Diabeł wcielony

Tłumaczenie: Anna Bielska
Cykl: Rodzina Rutledge''ów (tom 3)
Wydawnictwo: BIS
The Devil You Know
romans

Frederica d'Avillez, odtrącona przez mężczyznę, w którym była zakochana, postanawia odświeżyć znajomość ze swym dawnym adoratorem. Randolph Bentley Rutledge o reputacji grzesznego rozpustnika nie jest odpowiednim materiałem na męża, może jednak być ekspertem w sprawach uwodzenia i Freddie uznaje, ze to właśnie on powinien wprowadzić ją w świat namiętności. Ku zdumieniu Bentleya po wspólnie spędzonej nocy Freddie znika mu z pola widzenia. Dopiero po pewnym czasie spotyka ją przypadkowo i widzi, że jest w ciąży. Mimo jej oporów biorą ślub i dopiero wówczas Freddie się przekonuje, ile jej mąż ma sekretów.

Tak, tym razem mój apetyt na coś słodkiego został zaspokojony. ;)

Ten, kto czytał już niejeden romans historyczny orientuje się pewnie, iż styl pisania tej autorki różni się nieco od Coulter czy Quick, dlatego pani Carlyle będzie uwodzić nas praktycznie od samego początku książki namiętnymi, ale przyjemnie podanymi opisami pewnej schadzki. Bohaterzy przedstawieni w książce wydają się być w miarę rozsądni, rozgarnięci, choć jak zwykle posiadają szkielety poukrywane w szafach. ;)

Czy Freddie dogada się z Bentleyem? Czy ułożą sobie razem życie? Jakie sekrety skrywa nasz bohater? Czy okaże się być tytułowym diabłem wcielonym?

Zastanawiam się tylko czemu autorka dała facetowi akurat takie imię?! Niestety mnie kojarzyło się ono podczas czytania bezsprzecznie z marką samochodów :). Ale, ale żeby nie było, że tylko psioczę na biednego Bentleya to muszę przyznać, iż spodobała mi się odpowiednia postawa naszego głównego bohatera, który od początku wie jak trzeba się zachować i w sumie...

Aurill | 2014-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Frederica, zraniona przez mężczyznę, za którego chciała wyjść, rzuca się w ramiona przystojnego Bentleya, by ukoić choć trochę swoją zranioną dumę.
Po wspólnie spędzonej nocy, on musi uciekać przez okno, by nie przyłapała ich pokojówka. Zostawia list z oświadczynami, którego Freddie nigdy nie przeczyta...
Jedna szalona noc pozostawia ogromne konsekwencje. Freddie odkrywa, że jest brzemienna, nie chce jednak powiadamiać o tym Rutledga, gdyż sądzi, że on ją odrzucił.
Ich związek opiera się na tajemnicach i nieporozumieniach. Czy uda im się stworzyć prawdziwą rodzinę?

Dobra książka, choć nieco przegadana.

beti0x | 2014-09-02

Wciągająca książka...

ewa | 2013-06-03
Przeczytana: 17 lipca 2013

fajna, lekke książka na wakacje

Valentin | 2017-03-10
Papaveryna | 2016-09-22