Zaufaj mi

Trust Me
kryminał, sensacja, thriller
Małgorzata Małecka
literatura amerykańska literatura XXI wieku anarchiści

Dziś skończyłem męczyć. Niby wszystkie elementy potrzebne do napisania dobrej sensacyjnej powieści są, czegoś zabrakło.

Trzeba być masochistą żeby książkę skończyć... flaki z olejem, olej z flakami polane sosem ze straconego czasu!

Przewrotny, trzymający w napięciu i wciągający thriller. Luke Dantry od lat pracuje dla ojczyma Henry'ego, szukając w internecie potencjalnych terrorystów. Gdy był nastolatkiem, w wypadku małego samolotu zginął jego ojciec, a potem stracił matkę w wypadku samochodowym. Ojczym traktował go jak syna, ale okazuje się że Luke stał się celem jakiegoś szaleńca, a na dodatek...

dobrze napisany scenariusz na film. w obliczu przyjrcia do kraju uchodzcow z krajow islamskich zagrozenie staje sie realne i przerazajace.
ksiazka o terorystach i antyterorystach

Międzynarodowa, ale świetnie zorganizowana siatka terrorystyczna kontra niedoświadczony chłopak (typ komputerowca) na progu dorosłości. Niewiarygodne, jak można poprowadzić akcję, żeby głównemu bohaterowi włos z głowy nie spadł (sarkazm)!

Ułożony, wykształcony chłopak... Spokojna praca dla ojczyma polegająca na zbieraniu informacji z forów internetowych na temat potencjalnych terrorystów.

W ciągu jednej chwili chłopak zostaje porwany, w ciągu drugiej wmieszany w morderstwo w biały dzień pod okiem miejskiego monitoringu, w ciągu trzeciej dowiaduje się, że ojczym ani myśli wykupić go z niewoli. To wszystko...

Oceniam ją w miarę wysoko, bo szybko mnie wciągnęła, ale rzeczywiście mnóstwo sytuacji w tej książce było strasznie naciąganych. Rozumiem, że w obliczu niebezpieczeństwa, pod wpływem adrenaliny człowiek jest zdolny do nieprawdopodobnych rzeczy, ale to ile razy głównemu bohaterowi udawało się wykaraskać i to niemalże bez szwanku uważam już za przesadę. A kiedy Luke wychodzi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

super :)

Zaskoczyła mnie ta książka.
Na początku trochę przynudzała.
Ale z biegiem stron wciągała mnie coraz bardziej i przyznam, że poszłam spać straszliwie późno, bo chciałam wiedzieć co dalej, jak się skończy, uda się, czy się nie uda itd. Wiadomo.
Co więcej, nabrałam chęci na kolejne książki Jeffa Abbotta. :-)

Zaufaj mi to ostatnia pozycja Abbotta w Albatrosie. Długo trzeba było na nią czekać, bo to pozycja jeszcze z 2009 roku. Ale po przeczytaniu widzę jeden powód tez zwłoki - niesamowita słabość tej książki.
A może nie tyle słabość co naiwność fabuły? Książka sprawia wrażenie całkiem niezłej, kolejnej bardzo w stylu Cobena.
Ale tu wchodzi na scenę nieprawdopodobność, naiwność i...

• Jeff Abbott
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • 2013
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Zaufaj mi