Once upon a scandal
romans, literatura kobieca
Xsenia

Z pośpiesznie zawieranych małżeństw nic dobrego nie wynika, zwłaszcza jeśli w noc poślubną okazuje się, że świeżo poślubiona żona nie jest tak niewinna, jak spodziewał się mąż. Markiz Wortham, nie mogąc znieść takiego upokorzenia, porzuca żonę. Ta, pozostawiona na pastwę losu, radzi sobie jak może, uciekając się do - łagodnie mówiąc- mało konwencjonalnych sposobów zarabiania na życie. Po...

Po latach spotykają się w dość niecodziennych okolicznościach i markiz składa żonie propozycję nie do odrzucenia. Wygląda na to, że Emma nie ma wyjścia, musi się zgodzić na proponowany jej układ. Na szczęście czasami zło konieczne nie jest wcale takie złe, ba, może być niezwykle podniecające...

Romans historyczny "Maska" przyniósł dużą dawkę emocji, napięcia zachwycona jestem i to bardzo.
Urzekający, świetny romans czytałam z zapartym tchem,intryga..miłość pełna uroku w sobie.
Wprowadza w inne czasy, że chce się czytać bawi, wzrusza do łez i intryguje.
Dla mnie to intrygujący, rewelacyjny!!!!!

Mak | 2014-05-04
Przeczytana: 03 maja 2014

Jeden z lepszych romansów, które miałam okazję przeczytać.

Z początku podeszłam do książki z pewną rezerwą, bo nieznana autorka, obce wydawnictwo, ale w pewnym momencie wciągnęła mnie tak, że już nie mogłam jej odłożyć.

Motyw, który lubię chyba najbardziej – małżeństwo. W tych motywach plusem dla mnie jest to, że ominięta jest ta bardzo oficjalna część, gdzie trzeba przestrzegać całej etykietki towarzystwa i konwenansów – panno X, milordzie Y.

Emocji nie zabrakło. Miłość, którą przeplata tajemnica z przeszłości, żądza zemsty i egzotyczny klimat.

Bohaterowie sympatyczni. Oboje winni, a zarazem niewinni. Emma to bohaterka, której osobowość ukształtowało doświadczenie, zaś Lucas pod wpływem przeżyć z przeszłości zmienia się z nieśmiałego młodzieńca w pewnego siebie mężczyznę.

Nie zabrakło również intrygi oraz zagadki włamywacza z Bond Street.

Polecam!!

anius90 | 2013-06-22

Świetny romans.! :) jest wątek miłosny naturalnie ale też tajemnica i zbrodnia...