The Other Guy’s Bride

Montlake Romance
2011-12-22
2011-12-22
Egipt romans przygoda

Okładka książki The Lady Most Willing… Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
The Lady Most ... Connie Brockway, El...
Okładka książki Najlepsza kandydatka na damę Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
Najlepsza kand... Connie Brockway, El...

Nie urzekła mnie. Dla mnie za dużo wątków pobocznych odciągających uwagę od głównych bohaterów.

Przyjemny romans. Czytając książkę ma się wrażenie , że jest się w Egipcie. Książka naprawdę działa na wyobraźnię. Mnie się bardzo podobała. Nie zawiodłem się. Warto przeczytać.
Polecam

Polecam

Po prostu uwielbiam ta książkę,druga część jest też świetna.

Po prostu uwielbiam ta książkę,druga część jest też świetna.

Cudowności!
Główny bohater płci męskiej kojarzył mi się z Bohunem z "Ogniem i mieczem", nie wiem dlaczego, ale to dodawało pikanterii. :)
Naprawdę piękna i ciekawa książka, Desdemona ma chyba idealnego mężczyznę!

Cudowności!
Naprawdę piękna i ciekawa książka, Desdemona ma chyba idealnego mężczyznę!

O ile romans nie jest gatunkiem literackim szczególnie mi bliskim, ostatnio jednak dla relaksu i poczytania czegoś nastrajającego pozytywnie, pojawiło się w mojej biblioteczce kilka tytułów tego rodzaju. Szczególnie interesują mnie te, osadzone w XIX w. takim oto sposobem trafiłam na "Miłość w cieniu piramid". Dopiero po przeczytaniu dowiedziałam się, że autorka lubuje się w tworzeniu akcji swoich powieści właśnie w tych ramach czasowych, a bohaterami powieści często są Brytyjczycy, jak było też w tym przypadku. Z pewnością nie jest to ostatnia pozycja Amerykanki, po którą sięgnę.

Desdemona Carlisle (to imię, niczym w telenoweli brazylijskiej) jest wybitną znawczynią pisma hieroglificznego, władającą sprawnie pięcioma językami i wnuczką sławnego naukowca z którym mieszka w Egipcie. Tam też prowadzą swoje badania oraz poszukują skarbów. Niestety dziewczyna ze względu na długi dziadka i jego kompletny brak zmysłu praktycznego, zmuszona jest skupiać się na wiązaniu końca z końcem i wynajdowaniu sobie fuch. Tłumaczenie papirusów, napisanie generałowi listu do zazdrosnej żony i wiele innych, równie fascynujących zajęć to jej codzienność. Nie przeszkadza jej to jednak w posiadaniu służby, no bo jakżeby inaczej. Akcja powieści rozpoczyna się w momencie porwania dziewczyny, przez bliżej nie określonych opryszków. Wkrótce z ratunkiem przybywa jej rycerz na białej klaczy, Harry Braxton z którym łączą ją dość zawiłe przyjacielskie stosunki. Ona jest poprawną i niewinną młodą dziewczyną, on łobuzerskim złodziejem damskich serc i poszukiwaczem skarbów. Wkrótce do Egiptu przybywa kuzyn Harry'ego, który bardzo zainteresuje się młodą Desdemoną...

O ile nie można tutaj mówić o jakiejś niebywale zachwycającej fabule to z pewnością książkę czyta się bardzo przyjemnie i jest w niej to "coś". Akcja dzieje się szybko, bohaterowie są sympatyczni i nie całkowicie banalni. Poruszony jest też tutaj problem dysleksji, co prawda przesadzony ale to ciekawy motyw, gdyż nie przypominam sobie innej powieści w której bohater zmagałby się z tym problemem. Na plus miejsce akcji, czyli Egipt w czasach, nieustępliwych poszukiwaczy skarbów i kultury arabskiej współistniejącej z europejską. To książka na długi, jesienny wieczór dla pokrzepienia ciała i duszy, gdyż niesamowicie relaksuje i wprowadza nutkę przygody do naszego codziennego życia.

Tym razem mamy do czynienia z romansem historycznym rozgrywającym się w Egipcie.
Młodziutka 20-letnia Angielka Desdemona, pasjonatka archeologii i lingwistka mieszka z dziadkiem w Egipcie. W codziennych transakcjach handlowych z mieszkańcami pomaga jej przyjaciel Harry. Jednak co zrobi nasz bohater kiedy w życiu Dizzy pojawi się jego kuzyn lord Blake Ravenscroft? Czy będzie walczył o swoje miejsce u jej boku? Czy raczej pogodzi się ze swoim losem? Ale co tak naprawdę zwiastuje pojawienie się lorda?

Na początku historia zapowiadała się ciekawie, potem akcja siadła i dalej już leżała i kwiczała. A zaczynało się tak dobrze, było porwanie. Już myślałam, że dalej coś się będzie działo, a tu nic nuda. Nawet nie ratuje jej szybszy koniec. Dziwią mnie też takie ogromnie pozytywne opinie dotyczące tej książki – ja niestety z pewnością nie nazwałabym jej zachwycającą czy niezmiernie wciągającą i ciekawą. :( (czytałam sporo lepsze romanse historyczne).
Oj słabo, bardzo słabo, żadnej akcji, tylko same spotkania damsko-męskiej angielskiej śmietanki, a to na herbatce, a to na obiadku i takie tam bla bla bla o głupotach.

Odnosiłam wrażenie, że Desdemona to jakaś flirciara, momentami słodka idiotka, czasem odważna cwaniara, której zależy tylko na zdobyciu jak najlepszego okazu sztuki egipskiej, byle by go sprzedać za bezcen. Ogólnie patrząc, to większość bohaterów niestety głównie Anglików tak się właśnie zachowywała jak poszukiwacze starożytnych skarbów, a są w Egipcie tylko po to, by ograbić ten kraj z jego bezcennych pamiątek. Cóż mogę napisać na temat męskiego bohatera - Harry zarozumiały, czasem egoistyczny kogucik przekonany o swojej nieomylności, urodzie itp. trochę bawidamek, ukrywający swoje prawdziwe uczucia względem naszej bohaterki. Dyslektyk uważający, że jego "ułomność" nie pozwoli mu na bycie ze swoją ukochaną Dizzy. Główni bohaterowie zachowują się jak dzieci i w myśl zasady "kto się czubi, ten się lubi".

Osobiście mam mieszane odczucia i nie wiem czy ją polecam, gdyż bardzo ślamazarnie szło mi jej czytanie, bo ogólnie słabo było, mało się działo. Sięgając po nią myślałam, że będzie ciekawie, przygodowo, ale się rozczarowałam. Jedyne co tu znalazłam to tytułową "Miłość w cieniu piramid" i nic poza tym. Może spodobać się osobom, które lubią starożytny Egipt. Jeśli ktoś chce przeczytać, to tylko na swoją odpowiedzialność.

polecam bardzo przyjemny romans

polecam bardzo przyjemny romans

czy to książka świetna, czy akurat trafiła się we właściwy czas? W każdym razie dostaje bardzo wysoką notę (zwłaszcza jak na romans). Wreszcie powieść historyczna, nie trącąca schematem wiotkiej, bardziej lub mniej omdlewającej (nawet z pozoru dzielnej) nieskazitelnej dziewoi. Książką urzekła mnie od początku, gdzie schemat- panna w opałach, porwana biedna wyczekuje na wybawcę-zostaje od razu przełamany alkoholowym upojeniem głównej bohaterki, bo bohateką jest z całą pewnością. Nie nadętą heroiną walczącą białą omdlewającą dłonią, kładącą na szali własne bezpieczeństwo i ściśle, w każdej chwili ściśle przestrzegającą zasad i etykiety aż do wyrzygania. To jest aktywna bohaterka powieści, aktywna dziewczyna z własnymi pomysłami. Zaznaczam, że książka to romans, wiec jest naiwna i lekko odrealniona na potrzeby prawdopodobieństwa tej kategorii powieści. Książkę polecam osobą, które mają chęć na romans, baz jakiś dramatycznych przeżyć i trałm bohaterów.

Początek zapowiada się całkiem ciekawie jednak tylko do pewnego momentu bo zaraz pojawia się wielkie bum: rozczarowanie i totalna nuda. Autorka tak się zafascynowała Egiptem, że na siłę chciała zarazić tym swoim uwielbieniem czytelników. A Harry jest wyolbrzymionym bohaterem wręcz bogiem w ludzkiej skórze pomijając jedyną jego wadę.... Jaki on to nie jest wspaniały i tylko on.

Musze przyznać, że książka bardzo mnie wciągnęła, jest zabawna, urocza a przede wszystkim ciekawa. Główna bohaterka Dizzy przypadła mi do gustu, a Harry tym bardziej. Fajnie, że porusza się w niej problem dysleksji może odrobinę wyolbrzymiony ale to duży plus dla autorki. To chyba pierwsza moja książka Connie Brockway, ale na pewno sięgnę po kolejne jej pozycje. Ta książka urzekła mnie ponieważ bardzo lubię czytać o wszelakich odkryciach archeologicznych,wzmianka o listach Nefretete do ukochanego też była miłym akcentem. Nie wiem czemu ale ta książka jest dla mnie wyjątkowa. Gorąco polecam.

• Romans historyczny
  • Romans