Płomień anioła

Tłumaczenie: Barbara Górecka
Cykl: Trylogia Anioła (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Angel Fire
półanioł, miłość
Vivien

Anioły- najpiękniejsze istoty tego świata. A co, jeśli nią są tymi, za które je uważamy i powoli niszczą ludzkość? Jedynie Willow posiada moc potrzebną do pokonania złowrogiego Kościoła Aniołów, który nie cofnie się przed niczym, żeby ją unieszkodliwić. Lecz Willow nie działa samotnie. Wspiera ją ukochany Alex. Willow jest i zawsze będzie półaniołem, kiedy więc Alex jednoczy się z grupą...

Anioły- najpiękniejsze istoty tego świata.
A co, jeśli nią są tymi, za które je uważamy i powoli niszczą ludzkość?

Jedynie Willow posiada moc potrzebną do pokonania złowrogiego Kościoła Aniołów, który nie cofnie się przed niczym, żeby ją unieszkodliwić. Lecz Willow nie działa samotnie. Wspiera ją ukochany Alex. Willow jest i zawsze będzie półaniołem, kiedy więc Alex jednoczy się z grupą innych ZA, ludzie ci traktują ją nieufnie. Dziewczyna czuję się bardzo osamotniona, lecz wkrótce, w niezwykłych okolicznościach, spotyka Seba... Chłopak poszukiwał Willow przez całe życie, ponieważ on także jest półaniołem.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

martyska__ | 2018-08-21
Przeczytana: 10 września 2018

Ekstra !!

Zaczytana_Maniaczka | 2017-08-19

"To jakaś magia, że człowiek zakochuje się w jednej osobie, a w innej nie."

fantastyczna | 2017-05-18

Pierwsza część bardziej przypadła mi do gustu. Sebastian to postać ciekawa, ale jego pojawienie się było zbyt oczywiste, by mogło zaskoczyć czytelnika. Potencjał był, lecz się ulotnił.

arrow18 | 2017-04-08
Przeczytana: 30 marca 2017

Kolejny tom przygód Willow i Alexa już za mną. Cały czas coś się dzieje, bohaterowie mierzą się z coraz to nowszymi problemami ale najważniejsze, że jakoś sobie z nimi radzą. Jedyne co denerwowało mnie w tej części to stosunek Alexa do Willow (chodzi mi o Seba), ale koniec końców skończyło się jak na razie happy endem. Nie mogę doczekać się zakończenia całej trylogii :) Tak, więc - polecam :)

konik30 | 2017-03-11

Inwazja aniołów trwa. Alex chce wyjechać znaleźć więcej Zabójców Aniołów. Willow miała tajemniczy sen, który wskazuje, że powinna udać się do Chicago, występuje w nim chłopak, którego nigdy wcześniej nie widziała i dziwne uczucie w stosunku do niego. Jak mogła myśleć o kimś innym? Co to może oznaczać?
Grupa Zabójców Aniołów dość szorstko traktuje Willow, a kiedy w końcu zaczyna ją akceptować pojawia się tajemniczy chłopak ze snu, Seb.
Ogólnie nie lubię Willow i Seba razem, aczkolwiek do jego jako postaci nic nie mam. Kiedy czytam scenki zazdrości Alex\Seb\Willow za każdym razem zgrzytam zębami. Sytuacja w której się znaleźli jest... pokręcona. Rozumiem Willow, ale bądźmy szczerzy każdy normalny facet by się wkurzył.
Ogólnie grupa Zabójców Aniołów jest świetnie wykreowana. Szczególnie lubię pewnego Teksańczyka i jego awantury. OCH LOVE.
Jest tu chyba więcej akcji niż w pierwszej części. Atak na tą świątynie czy jak tam był bardzo ciekawy.
Podsumowując szybka, ciekawa,...

assina | 2016-05-18
Przeczytana: 18 maja 2016

Kiedy Anioły nie śpią...
..."czuwają" nad światem.

Książki przestały przedstawiać dobrych, kochanych Aniołów, które mają strzec nas, ludzi, od złego i ogólnie...zbawiać świat. Coraz częściej spotykam się z motywem Aniołów jako te złe postacie, które jedynie szkodzą ludzkim życiom. Kto by pomyślał? Oczywiście, wciąż są zniewalająco piękne, atrakcyjne i w ogóle oczu oderwać od nich nie można, ale trzeba to powiedzieć głośno: powieści już nie akceptują dobrych Aniołków.
Cóż, w końcu doczekałam się na drugi tom "Anioła". Lepiej późno niż wcale. Z trudem przychodziło mi przypomnienie sobie wszystkiego z zeszłej powieści, ale jakoś daliśmy radę ;). Co prawda motyw Aniołów już trochę wyszedł z mojego czytelnictwa, to szczerze powiedziawszy teraz miło było znów się w coś takiego zaczytać. Wspaniała odskocznia w bardzo dobrym klimacie.
"Płomień Anioła" czyta się bardzo przyjemnie i bez problemu wciąga się w tamtejszy świat. Akcja książki wrze od samego początku do końca i nie...

marysienkap | 2015-10-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 13 października 2015

"Jeżeli zamierzasz przeczytać tylko jedną powieść o aniołach, upewnij się, że będzie to Anioł..."

Oj chyba już sie z tym nie zgodzę. Trylogia "Anioł" L.A. Weatherly jest z pewnością godna uwagi, lecz po przeczytaniu "Angelfall" to właśnie powieść Ee jest tą, którą wielbiciele tego gatunku muszą koniecznie przeczytać.

A wracając do "Anioła"... Drugi tom jest, jak dla mnie lekko nudnawy. Autorka często rozwleka się niepotrzebnie z opisami lub wewnętrznymi wynurzeniami bohaterów. Pełnej napięcia akcji jest niewiele. Dopiero na końcu, choć i tak czytało mi się to bez większych nerwów. Samo zakończenie też jakoś nie zachęca specjalnie do sięgnięcia po ostatnią część. Oczywiście przeczytam "Zemstę anioła" po to, by poznać ostateczne losy Willow, Aleksa, Seba i innych.

kassskaa | 2015-09-27

Na początku byłan sceptycznie nastawiona do tej części, zwłaszcza że postać Seba potwornie mnie irytowała, ta jego wielka miłość do Willow. Jednak z każdą kolejną stroną książka coraz bardziej mnie pochłaniała. Mimo że początkowo wydawała się nudnawa i zamotna, akcja wreszcie się rozwinęła w taki sposób, że pochłonęłam ją jednym tchem.

Radosna | 2015-09-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Anioły

,,To jakaś magia, że człowiek zakochuje się w jednej osobie, a w innej nie.''

Ja jestem chyba nienormalna,ale mi nadzwyczajnie w świecie ta książki się nie podoba. Czytając opinie na lubimyczytaj czułam się bardzo osamotniona, ponieważ większość osób zachwalała ją ponad niebo i dawała 10/10 gwiazdek. Oczywiście szanuje ich opinie, ale ja czuje się jakby czytała inną książkę.

Może zacznę od początku. Willow wraz z Alex'em odnajduję inną grupę ZA, która nie do końca jest przekonano co do Willow. Główna bohaterka ścina włosy oraz je farbuję i jest nie do poznania. Jakieś czary. Po pewnym czasie dołącza do nich Seb. Półanioł, który nie znając Willow coś do niej czuł. Jednak zna pewne sztuczki, które mogę ocalić dziewczynę i coraz więcej czasu spędza z dziewczyną co nie uszło uwadze Alex'owi. Jest zazdrosny, ale sam też zyskał natarczywą osóbkę. Karę.

Ja naprawdę rozumiem, że to jest paranormalne romansidło dla nastolatek, którą też jestem, ale ta książka mnie nie przekonuje....