Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Marcin Osiński
Wydawnictwo: Promnet
The Autobiography of Benjamin Franklin
Andrzej

Człowiek, który złapał piorun.
Był najbogatszym człowiekiem swoich czasów.
Do dziś uważany za doskonałego polityka i dyplomatę.
W autobiografii opisuje jakimi zasadami kierował się w życiu, jak myślał, jak tworzył, jak działał.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kamil | 2018-09-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 września 2018

To jest wspaniała autobiografia. Przeczytałem ją drugi raz i odkrywam ciągle nowe rzeczy. Lista 13 cnót Benjamina Franklina jest prosta do zastosowania i daje dużo radości w praktyce. Taki codzienny rachunek sumienia na pewno nikomu nie zaszkodzi. Szkoda, że Franklin nie dokończył swojej autobiografii.
Polecam każdemu rozwojowcowi.

Starigniter | 2018-08-27
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Zdziwiła mnie ta książka. O Benjaminie Franklinie usłyszałem już dawno temu, nawet przed lekturą miałem już wypisane moje własne 13 cnót.
Jako że nie byłem zadowolony z poziomu informacji biografii słynnych ludzi, postanowiłem zabrać się za autobiografię licząc na to, że dowiem się tego, na czym zależy mi najbardziej, czyli na szczegóły życia Bena.
Rzeczywiście, jest mnóstwo wspomnień autora, o których żaden pisarz pewnie nie dowiedziałby się, gdy Franklin tego nie zapisał. Jednak książka ma ponad 200 lat i to widać oraz czuć. Jest tu bardzo mało przerw i wydarzenia się spisane dosyć chaotycznie, przez co czułem dysorganizację autora w trakcie czytania.
Dziwne jest to, że książka kończy się nagle w pewnym miejscu. Być może jest to wina wydania, które liczy sobie zaledwie 163 strony, podczas gdy inne wydanie z 1960 roku aż 221.
Reasumując, Benjamin Franklin to niesamowicie inspirująca postać, tytan pracy i prawdziwy wzorzec, jednak będę musiał próbować w tym przypadku inaczej i w...

Kamil | 2016-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książkę można podzielić na dwie części. Pierwsza - barwna opisująca różne ciekawostki z życia autora w której sporo się dzieje. Druga opisująca różne szczegóły z życia politycznego i społecznego, która w mojej opinii jest po prostu nudna. Brakowało mi więcej szczegółów dotyczących rozwoju osobistego oraz jak wyznawane zasady wpływały na innych ludzi, ten wątek mógł być bardziej rozwinięty. Ciężko ocenić tą książkę, z jednej strony początek bardzo ciekawy z drugiej, mdłe zakończenie które może pozostawić niesmak. Mimo to uważam że warto przeczytać, a książka jest dobra.

zdanekk | 2016-10-05

Książka jak najbardziej godna polecenia, dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Zainteresowany namową pewnej osoby sięgnąłem po nią i otrzymałem to co chciałem. Można w nie znaleźć sporo cennych rad odnośnie finansów, zarządzania czasem, planowania, pracy nad swoimi złymi nawykami. Czytając ją odnosi się wrażenie, że wszystko co autor w niej opisuje jest bardzo logiczne i większości z nas znane, lecz mało kto tak naprawdę żyje według chociażby części z tych zasad, które tak naprawdę budują "kręgosłup moralny" i życie zgodne z sumieniem.

gombrowitch | 2018-07-16
Przeczytana: 01 lipca 2017

Bardzo ciekawa książka, która wielu może otworzyć oczy i poszerzyć horyzonty myślowe. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy obecny ustrój i porządek społeczny jest jedynym możliwym, to polecam przeczytać "Żywot własny" Benjamina Franklina. Bardzo ciekawe spojrzenie na edukację i organizację społeczną. Wiele można z tej lektury wynieść.

iQtaz | 2018-09-01
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Pierwsza część książki znacznie bardziej mi przypadła do gustu, reszta też jest w miarę przystępna, aczkolwiek jak na autobiografię to mało w tym wszystkim było życia autora.

Andrzej | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Rewelacyjna książka opisująca historię Benjamina Franklina — wielkiej osobistości XVIII wieku. Książka dostarcza nie tylko wiedzy o osobie B. Franklina, o jego historii, zwyczajach i sposobie myślenia, ale także porusza wiele aspektów politycznych, społecznych, a nawet ściśle naukowych.
Jednak najcenniejsze lekcje, które możemy wyciągnąć z tej książki, to konkretne przykłady działań Franklina, stosowane przez niego taktyki, praca nad własną osobą — cechami charakteru i nawykami oraz zmiana swoich zachowań w celu osiągnięcia zaplanowanych celów.
Pomimo upływu czasu wiele z tych rad z pewnością nadal możemy zastosować we własnym życiu...

michal_frikucak | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Historyczne
Przeczytana: 26 lipca 2016

Do czego w życiu może doprowadzić stałe i nałogowe czytanie odpowiednich książek ? Jakimi zasadami dyskusji kierował się klub Junto ? Czy ciągłą pracą nad swoimi cechami i "cnotami" można osiągnąć w życiu więcej coś więcej, niż tylko pieniądze ? Dlaczego każdy może interesować się wieloma tematami (druk, elektryczność), a nie robić tylko jednej rzeczy przez całe życie ? Na te i inne pytania odpowiada rewelacyjna autobiografia B Franklina.

Matthew | 2016-07-26

Autobiografia B. Franklina jest książką dość ciekawą, jednakże napisaną raczej archaicznym językiem dla współczesnego czytelnika (przynajmniej w wersji angielskiej). Niektóre fragmenty są ciekawe a inne strasznie mnie znudziły. Tak czy owak można się dowiedzieć jak wyglądały niektóre aspekty życia w osiemnastym wieku w dzisiejszym USA i nie tylko.

Piotr Gaik | 2017-08-02
Na półkach: Przeczytane, Filozofia

Niezwykła autobiografia, niezwykłego człowieka. Bardzo inspirująca poznamy dzięki niej niezwykłego SELF-MADE MAN-a – KOWALA SWOJEGO LOSU.
Jedyny nie-prezydent na amerykańskim banknocie.
Polecam