Tajemnice Trzeciej Rzeszy

Geheimnisse des Dritten Reichs
Historia, Trzecia Rzesza, Hitler, Niemcy
historia
joly_fh

O tym nikt nie miał prawa wiedzieć. W wizerunku Hitlera, samozwańczego „wybawcy narodu”, nie było miejsca na informacje o prawdziwym pochodzeniu jego oraz jego rodziny. Dyktator starannie zatuszowywał swoje – po części zawikłane – powiązania rodzinne. Autor przedstawia tutaj szereg nieznanych dokumentów oraz prywatnych zapisków, z których wyłaniają się zaskakujące szczegóły dotyczące...

O tym nikt nie miał prawa wiedzieć.

W wizerunku Hitlera, samozwańczego „wybawcy narodu”, nie było miejsca na informacje o prawdziwym pochodzeniu jego oraz jego rodziny. Dyktator starannie zatuszowywał swoje – po części zawikłane – powiązania rodzinne. Autor przedstawia tutaj szereg nieznanych dokumentów oraz prywatnych zapisków, z których wyłaniają się zaskakujące szczegóły dotyczące rodzinnych spraw Adolfa Hitlera.

Hitler i kobiety… na manifestacjach dyktator rozkoszował się masową histerią, jakiej ulegały tłumy zwolenniczek, zaś w najbliższym otoczeniu Hitlera znajdowały się kobiety darzące go względami znacznie bardziej osobistymi. Również Eva Braun, sekretna kochanka Hitlera, ukazuje się Czytelnikowi z nieznanej dotychczas strony.

Reichsführer SS Heinrich Himmler, najpotężniejszy palatyn Hitlera, pozostawił po sobie wielkie i do dziś nierozwiązane zagadki. Dlaczego Himmler zlecił potajemne badania nad czarownicami? Czy to właśnie on, a nie Hitler, wydał rozkaz wymordowania Żydów, jak przypuszczają współcześni badacze? Jaką rolę odgrywała tajemnicza kochanka, z którą Himmler przez wiele lat prowadził po kryjomu podwójne życie?

Choć epoka nazistowska trwała jedynie dwanaście lat, będzie ona również w przyszłości znacząco wpływać na sposób postrzegania niemieckiej historii. Tymczasem wiele aspektów Trzeciej Rzeszy pozostaje nadal zagadkami domagającymi się wyjaśnienia. Guido Knopp omawia w swojej książce fakty, których nie miała prawa znać ówczesna opinia publiczna, lub które dopiero dziś możemy zbadać. Są to na przykład rodzinne powiązania Hitlera, skrzętnie przez niego zatajane; środki pieniężne, którymi dysponował Hitler, a także jego stosunek do kobiet; legenda Erwina Rommla; obsesje reichsführera SS Heinricha Himmlera; wreszcie niedawno odkryte mistyfikacje Alberta Speera.

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: Świat Książki, 2013

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Zwykły człowiek
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • 450 stron
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Olek | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Ksiazka jak dla mnie nie jest zbyt ciekawa. Fakt, dowiedzialem sie z niej wielu nowych rzeczy, ale z szesciu rozdzialow dwa tak naprawde mnie zaciekawily

rybak79 | 2015-02-17
VeB | 2014-08-08