Niepokonany Seabiscuit

Wydawnictwo: Galaktyka
838989601X

Szczegółowe i dramatyczne odtworzenie historii Seabiscuita i czasów, w których żył, jest niesamowitym świadectwem tego, co mogą zdziałać cztery lata pracy badawczej i dar opowiadania autorki. Czyta się ją z zapartym tchem, nawet jeśli ktoś nie jest fanem wyścigów konnych.

Hebrajka | 2012-06-20

Wyścigi to moje życie, moja pasja, moja praca. Z tego powodu wszelkie książki op tej tematyce zajmują w moim sercu pokaźne pierwsze miejsce.

Historia Seabiscuita to opowieść o legendzie wyścigów, ale też poruszająca historia o tym, jak ważna jest wiara. W konia, w drugiego człowieka, w siebie.

Polecam gorąco wszystkim, którym tematyka wyścigów nie jest obca.
I oby więcej takich książek!

Niesamowita historia, opowiedziana w niesamowity sposób. Teoretycznie "Niepokonany Seabiscuit" opisuje historię tytułowego konia wyścigowego i ludzi z nim zwiazanych, ale tak naprawdę obrazuje cały swiat wyścigów i społeczeństwo lat 20. i 30. ubiegłego wieku w Ameryce. Polecam, nawet osobom, które ani hipiką ani wyścigami specjalnie się nie interesują.

Sowa_książkowa | 2013-07-15

Tematyka bardzo ciekawa, można dowiedzieć się wielu rzeczy o wyścigach konnych i życiu ludzi z nimi związanych. Jedno jest pewne - los dżokeja w tamtych czasach był nie do pozazdroszczenia. Książka na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom koni.

747Milka | 2012-07-11

Jedna z moich ulubionych książek. Można wiele się z niej dowiedzieć. Idealna dla osób interesujących się wyścigami konnymi.

rokseta | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Najlepszy sposób na chorowanie w domu to właśnie jest ta książka:) tak mnie wciągnęła ,że nie mogłam sie od niej oderwać! pełna niesamowitych wrażeń lektura dla KONIARZY :) ale nie tylko bo każdego może zaciekawić!

Zastrzelona | 2011-12-13
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Początek nieco męczący, jednak gdy akcja się rozkręci od książki nie można się oderwać.

Sylwia | 2013-05-19

Książkę dostałam w prezencie i jestem zadowolona. Autorka w lekki sposób przybliża świat wyścigów konnych. Można się zapomnieć i przeczytać w parę godzin. Polecam

Marchewka | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szkoda, że takich książek nie ma więcej. Koń kulawy, dżokej kulawy a jednak pokonali wszystko. Czytałam z ogromną przyjemnością.

Hidenly | 2016-10-21
Findzio | 2016-10-07