Obok Orła znak Pogoni. Wokół powstania styczniowego na Litwie i Białorusi

Dla milosnikow histori bardzo polecam.

Krotki i ogolny, ale rzeczowy opis powstania styczniowego na "Ziemiach Zabranych". Troche przygotowan, kilka spostrzezen koncowych - ogolnie dobre.

Rzecz o powstaniu styczniowym. Autor prowadzi nas do dania sobie odpowiedzi, dlaczego to powstanie się nie powiodło. Najpierw przedstawia Lithuanię, jak ją nazywa "kraj dziwny", by potem poprzez poszczególne rozdziały przybliżyć realia. Kończąc, może nieco złośliwie,podsumowuje, iż spór o powstanie pewnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. Wiele tez postawionych przez...

• 2014
  • Studia
  • Historia Polski od 1795
  • Nie posiadam
  • Historia Polski
  • Historia/Biografia
  • Powstania
więcej mniej

Bohdan Cywiński Obok Orła znak Pogoni. Wokół powstania styczniowego na Litwie i Białorusi Zobacz więcej