Człowiek, który słucha koni

The Man Who Listens to Horses
83-85594-65-5
konie, biografie, psychologia
alien

Monty Roberts urodził się w Kalifornii (USA), całe swoje życie poświęcił pracy z końmi i osiągnął bezprecedensową umiejętność porozumiewania się językiem ciała ze zwierzętami, przekładalną także w jakimś sensie na stosunki z ludźmi. Umiejętność tę wypracowywał, obserwując najpierw jako nastolatek życie mustangów w Newadzie, a potem buntując się przeciwko stosowanym przez ojca metodom łamania konia. Monty Roberts opowiada czytelnikom historię swojego życia, które układa się w fabułę godną najlepszej powieści. Jest w niej dramat napiętych stosunków z ojcem, wątek przyjaźni z wielkim aktorem Jamesem Deanem, solidnego małżeństwa, katastrofalnego partnerstwa ze zwariowanym milionerem i wieloletniej przyjaźni z królową Anglii Elżbietą II. Ten budzący zaufanie, łagodny człowiek jest nie tylko prawdziwym zaklinaczem koni, ale autorem inspirującej opowieści o życiu, której nie da się zapomnieć.

Aleksandra | 2013-11-06

Wspaniała autobiograficzna książka poruszająca wiele ważnych spraw.
Zwłaszcza porozumienie na linii człowiek - zwierzę, a także człowiek - człowiek.

Przez wiele lat obserwacji dzikich mustangów Monty Roberts nauczył się wiele o szacunku, nie tylko do koni, ale i to ludzi. Próbuje się tym z nami podzielić, co uważam za naprawdę wspaniały dar.

Marchewka | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Książka tak naprawdę o życiu. O poszukiwaniu własnej drogi. Dążeniu do celu, ale nie po trupach tylko pod prąd, przeciwko całemu światu. Czyta się jednym tchem. Polecam nie tylko tym, którzy kochają konie.

Lidka Aribaldi | 2015-12-05

Jest w książce taki moment, gdy nauczyciel podważa plany życiowe młodego Monti'ego. I gdy jego mama się o tym dowiaduje mówi mniej więcej coś takiego "Nie nauczycielowi o tym sądzić czy coś jest wykonalne czy nie". Tacy właśnie powinni być rodzice. Bo gdy nauczyciele podważają nasze zdolności gdy rodzice staną po ich stonie młody człowiek jeszcze niewykształcony może łatwo popaść...

Ninon | 2012-01-21

Miejscami zabawna, innym razem wzruszająca - jednym słowem prawdziwa historia o życiu i stosunkach między ludźmi i końmi. Zachęta do sięgnięcia po inne książki Monty'ego, którego metoda "połączenia" sprawiła, że od razu mam inne podejście do koni i co poniektórych instruktorów w "swojej" stajni.

Anima | 2015-02-23

Książka którą mam i do której powracam co jakiś czas, żeby sobie to i owo przypomnieć.
Pomocna dla osób, które zaczynają swoją przygodę z natural horsemanship.
Słowem - polecam :)

Iliana | 2015-12-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

wspaniała, obowiązkowa lektura każdego koniarza :)

genius_mouse | 2012-04-18
Przeczytana: marzec 2012

Baaardzo miło czytać historie o prawdziwym porozumieniu na linii człowiek - zwierzę. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że nie byle jakie zwierzę - Monty Roberts dzięki wieloletnim, żmudnym obserwacjom dzikich mustangów, dzięki wytrwałości w dążeniu do celu, a także dzięki wysokim ambicjom, osiągnął to co nie udało się nikomu przed nim. Osiągnął rzecz będącą z pozoru poza zasięgiem przeciętnego zjadacza chleba.

Historia pokazuje, że każdy, kto chce, będąc wytrwałym, posiadając odrobinę talentu i szczęścia od losu, może wyreżyserować swoje życie wg wymarzonego scenariusza.

Książka ta wleje na Wasze serca ciepło, pokaże co to znaczy wiara we własne możliwości, udowodni, że sukces osiąga się mimo wielu zranień z przeszłości i przeszkód nabywanych w teraźniejszości.

Oprócz tego moc wzruszeń gwarantowana :)

Maya1990 | 2010-11-22

Książkę czytałam dawno temu. Pamiętam ,że wtedy był "boom" na samo podejście do koni wg. Robertsa. Książka z rodzaju - biograficzna. Fajnie się ją czyta. Chętnie przeczytam ją jeszcze raz.

bejb8 | 2016-08-17

Wspaniały człowiek, wspaniała książka, każdy koniarz powinien przeczytać obowiązkowo;) a zwłaszcza małe dziewczynki, które biją swoje "ukochane" koniki...

LadySea | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników koni.