Adrenalina

Cykl: Sam Capra (tom 1) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Adrenaline
Ag2S

Sam Capra jest agentem operacyjnym CIA, stacjonuje w Londynie i zajmuje się rozpracowywaniem międzynarodowych organizacji przestępczych. Wraz z żoną Lucy pracują w londyńskim biurze CIA, a mieszkają w luksusowym apartamencie. Lucy jest w siódmym miesiacu ciąży, bardzo się kochają. Pewnego słonecznego poranka Lucy dzwoni do Sama do pracy i wywołuje go z budynku. W chwilę po jego wyjściu następuje eksplozja, w której giną wszyscy pracownicy biura. Lucy znika, a Sam budzi się w celi tajnego więzienia Agencji - najprawdopodobniej w Polsce. Jako jedyny ocalały z zamachu bombowego uznany zostaje przez CIA za mordercę i zdrajcę.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Gośka | 2013-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Sam Capra i jego żona to zgodne, kochające się małżeństwo, które spodziewa się dziecka. Oboje pracują w CIA, w jednej sekcji, zajmującej się rozpracowywaniem siatek organizacji przestępczych. Pewnego dnia Sam czule żegna się z żoną i udaje się do biura. W pewnej chwili dostaje telefon od żony, która każe mu natychmiast opuścić biuro. Spanikowany Sam myśli, że to coś z ciążą. Wybiega, widzi Lucy w samochodzie z obcym mężczyzną, po czym następuje wybuch. Jego biuro nie istnieje. Przerażony goni za samochodem, by uwolnić porwaną żonę, co niestety mu się nie udaje. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy zostaje oskarżony o zdradę, zamknięty w więzieniu, poddany torturom i okropnym przesłuchaniom. Nawet, kiedy oskarżają jego żonę o zdradę, on uparcie trzyma jej stronę. Jak jest do przewidzenia w końcu Sam urywa się ze smyczy i wyrusza w szaleńczy pościg za mordercami. Musi znaleźć żonę i swego być może już narodzonego syna.

Książka pełna jest akcji, która nie ma absolutnie tendencji...

Dobra powieść dla rozrywki. Wciąga, czyta się dobrze i trzyma w napięciu. Bohater może trochę zbyt idealny i wszechmogący ;)

Krystyna | 2012-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 11 listopada 2012

Pierwsza połowa świetna - szybka akcja,ciekawa intryga, narracja głównego bohatera taka "z ikrą". Niestety później trochę już za dużo było opisów kolejnych potyczek z przeciwnikami, i bohater trochę za bardzo w typie Bonda. Pokonanie w pojedynkę 3, 4 przeciwników jest jeszcze realne, ale dziesięciu?....
Oczywiście książkę przeczytałam w całości, intrygowało mnie jakie będzie ostateczne rozstrzygnięcie.

Marta | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Abbott po raz kolejny nie zawiódł. Potrafi utrzymać napięcie i ciekawość czytelnika od początku do ostatnich stron książki.

Mariusz | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

No i przeczytałem. Szczerze mówiąc, po "Czyścicielu", którego autorem jest Brett Battles, zabierałem się do tej książki jak pies do jeża, bo bałem się, że znów będę ze znudzeniem przewracać strony, a gdy już dobrnę do końca, odetchnę z ulgą i wystawię negatywną opinię. Tym czasem "Adrenalina" okazała się całkiem przyjemną lekturą. Nie brakuje w niej intrygi, tajemniczych typów, bijatyk i strzelanin. Najbardziej, spośród wszystkich wykreowanych przez autora bohaterów, podobał mi się oczywiście Sam Capra. Nigdy do końca nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać; zachwyca pomysłowością i skutecznością, czasami również bezwzględnością. W niektórych momentach obawiałem się, że wyjdzie ze wszystkich opresji cały i zdrowy, ale na szczęście nie okazał się aż takim terminatorem jak Bond i autorowi chwała za to.

Jeżeli chodzi o fabułę, jest ciekawa i co jakiś czas odkrywa przed czytelnikiem coraz to nowe tajemnice. Akcja jest płynna i nawet tam, gdzie nie ma scen batalistycznych, Jeff...

Marczewek | 2013-12-23
Przeczytana: 08 lutego 2013

Czy to Jason Bourne? Nie! Czy to James Bond? Nie! Może Jack Bauer? Również nie!

To Sam Capra jest bohaterem najnowszej książki Jeffa Abbotta Adrenalina.
Jest on agentem CIA stacjonującym na placówce w Wielkiej Brytanii.
Pewnego dnia w pracy dostaje telefon od żony, również agentki. Ta każe mu natychmiast opuścić budynek. Zaraz później wylatuje on w powietrze.

Pierwsi trzej bohaterowie podani nie bez kozery, bo Sam z pewnością może iść z nimi ramię w ramię.
Jeden na jednego - bez problemu. Dwóch, trzech na jednego - czemu nie. Dziesięciu na jednego - jaki to problem.

Poziom realizmu w tej książce - dużo poniżej zera. Ale adrenaliny - bardzo wysoki.

Jak ktoś ma ochotę na typowy odmóżdzacz, napierdzielankę przez całą książkę, grama zbędnych opisów i jakichś kosmicznych zagadek? Ta książka będzie w sam raz.

loker | 2017-02-28
Przeczytana: 22 lutego 2017

Akcja trzyma w napięciu. Początek momentami mnie nudził, jednak z każdą kolejną stroną nie mogłem oderwać się od czytania. Końcówka trochę nieprzewidywalna i zaskakująca.

Karo linA | 2013-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Dobra, trzymająca w napięciu powieść z zupełnie niespodziewanym zakończeniem. Mi podobała się bardzo chociaż na codzień tego typu literatury nie czytam.

Reijo | 2016-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Z ciekawości wszedłem na strony kilku księgarni, aby rozejrzeć się za jakąś sensacją, kryminałem, przygodą. Za jakimś nowym autorem, być może nieco innym od moich ulubieńców - Cusslera, Cobena, Pattersona, Morrella, Baldacciego, McDermotta, Childa, Browna, czy innych. Poszukałem i znalazłem. Dotychczas nie miałem styczności z twórczością Jeffa Abbotta. A szkoda. "Adrenalina" zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Świetny styl pisania (przedstawianie fabuły w pierwszej osobie wiąże mnie emocjonalnie z bohaterem), fascynująca intryga, wartka akcja i nieoczekiwane, bardzo nieoczekiwane zakończenie. Czego jeszcze czytelnikowi trzeba? Więcej książek, Panie Abbott. Całe szczęście przede mną jeszcze lektura trzech pozostałych jego powieści, wydanych w Polsce.

Krzysztof Krzysztoń | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Super , 100% akcja i napięcie do końca . Polecam !