The Masquerade

Irlandia, XIX wiek Elizabeth Anne Fitzgerald potajemnie kocha się w Tyrellu de Warenne. Zdaje sobie sprawę z tego, że ona, panna ze zubożałej rodziny, nie może liczyć na małżeństwo z tym przystojnym i bogatym arystokratą. Jest mile zaskoczona, gdy podczas balu maskowego Tyrell proponuje jej schadzkę. Nie może odżałować, że do niej nie dochodzi na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności....

Irlandia, XIX wiek

Elizabeth Anne Fitzgerald potajemnie kocha się w Tyrellu de Warenne. Zdaje sobie sprawę z tego, że ona, panna ze zubożałej rodziny, nie może liczyć na małżeństwo z tym przystojnym i bogatym arystokratą. Jest mile zaskoczona, gdy podczas balu maskowego Tyrell proponuje jej schadzkę. Nie może odżałować, że do niej nie dochodzi na skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Gdy dwa lata później Elizabeth pojawia się w domu Tyrella, wprawia go w osłupienie. Twierdzi bowiem, że jest ojcem dziecka, które ona trzyma na ręku. Tyrell, już nie tylko zdumiony, ale i zły, zadaje sobie pytanie, co za grę prowadzi ta wyglądająca niczym uosobienie niewinności młoda kobieta. A może pozory mylą i ma do czynienia z wyrachowaną oszustką?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

gwiazdka | 2012-10-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 05 października 2012

Dla miłośników romansów bardzo dobra książka. Czyta się lekko, można uronić kilka łezek. Wspaniała lektura na długie zimowe wieczory albo na gorące letnie dni.

Grey | 2012-05-14
Przeczytana: maj 2012

Jedna z najlepszych pozycji na mojej półce! Nie dość, że świetnie odwzorowuje XIX wieczną Irlandię to ma coś w sobie co nie pozwala się od niej oderwać.
Pani Joyce zaskoczyła mnie swoim pomysłem na przedstawienie wielkodusznej osoby, ale nie tylko. Świetnie opisała jak traktowane były niegdyś kobiety, a jak zachowywali się mężczyźni.
Postać Elizabeth to jedna z moich ulubionych bohaterek. Jej barwna, delikatna dusza zdolna do największych poświęceń w imię każdego rodzaju miłości wzrusza i nie pozwala o sobie zapomnieć. Tyrell z początku przedstawiony jako idealny, wręcz przesłodzony mężczyzna później nabiera charakteru co było jednym z najlepszych plusów ,,Maskarady". Niestety czasem miałam wrażenie, że autorka przesadza, bo zamieniła dziedzica Adare w egoistę.
Książkę polecam fanom romansów historycznych. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie.

aneta | 2014-03-22
Przeczytana: marzec 2014

Pożądanie Tylella de Warenna i miłości Lizzie Fitzgerald to okaz tego co można znieści i zrobić dla rodzącej się miłości ale też miłości która żyje od lat.
Warto przeczytać polecam.

kasia | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Pocieszna książka. Miła odskocznia od kryminałów i horrorów ;)

| 2014-03-17

Bardzo ciekawa książka, której akcja toczy się w XIX wiecznej Irlandii. Odwzorowują tamtejszą rzeczywistość i kreśli postaci bohaterów zgodnie z ówczesnym obyczajem. Byłam bardzo ciekawa co wyniknie i jak zakończy się epizod na maskaradzie. Polecam.

wiola1345 | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Strasznie nudna pierwsza połowa ,dopiero od momentu wspólnego zamieszkania zrobiło się ciekawiej,ale i tak książka nie wciągneła mnie zbyt mocno. Główna bohaterka strasznie nijaka,spodziewałam się czegoś lepszego.

Patrycja | 2011-06-01

wzruszająca i romantyczna ;)

Ola | 2010-09-18
Przeczytana: 16 września 2010