Holokaust

Tłumaczenie: Barbara Muller-Ostrowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia z bliska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Holocaust
978-83-247-1697-5
historia
miqa

Kompletna, opisana kompetentnie historia Holokaustu: szokującej zbrodni, w wyniku której ponad 6 milionów ludzi zostało zamordowanych, a niezliczona liczba doznała strasznego cierpienia.Knopp ujawnia przerażające fakty w oparciu o najnowsze badania na ten temat (m.in. dzienne sprawozdania Goebbelsa, prywatne dokumenty SS i dokumenty dotyczące deportacji Żydów). Pokazuje dramat ofiar i bada motywy sprawców. Ci, którym udało się przeżyą, po raz pierwszy opowiadają o swych strasznych doświadczeniach.

źródło opisu: http://www.lideria.pl/Holokaust-Guido-Knopp/sklep/opis?nr=270566

Marduk | 2016-04-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jeśli można użyć takiego sformułowania, to jest to kompletna "Encyklopedia Holokaustu". Bardzo mocna!

Olaf | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Nie dałem rady tegfo przeczytać do końca. Napady lęku, zimne poty, dreszcze, spocone ręce. Nie na moją psychikę te historie. Kiedyś uwielbiałem ten temat. Dzisiaj nie pojmuje. Nie mieści mi się on w głowie. Nie mogę czasem przez to spać w nocy...

virginia75 | 2013-12-03

Szczegółowa, poparta wypowiedziami konkretnych osób, cytatami, sporą liczbą zdjęć. Jedna z lepszych o tej tematyce jakie miałam w rękach.

Stokrotka238 | 2013-01-03
Przeczytana: styczeń 2013

Ta dramatyczna książka jest przykładem na to jak obłąkańczy fanatyzm jednego człowieka może prowadzić do śmierci milionów ludzi.

A_n_k_a | 2016-11-15
Małgorzata Płudowska | 2016-06-19