Okładka książki Tajemnice Trzeciej Rzeszy

papier
joly_fh
6 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

O tym nikt nie miał prawa wiedzieć. W wizerunku Hitlera, samozwańczego „wybawcy narodu”, nie było miejsca na informacje o prawdziwym pochodzeniu jego oraz jego rodziny. Dyktator starannie zatuszowywał swoje – po części zawikłane – powiązania rodzinne. Autor przedstawia tutaj szereg nieznanych dokumentów oraz prywatnych zapisków, z których wyłaniają się zaskakujące szczegóły dotyczące...

O tym nikt nie miał prawa wiedzieć.

W wizerunku Hitlera, samozwańczego „wybawcy narodu”, nie było miejsca na informacje o prawdziwym pochodzeniu jego oraz jego rodziny. Dyktator starannie zatuszowywał swoje – po części zawikłane – powiązania rodzinne. Autor przedstawia tutaj szereg nieznanych dokumentów oraz prywatnych zapisków, z których wyłaniają się zaskakujące szczegóły dotyczące rodzinnych spraw Adolfa Hitlera.

Hitler i kobiety… na manifestacjach dyktator rozkoszował się masową histerią, jakiej ulegały tłumy zwolenniczek, zaś w najbliższym otoczeniu Hitlera znajdowały się kobiety darzące go względami znacznie bardziej osobistymi. Również Eva Braun, sekretna kochanka Hitlera, ukazuje się Czytelnikowi z nieznanej dotychczas strony.

Reichsführer SS Heinrich Himmler, najpotężniejszy palatyn Hitlera, pozostawił po sobie wielkie i do dziś nierozwiązane zagadki. Dlaczego Himmler zlecił potajemne badania nad czarownicami? Czy to właśnie on, a nie Hitler, wydał rozkaz wymordowania Żydów, jak przypuszczają współcześni badacze? Jaką rolę odgrywała tajemnicza kochanka, z którą Himmler przez wiele lat prowadził po kryjomu podwójne życie?

Choć epoka nazistowska trwała jedynie dwanaście lat, będzie ona również w przyszłości znacząco wpływać na sposób postrzegania niemieckiej historii. Tymczasem wiele aspektów Trzeciej Rzeszy pozostaje nadal zagadkami domagającymi się wyjaśnienia. Guido Knopp omawia w swojej książce fakty, których nie miała prawa znać ówczesna opinia publiczna, lub które dopiero dziś możemy zbadać. Są to na przykład rodzinne powiązania Hitlera, skrzętnie przez niego zatajane; środki pieniężne, którymi dysponował Hitler, a także jego stosunek do kobiet; legenda Erwina Rommla; obsesje reichsführera SS Heinricha Himmlera; wreszcie niedawno odkryte mistyfikacje Alberta Speera.

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: Świat Książki, 2013

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku