Między teraz a wiecznością

Okładka książki Między teraz a wiecznością Marie Lucas
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Między teraz a wiecznością
Marie Lucas Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Poza czasem fantasy, science fiction
Poza czasem
Everlasting
Egmont Polska
2014-04-30
2014-04-30
paranormal romance duchy magia literatura niemiecka

Rozmowy z duchami

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie najgorsza książka z serii "Poza czasem" (z tych, które do tej pory przeczytałam). Pomysł może i oryginalny, ale wykonanie niezbyt przypadło mi do gustu. Może byłoby lepiej, gdyby autorka mniej miejsca poświęciła duchom i relacjom między bohaterami, a bardziej rozwinęła wątek poszukiwań testamentu, który na początku zapowiadał się ciekawie.

To typowa młodzieżowa powieść z elementami fantasy. Bohaterką jest 16-letnia Julia, która poznaje Nikiego. Chłopak najwyraźniej skrywa mroczną tajemnicę. Posiada niezwykłe zdolności i komunikuje się ze zmarłym dziadkiem bohaterki. Co do moich odczuć, nie żałuje przeczytania tej książki. Elementy fantastyczne i wątek zza światów jak najbardziej do mnie przemawia. Ponadto dialogi są napisane ciekawie i momentami zabawnie. Czy przeczytałabym ją jeszcze raz? Raczej nie, ale mogę ją polecić "na jeden raz". Nie nudziła mnie, a wręcz przeciwnie czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Zasługuje na dobrą ocenę.

Typowa młodzieżówka z dość słabo wykreowanym światem fantastycznym w tle. Irytująca główna bohaterka, mająca pamięć złotej rybki i nie potrafiąca się skupić na jednym, teoretycznie najważniejszym w książce, problemie. Jednakże, mimo braku miejscami jakiegoś logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego to powieść czytało się bardzo szybko i całkiem przyjemnie, szczególnie po wyczerpującym dniu.

Julia trafia do nowej szkoły, zdobywa przyjaciół i chłopaka Feliksa. Intryguje ją jednak tajemniczy Niki, który ma niezwykły dar - rozmawia z umarłymi. Książka nie jest trudna, czyta się lekko, w miarę szybko. Postacie nie wzbudzają antypatii, za to fabuła miejscami tak. Książka przewidywalna. Chwilami jednak chciałabym poznać dalszy ciąg tej historii. Można przeczytać, szału brak.

książkę bardzo miło mi się czytało, z zainteresowaniem i mimo początkowego sceptycznego podejścia do lektury, oceniam ją dobrze. Styl Autorki jest lekki, język dość prosty i młodzieżowy. Jeżeli ktoś lubi motyw rozmów z duchami, posiadanie nadprzyrodzonych darów i mocy, to myślę, że książka mu się spodoba.

"Kiedy kochamy, wszyscy jesteśmy aniołami. Tylko zetknięcie z ziemią sprawia, że jesteśmy śmiertelni."

Bardzo dobra powieść.Są tu widoczne problemy takie jak śmierć bliskich,dojrzewanie,miłość i wreszcie najważniejszy punkt:duchy.Chwilami będziemy się smucić innym razem śmiać a niekiedy bać ale i tak wszystko skończy się dobrze.Jest to opowieść w sam raz dla sympatyków duchów jak i fantastyki.

Czytałam tą książkę bardzo dawno temu, pożyczyła mi ją koleżanka. Do tej pory pamiętam, że była to książka dzięki, której zaczęłam moją przygodę z czytaniem. Niestety, nie mogę jej nigdzie znaleźć a bardzo bym chciała posiadać ją w mojej biblioteczce.(Jeśli ktoś wie gdzie mogę ją dostać, to bardzo proszę o info)

Polecam do przeczytania!!!

Polecam do przeczytania!!!

Jest to mój reread, przeczytałam z sentymentu. Od mojego pierwszego razu minęły już jakieś 2 lata i nic praktycznie z niej nie pamiętałam, więc wszystko odkrywałam na nowo. Nadal mi się podobała, nadal ją polecam.