Włóczęga

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rachel pracuje jako wolontariuszka w schronisku dla psów. Pewnego dnia pod jej opiekę trafia bezdomna suczka collie. Obie mają ze sobą wiele wspólnego są samotne i dzikie... Zachęcona przez nauczycielkę angielskiego, Rachel pisze opowiadanie na tem

Monika | 2011-08-28
Na półkach: Zwierzakowo, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Wzruszająca historia nastolatki i psa.
Jak dla mnie troszkę zbyt infantylna, ale pozwala nie zwątpić w dzisiejszą młodzież :)

Barbara | 2010-06-23
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Podobnie jak "Młody Budda" tą też poleciłabym nawet nastoletnim czytelnikom (w przeciwieństwie do innych, "dorosłych" powieści tej pisarki). Każdy, kto kocha zwierzaki i jest wrażliwy na ich krzywdy, na pewno polubi tą opowieść.

nellanna | 2012-08-16
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Rachel ma zdolności literackie. Pisze opowiadanie o psie, który trafił do schroniska, gdzie jest wolontariuszką. Z czasem okazuje się, że pies uosabia jej własne lęki i być może prowokuje do przemyślenia własnej postawy wobec życia i konfliktów z otoczeniem. Ciekawie opowiedziana historia. Może warto czasem zastanowić się na sytuacją zwierząt w schroniskach i dylematach, których doświadczają, zarówno pracownicy tego rodzaju placówek jak i wolontariusze, z pasją i poświęceniem walczący o miejsce dla tych zwierząt, pośród ludzi.

Reachel to utalentowana, choć nietypowa dziewczyna. Najlepiej czuje się w towarzystwie zwierząt, jednak ponieważ jej rodzice nie chcą jej pozwolić na posiadanie psa, pomaga w schronisku. Pewnego dnia trafia do niego zdziczała suka rasy collie... Reachel, zafascynowana zwierzęciem, postanawia mu pomóc, jednocześnie pisząc opowiadanie na konkurs, właśnie o nim.
Nie oszukujmy się, Włóczęga to bardzo ważna dla mnie, choć krótka, książka. Trudno nazwać mi ją powieścią - bo to tak prosta historia, że chyba bardziej zasługuje na miano opowiadania. Ale... chyba właśnie dzięki takiej budowie wywarła na mnie swego czasu tak ogromne wrażenie.
Powieść Koji pozornie tylko opowiada historię psa - w rzeczywistości jednak całość skupia się na zmaganiach wewnętrznych zagubionej w swoim życiu nastolatki, która szuka swojego miejsca i nie potrafiąc go znaleźć, zaczyna szamotać się jak zwierzę w ciasnej klatce. Dość głęboko wchodzimy więc w życie i świat Reachel, którą przynajmniej ja bardzo...

Rewolwerowiec | 2011-09-24
Przeczytana: 22 września 2011

Patrząc na okładkę można pomyśleć,że to jakaś cukierkowa opowiastka...Nie,w środku jest bunt głównej bohaterki,jej poczucie wyobcowania,samotności...Chwile szczęścia i beznadziei...Na dobrą sprawę chciałbym słuchać historii Rachel jeszcze przez wiele godzin...Świetna choć niepozorna książka niekoniecznie dla dzieci/młodzieży.

Cherry_Darling | 2013-12-05
Przeczytana: 2008 rok

Przyjemna książka na jeden wieczór. Typowo młodzieżowa a jednak fajnie się ją czyta. Pieski górą! Opowieść dla wszystkich miłośników tych cudownych stworzeń :)

Karolina | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Świetna, pełna emocji i wzruszeń powieść o ratowaniu zwierzaków ze schroniska. O tym jak bardzo jesteśmy podobni do zwierząt. Pełna pasji i humoru:)

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 2011 rok

Przyznaję, że bardzo płytko wybrałam tę książkę - jestem miłośnikiem psów, sama w tamtym czasie miałam owczarka collie i pieseczek na okładce mi się spodobał.
Treść książki jest bardzo poważna mimo swojego "nastoletniego" charakteru. Rachel jest wolontariuszką w schronisku. W książce jest sporo opisów jak takie życie codzienne w tym schronisku wygląda. Całą sytuację zmienia jedna jedyna sunia (właśnie owczarka collie!), która do wymienionego wyżej schroniska trafia.
Taki pies, który nikomu nie pozwala do siebie podejść, bez przerwy warczy i wygląda jakby chciał cię zjeść odpycha raczej wszystkich. Ale Rachel widzi w niej tylko strach. Strach i ogromną samotność. Brawo dla autorki za nakreślenie więzi jaka może powstać pomiędzy psem a człowiekiem - rzadko komu w sposób właściwy udaje się to zrobić. Kłaniam się do stóp również za scenę kulminacyjną - dla niej chyba warto przeczytać całą książkę.
Jest ona cieniutka i dobra na jeden letni wieczór na tarasie w promieniach słońca. Radzę...

Julia | 2013-01-12
Przeczytana: 17 marca 2012

Wzruszająca, smutna, ale niesamowita.

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

Jestem wielbicielką wszelkich zwierząt, między innymi dlatego sięgnęłam po tę książkę. Sama - tak jak Rachel - staram się jak mogę, by pomagać zwierzakom. Książka mnie bardzo poruszyła. Nie tylko pod względem poprawnego pisania, wciągania czytelnika w treść, ale także była to chyba najsmutniejsza książka, którą czytałam. Może dlatego, że sama byłam bliska przeżycia tego co bohaterka? Może także z powodu bliskości w zachowaniu, postępowaniu i rozumowaniu bohaterki i mnie. Pod koniec książki dosłownie ryczałam. Książka odcisnęła głębokie piętno i długo zostanie w mojej pamięci. Na pewno do niej będę wracać!

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/12/woczega.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/