Adrenalina

Okładka książki Adrenalina
Jeff Abbott Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Sam Capra (tom 1) Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sam Capra (tom 1)
Fabryka Sensacji
Adrenaline
Buchmann
2012-09-12
2012-09-12
Jacek Manicki
CIA tajne służby sensacja literatura amerykańska

zbyt okrutna...

zbyt okrutna...

Akcja trzyma w napięciu. Początek momentami mnie nudził, jednak z każdą kolejną stroną nie mogłem oderwać się od czytania. Końcówka trochę nieprzewidywalna i zaskakująca.

Dobra powieść dla rozrywki. Wciąga, czyta się dobrze i trzyma w napięciu. Bohater może trochę zbyt idealny i wszechmogący ;)

Z ciekawości wszedłem na strony kilku księgarni, aby rozejrzeć się za jakąś sensacją, kryminałem, przygodą. Za jakimś nowym autorem, być może nieco innym od moich ulubieńców - Cusslera, Cobena, Pattersona, Morrella, Baldacciego, McDermotta, Childa, Browna, czy innych. Poszukałem i znalazłem. Dotychczas nie miałem styczności z twórczością Jeffa Abbotta. A szkoda. "Adrenalina" zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Świetny styl pisania (przedstawianie fabuły w pierwszej osobie wiąże mnie emocjonalnie z bohaterem), fascynująca intryga, wartka akcja i nieoczekiwane, bardzo nieoczekiwane zakończenie. Czego jeszcze czytelnikowi trzeba? Więcej książek, Panie Abbott. Całe szczęście przede mną jeszcze lektura trzech pozostałych jego powieści, wydanych w Polsce.

Nie wiem od czego zacząć. Więc może zacznę od początku. Książkę upolowałam w bibliotece. Spodziewałam się czegoś innego, a dostałam zdecydowanie za małą dawkę adrenaliny.

Książka skupia się wokół głównego bohatera Sama Capry (mam nadzieje, że dobrze odmieniam nazwisko głównego bohatera). Sam jest agentem CIA, który niesłusznie został posądzony o zaplanowanie i zorganizowanie zamachu bombowego w jednej z placówek 'firmy' w Londynie.

Dodatkowo jego żona spodziewa się ich pierwszego dziecka. Biedna Lucy również zostaje posądzona o zdradę i współpracę z półświatkiem przestępczym.

Co mamy dalej- masę poplątanych, przeplatających się wzajemnie wątków. Sam wychodzi z supertajnego kicia i pragnie odszukać żonę i swoje nowo narodzone dziecko. Misja- oczyścić Lucy z zarzutów, przecież jego żona musi być niewinna.

Wyjazd zagranicę, kolejna misja, współpraca z Milą, która ma nie tylko seksowne ciało, ale również mózg.

Mamy bójki, strzelaniny, wyszukane miecze, kolejne dziwaczne wątki. Jest motyw handlu nową wyszukaną bronią, rządowe kontrakty i takie tam pierdoły.

Historia w sumie taka przewidywalnie-nieprzewidywalna.

Jeżeli szukasz mocnych wrażeń nie sięgaj po tę książkę.

Dobry, trzymający w napięciu thriller... jak już się zacznie czytać, to trudno się oderwać! Polecam

super :)

super :)

No i przeczytałem. Szczerze mówiąc, po "Czyścicielu", którego autorem jest Brett Battles, zabierałem się do tej książki jak pies do jeża, bo bałem się, że znów będę ze znudzeniem przewracać strony, a gdy już dobrnę do końca, odetchnę z ulgą i wystawię negatywną opinię. Tym czasem "Adrenalina" okazała się całkiem przyjemną lekturą. Nie brakuje w niej intrygi, tajemniczych typów, bijatyk i strzelanin. Najbardziej, spośród wszystkich wykreowanych przez autora bohaterów, podobał mi się oczywiście Sam Capra. Nigdy do końca nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać; zachwyca pomysłowością i skutecznością, czasami również bezwzględnością. W niektórych momentach obawiałem się, że wyjdzie ze wszystkich opresji cały i zdrowy, ale na szczęście nie okazał się aż takim terminatorem jak Bond i autorowi chwała za to.

Jeżeli chodzi o fabułę, jest ciekawa i co jakiś czas odkrywa przed czytelnikiem coraz to nowe tajemnice. Akcja jest płynna i nawet tam, gdzie nie ma scen batalistycznych, Jeff Abbott nie przynudza nic nie wnoszącymi dialogami i długimi opisami miejsc oraz postaci. Tutaj wszystko jest przemyślane i dopracowane. Mniej więcej w połowie akcja wchodzi na najwyższe obroty i ostatnie 200 stron zostaje przeczytanych nie wiadomo kiedy.

Zakończenie bez fajerwerków, jak dla mnie nieco przewidywalne, ale pasujące do całości i pozostawiające mi jedno, krótkie pytanie: Czy będzie druga część?

Podobała się

Podobała się

Sensacja na przyzwoitym poziomie, na jaką miałam ochotę i nie rozczarowałam się.

Dodaj cytat z książki Adrenalina