Baśń niepodległa czyli w stronę politologii kultury. Wykłady witebskie

Kluczem do zrozumienia książki Bohdana Cywińskiego jest osobowość autora wyrażona przez jego dorobek literacko-naukowy i kontekst powstania książki.Bohdana zaliczę do aniepokornych, kategorii ukutej przez niego samego w Rodowodach niepokornych. Nieco później, już blisko aSolidarności, Janusz Szpotański określi ją mianem abrodaczy. Bohdan spełniał oba warunki. Brodaty i niepokorny.aNiepokorni przechodzili swoistą ewolucję. Kamieniami milowymi są tu krwawe rewolucje roku 1956 i okres strajków robotniczych uwieńczony pokojową rewolucją Solidarności 1976-1989.

tat-tvam-asi | 2012-09-18
Gosia_Łukasz | 2016-11-13