Złapać życie za ogon

Tłumaczenie: Agnieszka Andrzejewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Bad Dogs Have More Fun
Beata

Zanim John Grogan zdobył sławę jako autor książki o nieznośnym labradorze o imieniu Marley, pracował jako felietonista „Philadelphia Enquirer”. Artykuły zostały zebrane w tomie „Złapać życie za ogon”. Największym atutem felietonów Grogana jest sam John Grogan, który pisze szczerze i otwarcie o tym, co go frapuje, irytuje, niepokoi czy bawi. Oczywiście autor składa również hołd...

Oczywiście autor składa również hołd nieodżałowanemu Marleyowi, labradorowi, który rozsławił jego imię. Bo to Marley nauczył go czerpać radość z życia, pokazał, na czym polega bezinteresowna przyjaźń i lojalność. Pisze także o sukcesie wspomnień o Marleyu, które nieoczekiwanie dla niego samego wywindowały się na pierwsze miejsca list bestsellerów, czyniąc z niego gwiazdę i o tym, w jaki sposób jego rodzina poradziła sobie ze sławą.

nina31 | 2010-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2010

Trochę się zawiodłam bo myślałam, że będzie bardziej w stylu "Marleya" czyli śmiesznie;) Książkę jednak polecam bo felietony są ciekawe i miło się to czyta. Taka książka na plażę bo można się spokojnie od niej oderwać i dawkować nic przy tym nie tracąc.

Agnes Madlen | 2012-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2012

Wiele felietonów i krótkich historii z życia wziętych ujęte przez dziennikarza, który szczegółowo podawał nazwy miejsc i nazwiska osób, z którymi prowadził wywiady. Oraz wydarzenia otaczające go na co dzień. Poruszające wątki problemów ludzkich, jak i banalne historyjki z humorem, lecz za każdym razem miałam przykre wrażenie, że czytam tę książkę "na siłę", ponieważ niespodziewałam się felietonów, lecz trochę dłuższych opowieści, które mnie zauroczą a nie przynużą.

Sheep | 2010-09-17

Książka jest zbiorem felietonów i opowiadań tego autora. Większość jest dość zabawnych, ale część jest też nudnych i nie za dobrych.Ogólnie nie jest zła, ale jakoś wyjątkowo mnie nie zachwyciła.

Korenia | 2012-12-26
Przeczytana: wrzesień 2012

W porównaniu do 'Marley i ja' książka wypada dość słabo, jednak warto przeczytać. Niektóre felietony są bardzo fajne, inne zaś nudne.

| 2013-01-19
Przeczytana: wrzesień 2010

Zbiór świetnie napisanych felietonów, Grogan udowadnia, że sukces ,,Marley'a i ja" nie był przypadkiem. Polecam!

Kamila | 2011-11-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Trochę banał, John Grogan jest piewcą filozofii " jeżeli o czymś bardzo marzysz to wszechświat Ci sprzyja" ale napisane zgrabnie i zabawnie.

justayy | 2010-09-11

Mądre felietony , ale miejscami przynudzają.

Domcia | 2016-09-19
Przeczytana: 19 listopada 2016