Między teraz a wiecznością

Okładka książki Między teraz a wiecznością Marie Lucas Patronat LC
Okładka książki Między teraz a wiecznością
Marie Lucas Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Poza czasem fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Poza czasem
Everlasting
Egmont Polska
2014-04-30
2014-04-30
paranormal romance duchy magia literatura niemiecka

Oficjalne recenzje i

Rozmowy z duchami

Link do recenzji

1428 235 39

2021

Na półkach: , , , , , ,

Zdecydowanie najgorsza książka z serii "Poza czasem" (z tych, które do tej pory przeczytałam). Pomysł może i oryginalny, ale wykonanie niezbyt przypadło mi do gustu. Może byłoby lepiej, gdyby autorka mniej miejsca poświęciła duchom i relacjom między bohaterami, a bardziej rozwinęła wątek poszukiwań testamentu, który na początku zapowiadał się ciekawie.

Czytałam tą książkę bardzo dawno temu, pożyczyła mi ją koleżanka. Do tej pory pamiętam, że była to książka dzięki, której zaczęłam moją przygodę z czytaniem. Niestety, nie mogę jej nigdzie znaleźć a bardzo bym chciała posiadać ją w mojej biblioteczce.(Jeśli ktoś wie gdzie mogę ją dostać, to bardzo proszę o info)

To typowa młodzieżowa powieść z elementami fantasy. Bohaterką jest 16-letnia Julia, która poznaje Nikiego. Chłopak najwyraźniej skrywa mroczną tajemnicę. Posiada niezwykłe zdolności i komunikuje się ze zmarłym dziadkiem bohaterki. Co do moich odczuć, nie żałuje przeczytania tej książki. Elementy fantastyczne i wątek zza światów jak najbardziej do mnie przemawia. Ponadto dialogi są napisane ciekawie i momentami zabawnie. Czy przeczytałabym ją jeszcze raz? Raczej nie, ale mogę ją polecić "na jeden raz". Nie nudziła mnie, a wręcz przeciwnie czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Zasługuje na dobrą ocenę.

Typowa młodzieżówka z dość słabo wykreowanym światem fantastycznym w tle. Irytująca główna bohaterka, mająca pamięć złotej rybki i nie potrafiąca się skupić na jednym, teoretycznie najważniejszym w książce, problemie. Jednakże, mimo braku miejscami jakiegoś logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego to powieść czytało się bardzo szybko i całkiem przyjemnie, szczególnie po wyczerpującym dniu.

"Między teraz a wiecznością" Marie Lucas to w moim odczuciu dość typowa młodzieżówka z elementami fantasy. Czytając ją drażniła mnie infantylność i niezdecydowanie bohaterów. Dość często czegoś chcieli, mogli to mieć, a mimo wszystko nie wykonywali żadnych kroków w tę stronę. Mam tu na myśli głównie relację Julii i Nikiego, między którymi dało się odczuć specjalną więź już od pierwszych stron.

No i był jeszcze Feliks. Przy pisaniu jego imienia aż się skrzywiłam z niesmaku. Od samego początku wywarł na mnie złe wrażenie. Był tak bardzo sztuczny, wyrafinowany, wyrachowany... , a to wszystko pod maską kochanego, troskliwego chłopaka głównej bohaterki. Nie mogłam zdzierżyć momentów, w których się pojawiał, aczkolwiek wydaje mi się, że w innych czytelnikach nie wzbudzał aż tylu złych emocji. Może niektórzy nawet go polubili, ale niestety w moim przypadku za żadne skarby świata nie byłby w stanie zdobyć mojej sympatii. Pewnie wy też tak macie, że czasem tak po prostu podchodzicie do kogoś z chłodną rezerwą, nawet jeśli ten ktoś nic takiego wam nie zrobił? Może to jakieś złe fluidy? Ja nie wiem, ale podejrzewam, że to coś w tym stylu.

Ale wracając do Feliksa - do niego zaczęłam pałać największym dystansem, kiedy przeczytałam, jak bardzo źle potraktował swojego byłego najlepszego przyjaciela - Nikiego, i jak zniszczył mu życie wyjawiając jego sekret (możliwość rozmawiania ze zmarłymi ludźmi) ludziom, którzy nigdy nie powinni się o tym dowiedzieć. Za to sama Julia - dziewczyna, za którą szalał zarówno Feliks, jak i Niki, była dla mnie dość neutralna, bo w sumie od samego początku miała wyznaczony cel (udowodnienie, że jest córką swojego ojca i zdobycie choć części testamentu po jego tajemniczej śmierci) i stopniowo go usiłowała zrealizować.

Książka jest dobra, ale nie zapiera dechu w piersiach. Lecz mimo to, polecam, ponieważ można przy niej dość przyjemnie się rozluźnić na parę godzin. Ja sama na pewno zajrzę do innych książek tej serii i to zapewne za niedługo.

Adopedia

Na pierwszy rzut oka książka nie powala . To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką i nie odpowiadał mi początkowo infantylny styl jej pióra . Ze strony na stronę przyzwyczaiłam się i odnalazłam w tym pewien urok niedojrzałości . Myślę ,że to był celowy zabieg , a nie skutek niedoszlifowywanych umiejętności pisarki . W końcu narracja prowadzona jest przez nastolatkę i nie mogło być inaczej . Książka podzielona jest na trzy części z czego każda kolejna jest lepsza i bardziej wciągająca . Pierwsza część skupia się na typowych problemach wieku nastoletniego, czyli pierwszych miłościach , próbach zyskania uznania wśród bogatej paczki znajomych . Druga część jest pełną nadprzyrodzonych zdarzeń , które wprowadzają wiele znaków zapytania w przedstawionej historii , a wszystko to okraszone jest jeszcze większym mętlikiem uczuciowym w sercu głównej bohaterki . Trzecia część skupia się na powolnym rozwikłaniu wszystkich niewiadomych oraz wyklarowaniu sfer uczuciowych u bohaterów . Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem , a płynność narracji sprawia niewątpliwą przyjemność czytelnikowi . Historia jest ciekawa , a temat nietuzinkowy . Nie jest to wybitna pozycja , która zagnieżdża się w umyśle czytelnika na dobrych kilka tygodni po przeczytaniu ,ale lekka lektura do przeczytania w jeden max dwa wieczory . Polecam jako przyjemne oderwanie od rzeczywistości .

Julia trafia do nowej szkoły, zdobywa przyjaciół i chłopaka Feliksa. Intryguje ją jednak tajemniczy Niki, który ma niezwykły dar - rozmawia z umarłymi. Książka nie jest trudna, czyta się lekko, w miarę szybko. Postacie nie wzbudzają antypatii, za to fabuła miejscami tak. Książka przewidywalna. Chwilami jednak chciałabym poznać dalszy ciąg tej historii. Można przeczytać, szału brak.

Bardzo dobra powieść.Są tu widoczne problemy takie jak śmierć bliskich,dojrzewanie,miłość i wreszcie najważniejszy punkt:duchy.Chwilami będziemy się smucić innym razem śmiać a niekiedy bać ale i tak wszystko skończy się dobrze.Jest to opowieść w sam raz dla sympatyków duchów jak i fantastyki.

1916

"Kiedy kochamy, wszyscy jesteśmy aniołami. Tylko zetknięcie z ziemią sprawia, że jesteśmy śmiertelni."

książkę bardzo miło mi się czytało, z zainteresowaniem i mimo początkowego sceptycznego podejścia do lektury, oceniam ją dobrze. Styl Autorki jest lekki, język dość prosty i młodzieżowy. Jeżeli ktoś lubi motyw rozmów z duchami, posiadanie nadprzyrodzonych darów i mocy, to myślę, że książka mu się spodoba.