Dzieci Hitlera

Wydawnictwo: Świat Książki
Hitlers Kinder
9788373919716
historyczna

Słynny historyk o dzieciach, wychowywanych w III Rzeszy na zapamiętałych nazistów. Dorastający w latach trzydziestych i na początku lat czterdziestych, zostali zawłaszczeni przez państwo jak żadne pokolenie przed nimi czy po nich – pisze Knopp. Chłopcy mieli iść na wojnę, dziewczynki miały zostać maszynkami do rodzenia kolejnych posiłków ludzkich dla wojska. O tym, co ich spotkało w dzieciństwie i jaki wpływ miało takie wychowanie na ich całe, późniejsze życie, opowiadają autorowi osobiście.

źródło opisu: Świat Książki, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

MsSurrealist | 2010-04-17

Książka bardzo przypadła mi do gustu. Autor rzetelnie opowiada historię tego tragicznego, oczarowanego pokolenia. Sposób przedstawienia pozwala wiele zrozumieć,a wstrząsające wspomnienia dają obraz świata widzianego nie tylko oczami dzieci, ale również osób już starszych, z wyrzutami sumienia i (według nich nie zawsze) straconym dzieciństwem.

Magdalena | 2011-05-05

Bardzo dobra, mocna książka. Pokazuje jak kształtowano całe pokolenie, ten okrutny mechanizm, który potem zaważył na kartach historii. Naprawdę polecam.

Kamil | 2013-10-29

Bardzo dobra książka nie tylko ze względu na opis historyczny, ale ze względu na przesłanie dotyczące zagrożeń i współczesnych trendów w polityce. Dobrze opisany mechanizm zniewolenia i manipulowania społeczeństwem przez zagarnięcie najmłodszych członków narodu niemieckiego.

Emil Powierża | 2014-03-31

Ogromny plus za faktografię opartą na relacjach świadków tamtych wydarzeń. Duży minus za tytuły rozdziałów nijak się mające do treści w nich zawartych...i za dużo tych powtórzeń. W pewnym momencie miałem wrażenie, że sam jestem indoktrynowany.

Natalia | 2012-04-28

Bardzo ciekawa książka. Warta przeczytania.

Szczota | 2018-10-25
Pavlo | 2018-10-11