Holokaust

Świat Książki
2011-03-01
2011-03-01
Barbara Muller-Ostrowska
holokaust holocaust 2 WŚ druga wojna światowa ss XX w.

Nie da się w kilku słowach opisać, jak ważna jest ta książka. Bardzo trudno ją czytać, musiałam robić przerwy, czasem na kilka tygodni, by dźwignąć ją emocjonalnie. Najmocniej uderzyły mnie fragmenty wspomnień Ocalonych i fotografie. Bardzo ważna pozycja w biblioteczce każdego, kto uważa się za humanistę.

Jeśli można użyć takiego sformułowania, to jest to kompletna "Encyklopedia Holokaustu". Bardzo mocna!

Bez komentarza!

Bez komentarza!

Ta dramatyczna książka jest przykładem na to jak obłąkańczy fanatyzm jednego człowieka może prowadzić do śmierci milionów ludzi.

Nie dałem rady tegfo przeczytać do końca. Napady lęku, zimne poty, dreszcze, spocone ręce. Nie na moją psychikę te historie. Kiedyś uwielbiałem ten temat. Dzisiaj nie pojmuje. Nie mieści mi się on w głowie. Nie mogę czasem przez to spać w nocy...

Dodaj cytat z książki Holokaust

Ciekawostki historyczne