Tajemnice XX wieku

2009-01-01
978-83-247-1757-6
Barbara Muller-Ostrowska
Knopp

Książka ukazuje ciekawe spojrzenie na świat z XX wieku. Toczące się walki polityczne, intrygujące gierki przeróżnych postaci, ważnych z punktu widzenia różnych historycznych wydarzeń. Autor w doskonały sposób przedstawił szereg wydarzeń wraz z dokładną analizą każdej ze stron. Na pewno sięgnę po więcej pozycji tego autora.

Książka zawiera zbiór różnych wydarzeń historycznych od 1901 roku aż do 1990r. Między innymi opisane są losy królowej Wiktorii, Rosputina, Hitlera, Johna F. Kennedy'go, Willy'ego Brandta. Oprócz losów osób historycznych opisane są sytuacje, które doprowadziły do wybuchu wojny, kryzys kubański, a także upadek muru Berlińskiego.
"Tajemnice XX wieku" zawierają informacje, których nie dowiemy się w szkole na lekcjach.

"Tajemnice XX wieku" zawierają informacje,...

Dobra książka, która po prostu opisuje ważne wydarzenia xx wieku ale odkrywania nie wiadomo jakich tajemnic to ja tu nie znalazłem.

Tak jak moi przedmówcy zarzucam autorowi zbyt duży wybór niemieckiej historii, ale czyta się w miarę fajnie.

Trochę zbyt dużo o II WŚ

Trochę zbyt dużo o II WŚ

Zawiera wiele ciekawych informacji :)

Zawiera wiele ciekawych informacji :)

Ciekawa pozycja. Jak ktoś wcześniej napisał, książka głównie związana z historią Niemiec. Książka dobra dla pasjonatów i koneserów.

Ciekawa pozycja, kilka ciekawych zjawisk z historii XX wieku, omówione zwięźle i w sposób rzetelny. Autor stara się zbierać fakty i raczej nie wydaje jednoznacznego osądu, dzięki temu książka dużo zyskuje bo pozwala czytelnikowi na własne przemyślenia.
Polecam !

Polecam !