Pułapka niemożności. Społeczeństwo nowożytnego miasta wobec

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Społeczeństwo nowożytnego miasta wobec procesów modernizacyjnych na przykładzie Torunia w XVII i XVIII wieku. Tom niniejszy stanowi swego rodzaju podsumowanie wieloletnich badań autora nad społeczeństwem Torunia, z którym związał swoje życie dojrzałe, a również naukowe.Toruń jest zamkniętą przestrzenią, w której rozgrywały się procesy gospodarcze i społeczne charakterystyczne również dla innych miast dawnej Rzeczypospolitej.

PaniBagien | 2015-06-04
Anna Marx Vannini | 2012-10-18