Śmiertelna Choroba Hitlera i Inne Tajemnice Nazistowskich Przywódców

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Wydawnictwo: Amber
83-241-1998-1
Hitler, zbrodnia, II Wojna Światowa,
historyczna

Inne wydania

Doktor Lattimer po raz pierwszy ujawnia sensacyjne rozmowy z dwudziestoma dwoma najwyższymi hitlerowskimi dygnitarzami. Kilkaset nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć składa się na unikatową kolekcję osobistych przedmiotów należących do ludzi, którzy dopuścili się największej w dziejach zbrodni.

Wkp | 2016-10-07
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

ANEGDOTY O NAZISTACH

Tytuł tej recenzji brzmi być może osobliwie, ale jest w nim sporo prawdy. Niniejsza publikacja nie jest wprawdzie stricte zbiorem anegdot, bo ten kojarzy z humorystycznymi książkami, ale zawarte w nim ciekawostki często ocierają się o takie właśnie klimaty. Co zarazem nie odbiera całości powagi czy prawdziwości. Ta książka bowiem przeraża, a bogactwo (często drastycznych) fotografii przypomina z jakim koszmarem mamy do czynienia.

Co znalazło się w jej treści? Całe mnóstwo mniej lub bardziej znanych faktów o najważniejszych nazistach, od Hitlera przez Hessa po Göringa, na tle najsłynniejszego procesu w dziejach, Procesu Norymberskiego. Hitler cierpiący na nieuleczalną chorobę? Artystyczna strona jego natury? Jego… skarpetki? Göring grający w tenisa? Problemy zdrowotne Hessa? Krok po kroku poznajemy ich (i nie tylko) losy aż do samej śmierci i wraz z kolejnymi zdjęciami (także tymi pośmiertnymi) obserwujemy ich codzienność i przemiany.

To nie jest książka dla...

nellanna | 2010-10-16
Przeczytana: 16 października 2010

Gratka dla miłośników zagadek historii, obfitująca w anegdoty i ciekawostki dotyczące najwyższych dostojników Hitlera, jego samego, a także procesu norymberskiego.Niestety, moje wydanie ma bardzo niewyraźne zdjęcia,sporo atrakcji przez to mi umknęło, np. nie mogłam docenić faktu, że oglądam cerowane skarpetki Fuhrera.

Ania | 2012-02-16
Przeczytana: 10 lutego 2012

bardzo dobra ksiażka.na jaką chorobę cierpiał Hitler, jak zachowywali się naziści w Norymberdze, jak działała machina manipulacji i dużo, dużo więcej.
relacja lekarza przy trybunale norymberskim. mnóstwo zdjęć, informacji, opisów, relacje świadków przedstawione w bardzo ciekawej i dostepnej formie.

amuszka | 2016-11-15
novanike | 2016-09-17