Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek

Tłumaczenie: Bartosz Sałbut
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Onepress". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
The Lean Startup: How Today's Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses
ebiznes, startup, e-commerce, lean
biznes, finanse
Waldek

Znajdujemy się u progu nowego stulecia zarządzania. Przez lata udało nam się wypracować doskonałe metody zarządzania dużymi firmami, jednak w kwestii startupów i innowacji nadal działamy po omacku. Niniejsza książka stawia pierwsze solidne fundamenty dla przedsiębiorczości w nowych czasach. Stworzony przez autora ruch Lean Startup dąży do tego, abyś mógł stworzyć kolejny hit rynkowy za pomocą najnowocześniejszych narzędzi.

Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą z własnym startupem, czy też działasz w strukturach dużej organizacji, znajdziesz tu bardzo ważne wskazówki, które przydadzą Ci się na drodze w nieznane. Poznaj praktyczne metody pozwalające unikać błędów w rozwoju produktu, naucz się systematycznie oceniać i interpretować wczesne sygnały płynące z rynku, a także decydować, czy należy wykonać zwrot, czy trwać przy dotychczasowych działaniach. Korzystaj z wiedzy innowatorów, którzy wprowadzili swoje firmy na szczyt, i dołącz do tego szacownego grona.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2012

źródło okładki: www.onepress.pl

Mariolka | 2019-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Jakie to jest inspirujące!!! Ktoś ubrał w słowa moje przeczucia i analizy dotyczące generowania biznesu we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie. Jeśli rozważasz zakładanie własnego biznesu, lub choćby usprawnienie swojej pracy, musisz to przeczytać. Polecam!

papisialka | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Książka sama w sobie dobra, lecz.... to tak wszystko pięknie i ładnie brzmi z perspektywy osoby, która te zmiany wprowadza, lecz ich nie doświadcza. Ciekawe jak druga strona postrzega te ulepszenia. Co sądzą o nich ich wykonawcy

Łukasz_Sobański | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

To co wydaje się oczywiste w rozwoju nauk przyrodniczych - na czele z fizyką - jest nie do końca intuicyjne w innych dziedzinach życia. O słuszności teorii/ podejmowanych działań powinien decydować eksperyment. Odpowiednia hipoteza, test weryfikujący i wreszcie konkluzja.
Metoda Lean startup to książka, która przekonuje, że podejmowanie decyzji biznesowych w warunkach wysokiego ryzyka i niepewności to idealne środowisko do stosowania takiego podejścia. Poznanie rynku i klientów nie musi opierać się na aktach wiary i intuicji, ponieważ dysponujemy narzędziami do ich efektywnego badania.
Niniejsza pozycja to klasyka tematu. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji się z nią zapoznac, zdecydowanie warto nadrobić zaległości.

Patryk Wójcik | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Bardzo dobra książka. Może całkowicie wywrócić Twój sposób patrzenia na świat i biznes. Jednak uważam, że jest to książka dla osób, które mają już jakieś doświadczenie biznesowe. Po prostu informacje w niej zawarte, trzeba filtrować przez własne doświadczenia.

Nie jest to tylko książka o budowaniu Startupów. Jest to książka o sprzedaży, marketingu i obsłudze klienta. Jest to książka o tworzeniu potrzebnych produktów, na które czekają już klienci.

Michal | 2017-06-21

W zasadzie sprowadza się do MVP (Minimum Viable Product/Most Valuable Product). Jeżeli nie masz startupu ani nie planujesz mieć w najbliższej przyszłości - możesz odpuścić i poczekać na odpowiedni moment.

Maks | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Najlepsza książka w kategorii Startup's.

KsiazkiSukcesuPL | 2017-03-28
Przeczytana: 01 marca 2017

(Recenzja wideo https://www.youtube.com/watch?v=Qxb6zBArufI)

Masz pomysł na biznes? Zanim zaczniesz przeczytaj tę książkę!
W jaki sposób TANIO testować pomysły, jak sprawdzić, czy to co masz do zaoferowania spodoba się klientom.
Książka o biznesie internetowym i do takich odbiorców jest głównie adresowana. Aczkolwiek każdy przedsiębiorca może coś z niej wyciągnąć dla siebie.

Recenzja wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Qxb6zBArufI

jab0lpunk | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Lean management od podstaw, wiele wszystko dostosowane do startupów, dużo nawiązań do firmy autora, czyta sie przyjemnie.

Filip | 2017-01-29
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Szczerze polecam, książka w pewnym sensie otwiera umysł. Osobiście jestem młodym CEO tak więc informację z tej książki oraz filozofii lean są nie do przecenienia
Zobaczymy czy ta książka przyczyni się do naszego sukcesu w biznesie:-)

moneygrabbing | 2017-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Czym jest Lean Startup???
Lean Startup to nowe spojrzenie na tworzenie nowych innowacyjnych produktów, które kładzie jednoczesny nacisk na szybką iterację i pozyskiwanie opinii klientów, wielką wizję i równie wielką ambicję.
Autor nawiązuje do wielu praktycznych przykładów z życia i opisuje różne strategie w takich firmach jak IMVU, Dropbox czy Groupon. Z książki dowiesz się jak rozwijać firmę oraz w jaki sposób czerpać wiedzę aby rozwój był trwały. A w tym właśnie ma pomóc Lean.
Więcej znajdziesz na: