W dół rzeki

Down River
978-83-7508-103-9
rzeka john hart
dona

Choć Adam Chase został uniewinniony od zarzutu morderstwa, w oczach lokalnej społeczności już zawsze skrywać miał mroczną historię przemocy, cierpiąc za zbrodnię, której nie popełnił. Opuszczając Północną Karolinę i Salisbury, jedyne miejsce, które nazywał domem, Adam myślał, że wyjeżdża na zawsze. Ostatnie pięć lat spędził w Nowym Jorku, próbując wymazać z pamięci fakt, że wyrzekła się go nawet własne rodzina...

"W dół rzeki" przez większą część stanowi historię raczej obyczajową. Trzon tej powieści stanowi rodzina głównego bohatera Adama, która do najszczęśliwszych nie należy. Po samobójstwie żony ojciec Adama próbował ułożyć sobie życie na nowo z inną kobietą, jednak kiedy na jego farmie dochodzi do okrutnej zbrodni, a jego nowa partnerka obciąża w sądzie jego syna wszystko przewraca się do góry nogami. Postawiony przed trudnym wyborem ojciec wygnał syna z domu. Po pewnym czasie Adam Chase postanawia odwiedzić rodzinne strony.
Powrót syna marnotrawnego odbywa się jednak trochę inaczej niż wszyscy zainteresowani mogliby sobie życzyć, a do tego na jaw zaczynają wychodzić nowe zbrodnie. Koszmar powraca, a Adam staje się kolejny raz głównym podejrzanym.

Początek trochę mnie nudził. Czekałam na te okrutne zbrodnie, a ciągle były problemy rodzinne, miłosne i podobna gadka szmatka. Z czasem jednak było coraz mniej roztkliwiania się nad emocjami, a więcej akcji. Nowe tropy, zaskakujące fakty...

Lilian | 2015-09-21
Na półkach: A_Hart, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2015

John Hart nie zawodzi.
Niezwykle wciągająca powieść, pełna zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji. To niby thiller, sensacja, ale główną esencję książki stanowi rodzina.
Zresztą w przedmowie sam autor napisał: "Wszyscy mamy rodziny. Dobre , złe, nieobecne, obojętne [...]. To idealne miejsce do uprawiania tajemnic i występków, hodowania z nich wybuchowych historii. Zdrady ranią głębiej, ból trwa dłużej, a pamięć staje się ponadczasowa".

I właściwie ten fragment przedmowy dokładnie oddaje atmosferę książki: spotęgowany ból bohaterów, przebaczenie, poczucie zdrady, trudna rodzicielska miłość, a wszystko podane w kryminalnej otoczce ...

Wioletta | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Kocham to co robi ze mną John Hart poprzez swoje książki, ten stan umysłu w jaki mnie wprowadza. Od pierwszych słów do ostatnich byłam w tej historii, w tym KLIMACIE, który autor po raz kolejny niesamowicie zbudował, a potrafi to robić po mistrzowsku.
Pochłaniałam słowo po słowie, kartkę po kartce, te słowa wsiąkały we mnie z każdą kolejną stroną, a nastój mną zawładnął.
Adam Chase, TAJEMNICA, niesłabnące napięcie, RODZINA.
Za słowami autora „Wszyscy mamy rodziny. Dobre, złe, nieobecne, obojętne. (…) Zdrady ranią głębiej, ból trwa dłużej, a pamięć staje się ponadczasowa.”
Nic nie jest oczywiste, nic nie jest takie na jakie może wyglądać. Przeczytam w ciemno każdą książkę jaką Hart napisze.
JESTEM OD NIEGO UZALEŻNIONA I UWIELBIAM TO UCZUCIE.

Juja | 2014-06-13
Przeczytana: 22 maja 2014

Książka intrygująca i bardzo ciekawa. Ani jedna ze stron nie przyprawiła mnie o znużenie. Każdą czytałam z jeszcze większym zainteresowaniem! Historia pewnej rodziny, o jakiej zdecydował się opowiedzieć nam autor jest na tyle skomplikowana, że można by pokusić się o stwierdzenie: popieprzona na tysiąc sposobów. Nie książka, ale rodzina i jej ukrywane sekrety, niewypowiedziane słowa i zbrodnie, trzymające ją w jednym uścisku. Bardzo dobry materiał na film, więc "smacznej" lektury!:)

Kacha | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Super!
Niniejszym oświadczam, że John Hart trafia do moich ulubionych pisarzy. Jednych z tych, których nową powieść mogę w ciemno wziąść na wycieczkę, bez ryzyka że będzie nudna!.
Ma "pisane"..

za to kocham thrillery...

Adam już raz cierpiał "za niewinność" Po latach powraca do rodzinnego miasteczka, w którym został niesłusznie oskarżony o zabójstwo. Sytuacja powtarza się - kto stoi za morderstwami? Łatwo się domyślić.. ale to zupełnie nie umniejsza powieści. Czyta się doskonale!!

Judyta | 2012-03-20
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Matras, 2012
Przeczytana: 15 marca 2012

Bardzo dobry kryminał, ale też bardzo smutny. Im dalej zagłębimy się w lekturę, tym więcej bólu i cierpienia znajdziemy. Każdy bohater nosi w sobie jakąś tajemnicę, każdy ma za sobą traumatyczne przeżycia. I to wszystko skumulowane zostało w jednym miejscu, w małym miasteczku, do którego wraca główny bohater. I jak się okazuje powroty do domu rodzinnego nie muszą być z założenia miłe i ciepłe.

Krzysiek K | 2012-09-07
Przeczytana: 04 września 2012

Z tą książką jest jak z wyprawą do lasu po grzyby. Z tym że, jest to taki las, gdzie wszyscy zapuszczają się w głąb i w środku lasu już nie ma co zbierać...

Tak jak tutaj. Im głębiej w las, tym mniej grzybów. A szkoda, bo do połowy czytało się bardzo przyjemnie.

Justi6 | 2012-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Początkowo książka wydawała się wybitna, jednak czytając kolejne strony robiła się coraz bardziej nudna, zastanawiałam się czy jej nie odłożyc,jednak postanowiłam dobrnąc do końca i nie żałuję że ją przeczytałam.Koniec świetny,nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.
Polecam.

fantasmagoryczny | 2012-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Książka kupiona przeze mnie w galerii krakowskiej w księgarni za 10zł. :) Jak dla mnie, fana thrillerów, książka jest dobrą pozycją. Trzyma w napięciu i czasem ciężko się z nią było rozstać. Im się więcej jej czyta, tym staje się ciekawsza. Sądzę, że warto sięgnąć po tę pozycję pana Harta :) Pozdrawiam

nicholas | 2012-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 04 maja 2012

Warto. Jestem fanem thillerow, kryminalow. Jezeli widze okladke, opis, ktory moze cos namieszac to kupuje. Ta ksiazke takze kupilem. Powoli sie rozkreca i wciaga. Relacje rodzinne, tragedia, tajemnica i dobra koncowka. Warto poswiecic troeche czasu.