać dalszą drogę. Tym bardziej, że czyta się ją bardzo szybko i, cóż... od razu po przeczytaniu można się faktycznie zabrać do roboty.

Krótki (bardzo!) suplement na temat produktywności i pozyskiwania motywacji.

Do roboty!
Książka, która może zmienić Twoje życie! Pokazuje w jaki sposób pokonać nasz wewnętrzny opór przed działaniem. Pozwoliła mi ona na podjęcie odważnych decyzji bez niepotrzebnego zniechęcania się. Czytając tę książkę starałam się jak najbardziej wprowadzać w życie rady, które są w niej zawarte. Dzięki temu umocniłam swoją osobowość.
Napisana jest w wyrazisty sposób, który przykuwa uwagę do najważniejszych kwestii.
Polecam ją każdej osobie. Dosłownie każdej!!!
Jedyna wskazówka ode mnie, która pomoże Ci w przeczytaniu tej książki jest taka, że: NIE CZYTAJ KSIĄŻKI ZBYT SZYBKO, staraj się skupiać na przekazie, analizując wszystko co w niej jest. ;)

Do roboty!
Napisana jest w wyrazisty...

Do roboty! to książka o tak brzydkiej oryginalnej okładce, że skutecznie odstraszyłaby niejednego mola książkowego. Na szczęście została odświeżona poprzez nową nakładkę ze skrzydełkami dzięki czemu ładne komponuje się z innymi książkami na półce – esteci wiedzą o czym piszę 😉

O książce w samych superlatywach wypowiadali się znani influenserzy twierdząc nawet, że ta książka uratowała ich życie. Zachęcony pozytywnymi rekomendacjami przystąpiłem do lektury.

Muszę przyznać, że za pierwszym razem nie do końca zrozumiałem tę książkę i zacząłem podejrzewać, że cały szum wokół tej książki to chwyt marketingowy sprzedawcy. Przeczytałem ją więc jeszcze dwa razy, aby wydać sprawiedliwy osąd. Z każdym kolejnym przeczytaniem tej książki zacząłem ją rozumieć, stając się jej fanem 🙂

Książka skupiona jest wokół oporu – naszego „nie chce mi się” z którym musimy walczyć. Autor obrazuje tę sytuację jako rycerza i smoka. Smok to opór, rycerz to Ty. Za każdym razem musisz obciąć łeb smoków i pokonać go. Smok jednak to wredna bestia, za każdym razem jego głowa odrasta i zabawa zaczyna się na nowo.
Tak często nam się nie chce. Tak często szukamy wymówek, żeby czegoś nie robić. Tak często wydaje nam się, że zanim zaczniemy jakieś przedsięwzięcie musimy przeczytać kolejną książkę, przejść kolejny kurs, zdobyć nowa wiedzę.. Jest to opór przed działaniem. Idąc tą drogą nigdy nie wystartujemy. Autor zachęca nas, aby zacząć tu i teraz. Bez zbędnego gadania. Po prostu ruszyć do roboty!

Podsumowując, jest to książka, którą powinien przeczytać każdy zmagający się z oporem i odkładaniem rzeczy na później 🙂
www.ksiazkimotywacyjne.pl

Książka ma około 120 stron, jest napisana dużymi literami, dużymi odstępami, krótkimi akapitami, czyta się ją w nieco ponad godzinę. Spodziewałem się, że znajdę tu coś, co pomoże "pokonać samego siebie", czyli ruszyć się do działania, ale książka skupia się raczej na technikach radzenia sobie z problemami motywacyjnymi podczas napotykania przeszkód w działaniu. Osobiście nie znalazłem tam zbyt wiele przydatnej wiedzy, natomiast uważam, że warto poświęcić te półtorej godziny na przeczytanie.

Czyta się dość szybko, jednak czas ten można spokojnie przeznaczyć na coś ciekawszego, na przykład faktycznie wziąć się do roboty.

"Kiedy trzeba będzie kopnąć Cię w tyłek, zrobię to. Gdy lepsze będą bardziej delikatne i łagodne metody, pogłaszczę Cię po główce."

Pisząc tę książkę, autor podjął się realizacji ciekawego pomysłu. Publikacja ta jak sądzę z założenia ma usprawnić nasze działanie i zmotywować nas do zabrania się za nowe przedsięwzięcie, które stanowi dla nas wyzwanie...
Niestety jak dla mnie nie do końca jest tak jak się zapowiada. Owszem jest kilka uwag wartych przeczytania, ciekawie dobrana czcionka, w pewnych fragmentach mniejsza, a dla wyróżnienia innych większa, interesujące cytaty i zalecenia, jednak całość w tym kontekście nie porywa.

Biorąc się za czytanie tej, czy innej książki o podobnej tematyce, należy pamiętać, że samoistnie nic się nie dzieje, a samego działania nic nie zastąpi.

"Działanie generuje własne pole energii. Ty, artysta, przedsiębiorca, wypełniasz miłością swoją pracę; wypełniasz ją pasją, celowością i nadzieją.
To jest bardzo duża moc. Wszechświat reaguje na to. Nie ma innej możliwości."

Zatem do dzieła!:)

• Rozwój osobisty