Tajemnice XX wieku

Geheimnisse des 20. Jahrhunderts
978-83-247-1757-6
Knopp
historyczna

Cykl pasjonujących gawęd słynnego współczesnego detektywa historii. Co łączyło królową Wiktorię z jej koniuszym, Johnem Browneea Czy Rasputin był niemieckim szpiegiema Jak przebiegał ostatni lot sterowca Hindenburga Kto mógł zdradzić Che Guevaręa Co naprawdę stało się podczas puczu przeciwko Gorbaczowowia Knopp zajmująco opowiada o tajemniczych, spornych lub zafałszowanych sprawach, prowadząc świetnie udokumentowane śledztwo.

barteko2 | 2014-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Książka przede wszystkim nastawiona na historię niemiecką. Polecam czytelnikom którzy pragną dowiedzieć się co nieco o historii. Troszkę ciężko czyta mi się książki, które w każdym rozdziale zawierają inną historię stąd ta "niska" ocena... strasznie ciężko czytało mi się końcówkę, ale mimo to polecam. Można z niej wyciągnąć wiele informacji, które wzbogacą wiedzę przede wszystkim z czasów wojny( taki było też moje pragnienie,gdy sięgałem po tą książkę po tą książkę).

Reacher90 | 2018-04-23

Dobra książka, która po prostu opisuje ważne wydarzenia xx wieku ale odkrywania nie wiadomo jakich tajemnic to ja tu nie znalazłem.

Gedpoz | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012

Ciekawa pozycja, kilka ciekawych zjawisk z historii XX wieku, omówione zwięźle i w sposób rzetelny. Autor stara się zbierać fakty i raczej nie wydaje jednoznacznego osądu, dzięki temu książka dużo zyskuje bo pozwala czytelnikowi na własne przemyślenia.
Polecam !

Freudysta | 2014-05-15

Ciekawa pozycja. Jak ktoś wcześniej napisał, książka głównie związana z historią Niemiec. Książka dobra dla pasjonatów i koneserów.

Fashi | 2015-05-15

Trochę zbyt dużo o II WŚ

| 2010-07-22
Na półkach: Własne, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2010

Książka bardzo interesująca, porusza wiele kontrowersyjnych wątków znanych z historii minionego wieku. Jedyne, co można jej zarzucić, to nieco zbyt stronniczy dobór opisywanych wydarzeń - większość z nich ściśle wiąże się z historią Niemiec.
Mimo wszystko - polecam.

CUD-NATURY | 2017-09-30

Tak jak moi przedmówcy zarzucam autorowi zbyt duży wybór niemieckiej historii, ale czyta się w miarę fajnie.

Ruda | 2017-12-13
to-ja | 2017-09-30