Zaufaj mi

Tłumaczenie: Małgorzata Małecka
Wydawnictwo: Albatros
Trust Me
Pami

Luke Dantry pracuje dla swego ojczyma Henry'ego – jedynego członka rodziny, jaki mu jeszcze pozostał – anonimowo poszukując w internecie potencjalnych terrorystów. Henry stoi na czele waszyngtońskiej firmy analityczno-doradczej Shawcross, która na zlecenie międzynarodowych korporacji opracowuje raporty o zagrożeniach ze strony ekstremistów. Na jednym z ultralewicowych forów Luke natrafia na grupę fanatycznych anarchistów, której nadaje miano Mrocznej Drogi. Nie zdaje sobie sprawy, że został namierzony, że ludzie, których tropi, znają jego tożsamość. Mroczna Droga jest znacznie lepiej zorganizowana i bardziej niebezpieczna, niż podejrzewał. I nie jest jedyną organizacją, która wzięła go na cel. Nagle wszystko, w co wierzył, okazuje się kłamstwem, a jego przyjaciele – wrogami. Porwany, postawiony w sytuacji bez wyjścia, zostaje wciągnięty w grę, której znaczenia nie rozumie. Aby uratować życie, oczyścić swoje dobre imię i pokrzyżować działania terrorystów, planujących potworne zamachy, Luke musi znaleźć odpowiedź na wiele dręczących go pytań. Klucz do nich tkwi w jego własnej przeszłości, w zagadkowej śmierci ojca.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1078,1583,zaufaj-mi.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1078,1583,zaufaj-mi.html

Muminka | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Przewrotny, trzymający w napięciu i wciągający thriller. Luke Dantry od lat pracuje dla ojczyma Henry'ego, szukając w internecie potencjalnych terrorystów. Gdy był nastolatkiem, w wypadku małego samolotu zginął jego ojciec, a potem stracił matkę w wypadku samochodowym. Ojczym traktował go jak syna, ale okazuje się że Luke stał się celem jakiegoś szaleńca, a na dodatek wydarza się seria terrorystycznych ataków, detonacje bomb opracowanych przez niejaką Snow. Przestępcza organizacja chce pogrążyć świat w chaosie i wojnie, nie zawaha się wyeliminować niewygodnych świadków. Fanatycy z ruchu Mrocznej Drogi zaczynają ścigać Luke, ten czuje się zdruzgotany zdradą jedynego członka rodziny, jaki mu został. Mnóstwo zwrotów akcji, osoba tajemniczej Aubrey, polowanie na Luke'a , którego jedynym ratunkiem jest fundacja Quicksilver, najgroźniejszy wróg Mrocznej Drogi. Trup ściele się gęsto, a Abbott ma w zanadrzu dla swojego bohatera wiele niespodzianek.

emindflow | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Po przeczytaniu tej książki pozostaję z mieszanymi uczuciami. "Zaufaj mi" to powieść sensacyjna z całkiem interesującym pomysłem, szybką akcją i dość nieoczekiwanym finałem. Z drugiej strony naiwność fabuły w wielu momentach sprawiała, ze miałem szczerą chęć dać sobie spokój z dalszym czytaniem. Nie trawię zwyczajnie takich sytuacji, kiedy bohater (nie mający wcześniej do czynienia z bronią czy walką wręcz) wychodzi bez szwanku z niezliczonych konfrontacji z zawodowymi zabójcami. Momentami miałem wrażenie, jakbym czytał o przygodach psa Huckleberry. W sumie niezły pomysł na sensacyjną powieść niestety położony przez zupełny brak realizmu. Szkoda.

Marczewek | 2013-12-23
Przeczytana: 18 lutego 2013

Zaufaj mi to ostatnia pozycja Abbotta w Albatrosie. Długo trzeba było na nią czekać, bo to pozycja jeszcze z 2009 roku. Ale po przeczytaniu widzę jeden powód tez zwłoki - niesamowita słabość tej książki.
A może nie tyle słabość co naiwność fabuły? Książka sprawia wrażenie całkiem niezłej, kolejnej bardzo w stylu Cobena.
Ale tu wchodzi na scenę nieprawdopodobność, naiwność i nielogiczność.
Bo jak wyjaśnić że człowiek, można powiedzieć szczur korporacyjny, walczy jak jakiś czołowy agent wywiadu czy Delta Force? Co prawda tu czy tam, raz czy dwa, dostanie po pysku, ale nic mu to nie robi?
Choć oskarżony o morderstwo, z twarzą pokazywaną w mediach, wylatuje bez problemu za granicę na fałszywych papierach?
Jaśniejsze punkty? Jedynie jeśli się zrezygnuje z myślenia i czyta, to książka potrafi zdrowo wciągnąć.

tajgula | 2013-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 maja 2013

Niby dużo się dzieje w tej książce, ale wszystko jakoś łatwo daje się przewidzieć i nie zachwyca. Nadaje się na film akcji, który ogląda się raz i bardzo szybko o nim zapomina, zlewa się z masą innych podobnych. Raczej nie polecam.

Shiroko | 2014-11-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Oceniam ją w miarę wysoko, bo szybko mnie wciągnęła, ale rzeczywiście mnóstwo sytuacji w tej książce było strasznie naciąganych. Rozumiem, że w obliczu niebezpieczeństwa, pod wpływem adrenaliny człowiek jest zdolny do nieprawdopodobnych rzeczy, ale to ile razy głównemu bohaterowi udawało się wykaraskać i to niemalże bez szwanku uważam już za przesadę. A kiedy Luke wychodzi z samochodu na jego dach, kiedy jest rozpędzony do ponad 100 km/h i potem z powrotem do niego wchodzi to ciężko się nie roześmiać. Pozycja chyba tylko dla fanów gatunku.

wrublik7 | 2015-09-08
Przeczytana: 06 września 2015

dobrze napisany scenariusz na film. w obliczu przyjrcia do kraju uchodzcow z krajow islamskich zagrozenie staje sie realne i przerazajace.
ksiazka o terorystach i antyterorystach

PanCzyta | 2015-01-20

Ułożony, wykształcony chłopak... Spokojna praca dla ojczyma polegająca na zbieraniu informacji z forów internetowych na temat potencjalnych terrorystów.

W ciągu jednej chwili chłopak zostaje porwany, w ciągu drugiej wmieszany w morderstwo w biały dzień pod okiem miejskiego monitoringu, w ciągu trzeciej dowiaduje się, że ojczym ani myśli wykupić go z niewoli. To wszystko to tylko wstęp do długiej drogi, w której szczyt okazuje się dnem, a dno szczytem. Wszystko w co do tej pory wierzył, wszystko co do tej pory wiedział na temat siebie, ojczyma, ojca i matki oraz swojego miejsca w świecie zostaje poddane brutalnej próbie.

Ciekawa, szybka i zaskakująca powieść sensacyjna, w której główny bohater imponuje swoją determinacją do poznania prawy i wolą przeżycia.

karola | 2014-04-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Zaskoczyła mnie ta książka.
Na początku trochę przynudzała.
Ale z biegiem stron wciągała mnie coraz bardziej i przyznam, że poszłam spać straszliwie późno, bo chciałam wiedzieć co dalej, jak się skończy, uda się, czy się nie uda itd. Wiadomo.
Co więcej, nabrałam chęci na kolejne książki Jeffa Abbotta. :-)

martyna | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

ksiażka zaczyna sie całkiem niezle, wartka akcja, dobrze opisane postaci. Główny bohater zostaje wplątany w jakieś dziwne wydarzenia, które powodują, że musi uciekać. Tu się kończy cikowaść tej książki. Bohater ucieka i ucieka i ucieka i ucieka.Na koniec wygrywa ze wszystkimi, pokonuje zawodowych zabójców, wszystkie wrogie organizacje i w ogole jest najlepszy ze wszystkich. Kicha. Wystarczy przeczytać pierwsze trzy rozdziały i ostatnie dwie kartki, zeby wszystko wiedziec.

Maya | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Międzynarodowa, ale świetnie zorganizowana siatka terrorystyczna kontra niedoświadczony chłopak (typ komputerowca) na progu dorosłości. Niewiarygodne, jak można poprowadzić akcję, żeby głównemu bohaterowi włos z głowy nie spadł (sarkazm)!