Spojrzenie elfa

Wydawnictwo: Dreams
Elfenblick
romans paranormalny
Wyimaginowana

Kiedy Mageli poznaje tajemniczego Erina, wyczuwa, że chłopak jest inny. Nieznajomy pociąga ją jednak coraz bardziej. Dziewczyna balansuje na granicy jawy i sennych marzeń, coraz bardziej tracąc poczucie rzeczywistości. Gdy chłopakowi grozi niebezpieczeństwo, Mageli musi podjąć decyzję: czy może go uratować wierząc w moc swoich snów? Erin nie spuszczał z niej oczu – pod wpływem tego...

Erin nie spuszczał z niej oczu – pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawiał Mageli posłuszeństwa.

– Jesteśmy do siebie tak niezwykle podobni – powiedział. – A jednocześnie tak bardzo różni. Jakbyśmy żyli w dwóch całkiem odmiennych światach. Ja w mojej krainie elfów a ty w świecie…

– Ludzi – dokończyła Mageli.

– Ludzi – potwierdził Erin, jakby dla niego ten świat był równie dziwny, co dla niej kraina elfów. – Utracona ojczyzna – wymruczał tak cicho, że dziewczyna nie była pewna czy w ogóle to usłyszała.

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2013

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl

Oficjalna recenzja

Paranormal romance dla młodszej siostry

Nie od dziś wiadomo, że nasi zachodni sąsiedzi dobrze sprawdzają się w roli autorów młodzieżowej fantasy – Michael Ende, Cornelia Funke czy Wolfgang Hohlbein to tylko niektóre z nazwisk wartych wspomnienia w tym kontekście. W zeszłym roku szczyty popularności w Niemczech zdobyła swoją powieścią Katrin Lankers i choć do kunsztu wspomnianych wcześniej pisarzy sporo jej jeszcze brakuje, to nie mam najmniejszych wątpliwości, że zdobędzie ona grono oddanych fanek także w naszym kraju.

Mageli – główna bohaterka powieści – jest nieco zakompleksioną, a zarazem niezwykle utalentowaną muzycznie szesnastolatką, której trudno znaleźć wspólny język z rówieśnikami. Dziewczyna podejrzewa też, że ludzie, z którymi mieszka, nie są jej biologicznymi rodzicami. Jakby tego było mało, zostaje ona wplątana w sam środek odwiecznej rywalizacji dwóch ras elfów... Pewnej nocy, gdy po kolejnej kłótni z matką wymyka się do przyjaciółki, w pobliskim lesie napada na nią dwóch podejrzanych typów. Z opresji wybawia ją młody elficki książę, który sam nie potrafi wytłumaczyć jak znalazł się w świecie ludzi. Mageli i Erin spotykają się co jakiś czas na pograniczu jawy i snu, do momentu, w którym elf znika w tajemniczych okolicznościach. Wbrew podszeptom rozsądku, dziewczyna wyrusza przyjacielowi na ratunek i trafia do podziemnego królestwa elfów – Enigmali. To, czego się tam dowie, wywróci jej świat do góry nogami.

Niemiecki wydawca określił powieść jako odpowiednią dla dziewczynek w wieku 12-15 lat i myślę, że także u nas to faktycznie tej grupie ma ona szanse spodobać się najbardziej. Co, pomijając popularność wszelkich wydawnictw wpisujących się w nurt paranormal romance, sprawiło, że książka ta podbiła już serca wielu młodych czytelniczek?

„Spojrzenie elfa”, choć nieco powierzchownie, porusza wiele problemów nieobcych młodym ludziom – poszukiwanie własnej tożsamości, odrzucenie przez rówieśników, brak porozumienia z najbliższymi, marzenia o ideałach konfrontowane często z szarą rzeczywistością. A wszystko to podane jest w atrakcyjnej formie – okraszone sporą dozą magii i delikatną historią miłosną.

Dużym atutem są również budzący sympatię, naturalni bohaterowie (choć trudno mówić tu o jakiejś głębi charakterów), zaś język książki sprawia, że czyta się ją błyskawicznie. Słabym punktem powieści jest niestety jej przewidywalność. Autorka nie pozostawia wielu niedomówień, a pewne tropy są od samego początku na tyle czytelne, że bardzo szybko jesteśmy w stanie zorientować się dokąd nas ta historia zaprowadzi.

Powieść Katrin Lankers to sympatyczna, ale i przewrotna baśń dla młodszych wielbicielek romansów paranormalnych zakorzenionych w mitologii nordyckiej. Dlaczego przewrotna? O tym już musicie przekonać się same.

Kamila Duda

wiejskifilozof | 2017-11-20

Lubię,czytać sobie o elfach.Ale,takich wojownikach,miecz i łuk.Te sprawy.
Ta książka,jest dla mnie dobra.
Ale,bez rewelacji.Owszem,były czarne elfy.
Dowiedziałem się,że każdy elf ma swój kamień szlachetny.
Natomiast,zabrakło mi magii.
Było jej za mało.
Ale,przeczytałem.

Magali jest nastolatką, która uważa, że nie pasuje do swojej rodziny, sądzi, że różni się swym wyglądem,zachowaniem do tego odczuwa,że jej matka nie mówi do niej Linda i, że nie kocha dziewczyny tak jak jej młodsze rodzeństwo. Chce się dowiedzieć ona jaka może być prawda.Po pewnym czasie poznaje przystojnego,miłego Erina,który od samego już początku wzbudza w niej zachwyt i urokiem osobistym. Chłopak pojawia się u niej za każdym razem w dziwnych, niezwykłych okolicznościach, gdy dziewczyna śpi.Do tego stwierdza, że jest elfem i opowiada jej o swojej bajecznej krainie w, której zamieszkuje. Szesnastolatka nie wie czy naprawdę ma w to wierzyć czy nie, czy na pewno jeszcze elfy istnieją. Jednak, gdy Erin znika pewnego dnia to Magali postanawia za wszelką cenę go odnaleźć. Nie ma pojęcia ile ta wyprawa w świat Elfów namiesza w jej życiu.

Książka wniosła bardzo dużo dla mnie, opowiada o elfach pięknych istotach żyjących w innym świecie magicznym, mieszkają w cudownym, niezwykłym...

ZARAZA | 2014-07-30
Przeczytana: lipiec 2014

Kolejny raz dałam się oczarować okładce. "Spojrzenie elfa" to powieść, która powinna być niezmiernie ciekawa już ze względu na samą kreacje takich postaci jak elfy. Jednak wcale tak nie jest, mimo że pomysł interesujący to powieść jest nużąca i mało wciągająca, a także od samego początku do końca przewidywalna. Spodziewałam się, że znajdę tu wątek miłosny, jednak nie sądziłam, że będzie tak banalny i naiwny. Jeśli chodzi o styl autorki, nie było tak źle, ale dialogi były marne. Podsumowujące powieść nudna, nie interesująca, banalna i przewidywalna. Nie polecam.

Powiem szczerze na początku książka strasznie mi się dłużyła. Pierwsze rozdziały nie zaciekawiły mnie, ale z biegiem czasu zaczynały się robić coraz ciekawsze. Historia Mageli jest można powiedzieć przewidywalna. Może nie zapiera tchu w piersi, ale warto ją przeczytać ! Jest idealna dla osób, które chcą odpocząć po ciężkim dniu i zrelaksować się miłą, przyjemna książką, która nie męczy czytaniem.
Opis książki, hmm..nie za bardzo mi się spodobał, może nigdy bym jej nie przeczytała, ale zaciekawiła mnie okładka. Tajemnicza, urocza, delikatna... Nie jest mroczna jak większość wydawanych teraz książek. Jej tajemniczość jest można powiedzieć lekka. Pokazuje, że nie jest jedną z tych książek, które na siłę próbują się przebić i bardzo dobrze.
Można powiedzieć, że fabuła jest ciekawa, oryginalny pomysł autorki, która za nic ma pisanie historii o wampirach i aniołach. Elfy..można powiedzieć, że są bardzo oryginalne.
Bohaterowie nie są źli, chociaż na początku Mageli mnie trochę wkurzała tą...

Lenalee | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

Elfy praktycznie od zawsze były istotami, które w literackim świecie fascynowały mnie najbardziej. Być może nie we wszystkich książkach, które czytałam, przedstawiane w sposób wybitny, jednak mimo wszystko zawsze będę wyobrażać je sobie jako postacie pełne dostojeństwa, indywidualizmu i dozy czającego się wokół nich niebezpieczeństwa. Sam fakt, że motyw elfów nie jest aż tak szeroko rozpowszechniony jak chociażby wampiry, wilkołaki czy anioły, sprawia, że na książki o tej tematyce mam jeszcze większą ochotę i z większą przyjemnością poznaję dane powieści. Nie będę ukrywać, że taki też był powód, z jakiego sięgnęłam po „Spojrzenie elfa” Katrin Lankers. Efekt niestety nie był tak pozytywny, jakbym tego chciała.

Mageli jest zwyczajną, niczym niewyróżniającą się nastolatką, która gdy spotyka Erina, od razu wyczuwa, że chłopak z całą pewnością nie jest zwyczajny. Dziewczyna bardzo szybko nawiązuje z nim więź i gdy Erin wpada w kłopoty, Mageli wie, że koniecznie musi go z nich...

Kinga | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Jedna z niewielu książek, dla których straciłam kilka godzin snu i nie pożałowałam. Bardzo wciągająca książka, chociaż tematyka bardzo popularna i nie wiem, czy fabułę książki zapamiętam na długo. Mimo wszystko czytało ją się bardzo przyjemnie, serdecznie polecam!

"Uważaj na siebie. Chroń się przed Księciem Ciemności!"

Katrin Lankers studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie w Dortmundzie. Przez wiele lat pisała do różnych gazet, czasopism oraz mediów elektronicznych aż w końcu zdecydowała się nie tylko połykać książki, ale również je tworzyć. Dzisiaj Katrin Lankers mieszka z mężem, dwójką dzieci i dwoma kotami w Bornheim niedaleko Bonn i zajmuje się pisaniem powieści.

Elfy kojarzą nam się z pięknymi istotami, które mieszkają w cudownym królestwie pełnym zieleni, drzew, kwiatów i dobroci. Jednak w Engimali, elfickim królestwie, ostatnio nie działo się dobrze. Elfy słoneczne musiały udać się w ciemność podziemi, gdzie zostały narażone na szybsze starzenie się i życie pomiędzy korzeniami drzew. Ich oddany król Livian stał się zwykłą marionetką w rękach swojego niepokojącego doradcy, który zdawał się kierować wszystkimi jego decyzjami, tak by zrealizować swój okrutny plan. Czy w podziemiach elfy mogą czuć się bezpieczne? Co jeśli...

kamyk576 | 2014-03-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od pierwszych 2 stron, już wiedziałam,że to kolejna najwspanialsza książka... Przeczytałam ją z zapartym tchem, zakończenie bardzo pozytywne,okazało się,że prawymi rodzicami Mageli jest król elfów. Erin i Mageli zostali podmienieni.
''Erin nie spuszczał z niej oczu-pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawiał Mageli posłuszeństwa.
-Jesteśmy do siebie tak podobni-powiedział
-A jednocześnie tak bardzo różni. Jakbyśmy żyli w dwóch całkiem odmiennych światach.Ja w mojej krainie elfów a ty w świecie....
-Ludzi-dokończyła Mageli
-Ludzi-potwierdził Erin,jakby dla niego ten świat był równie dziwny, co dla niej kraina elfów-Utracona ojczyzna-wymruczał tak cicho,że dziewczyna nie była pewna czy w ogóle to usłyszała''

POLECAM.

agatrzes | 2013-02-27
Przeczytana: 24 lutego 2013

"Odnaleźć siebie"

Debiuty literackie są pewnego rodzaju podróżą w ciemno, gdyż nawet najlepszy opis okładkowy niewiele nam powie o autorze. Czytelnik ponosi większe niż zazwyczaj ryzyko rozczarowania, ale ma też większą szansę na przeżycie czegoś niezwykłego, czego jeszcze nie doświadczył. Osobiście bardzo lubię wycieczki z nieznanym przewodnikiem, choć nie zawsze „wracam” z nich zadowolona

„Spojrzenie elfa” to debiut literacki Katrin Lankers, 36-letniej autorki mieszkającej w Dortmundzie, dziennikarki, która przez wiele lat pisała do różnych gazet, czasopism oraz mediów elektronicznych. Czytelniczka i doświadczona dziennikarka , połączenie, które daje nadzieję na dobrą powieść przynajmniej w dziedzinie stylu.

Do książki przyciągnęła mnie okładka, pozornie nie przedstawia nic nadzwyczajnego- twarz wychylającą się zza bujnej roślinności, a jednak idealnie dobrane kolory i niepowtarzalny odcień oczu dziewczyny sprawiają, że jest w niej coś magicznego, tajemniczego, nie...

Tristezza | 2013-02-18

„Kraina, jak ze snów”

Mageli, której prawdziwe imię brzmi Margarethe-Elisabeth, czuje że nie pasuje do swojej rodziny. Nie tylko z wyglądu, ale i zachowania. W szkole również trzyma się na uboczu, spędzając czas ze swoją najlepszą przyjaciółką Rosanną. Wokół niej nie dzieje się za wiele dziwnych rzeczy, a jak już, to ich nie zauważa. Lecz jej życie się zmienia, gdy poznaje tajemniczego i przystojnego Erina. Chłopiec jakby znikąd pojawia się i ratuje ją, jak damę z opresji. Dziewczyna nie wie o nim za wiele, on nie odpowiada na wszystkie jej pytania, szczególnie gdy próbuje dowiedzieć się, skąd się nagle wziął w danym miejscu. Ale nie narzeka. Nieznajomy pociąga ją coraz bardziej, a Mageli wie, iż jest inny, nie z tego świata. On pochodzi z krainy elfów, ona ludzi, a jednak i tak tworzy się między nimi nić porozumienia. Nastolatka już nie wie co jest prawdą, co snem, granica pomiędzy marzeniami a jawą zaciera się... Aczkolwiek Erinowi grozi niebezpieczeństwo, a ona musi...