W labiryncie uczuć

Okładka książki W labiryncie uczuć Connie Brockway
Okładka książki W labiryncie uczuć
Connie Brockway Wydawnictwo: Amber Cykl: The Rose Hunters (tom 1) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
The Rose Hunters (tom 1)
Romans Historyczny
My Seduction
Amber
2009-02-01
2005-09-01
Marta Wolińska
wojna śmierć dom majątek intryga groźba uczucia

Okładka książki The Lady Most Willing… Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
The Lady Most ... Connie Brockway, El...
Okładka książki Najlepsza kandydatka na damę Connie Brockway, Eloisa James, Julia Quinn
Najlepsza kand... Connie Brockway, El...

W tej serii podoba mi się aspekt tajemniczego wroga. Jednak ta część najmniej mi się podobała i w sumie dobrze, że przeczytałam ją jako ostatnią choć jest pierwsza w serii.

To moja druga książka autorki i niestety mnie jakoś nie wciągnęła, nie tak na całego. Historia nie kusi do do zarwania nocki a takie książki lubię czytać i takich szukam. Nie jest żle, tylko że... o szczyptę za dużo - jego szlachetności, męskości i siły woli. Niby to tylko szczypta a historia stała się przerysowana i zbyt bajkowa. Brakowało mi też humoru, który tak lubię w romansach historycznych, jakoś tak smutno i ciężko wił się czas, tyle tych zbrodni i śmierci...po prostu za dużo a Ich w tym wszystkim za mało.

Na tle listy podobnych i już przeczytanych książek, to ta jest ciekawa, początek jest intrygujący; potem konwersacja zmarzniętej i zubożałej damy samej ze sobą jest trochę nużąca.
Ale interesującą postacią jest MacNeill i więź łącząca jego z paroma przyjaciółmi.
Historia owiana tajemnicą i zdradą.

Historia owiana tajemnicą i zdradą.

Nie widziałam że to 1 część trylogii...

Nie widziałam że to 1 część trylogii...

Nie podobała mi się ta powieść. Była nudna i ciągnęła się jak nie wiem co. Czytałam bo czytałam, ale nie sprawiało mi to jakiejś większej przyjemności. Kate, główna bohaterka jakaś dziwna. Na początku fajna, szczera dziewczyna, ale im dalej w las tym staje się ona coraz bardziej irytująca. Pod koniec wraca do "normalności", ale co z tego skoro przez 3/4 powieści jęczała i narzekała na swój los. Kit bardzo spoko, koleś bardzo honorowy i wierny jak pies (w dobrym sensie znaczenia tych słów). Pod koniec zaczynają dziać się jakieś dziwne akcje (pobicia, ucieczki i cholera wie co),które za bardzo mnie nie interesowały. I na domiar złego jeszcze ta turbo wkurzająca Merry, która ma siano i trociny zamiast mózgu. Więc zakończenie raczej do luftu. Koniec końców czytelnik nie dowiaduje się, kto wydał Kita i jego przyjaciół we Francji, także ten... To co najciekawsze zostało pominięte. Podejrzewam, że odpowiedź na to niezwykle frapujące pytanie mogę znaleźć w kolejnej części, ale zupełnie szczerze nie mam najmniejszego zamiaru tego robić po tym co właśnie przeczytałam.

Jedna z moich ulubionych serii. Pierwsza w kolejności i moim zdanie najlepsza.

Jedna z moich ulubionych serii. Pierwsza w kolejności i moim zdanie najlepsza.

Kolejna świetna seria romansów pani Connie Brockway. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że to chyba moja ulubiona autorka romansów historycznych. Jej książki są po prostu ciekawe i wciągające. Bohaterowie się poznają, odkrywają, budują swoją relację. Jest to kolejna książka, która urzekła mnie kreacją męskiego bohatera. Pani Brockway ukazuje mężczyzn takimi jakimi są i jakimi kobiety chciałyby żeby byli, łączy to w sposób wręcz perfekcyjny i tworzy cudownych męskich bohaterów. Kit...dziki, groźny, odważny, przystojny, szorstki, bardzo męski, pożądliwy a jednocześnie opiekuńczy, delikatny, uczciwy, dobry, powściągliwy. Mężczyzna pełen blizn...dosłownie i w przenośni. Książka jak najbardziej warta uwagi.

Fajne zwroty akcji. trzyma w napięciu. perypetie trzech sióstr - tu poznajemy jedną z nich. znów zwyciężyła miłość, nawet w czasach pięknych sukien i nienagannych manier.

Historia sióstr Nash. Tu główną bohaterką jest Katherine, a bohaterem Kit.
Katherine straciła wszystko ; rodzinę , majątek , męża, ojca. I tu nagle przychodzą trzej mężczyźni z przysięgą,że będą chronić ją i jej siostry.
Potem bohaterka wybiera się do rodziny z prośbą o pomoc, a w podróży towarzyszy jej Kit.
Intryga, nienawiść, zdrada, ból, nie ufność i jeszcze miłość... To wszystko znajdziesz tu we wspaniałej książce Connie Brockway. Polecam!

Historia sióstr Nash. Tu główną bohaterką jest Katherine, a bohaterem Kit.
Intryga, nienawiść, zdrada, ból, nie ufność i jeszcze miłość......

Uwielbiam tą pisarkę.
Każda książka napisana z humorem. Świetne dialogi.
Osobiście dla mnie ta seria najlepsza.

Uwielbiam tą pisarkę.
Każda książka napisana z humorem. Świetne dialogi.
Osobiście dla mnie ta seria najlepsza.

• Romans historyczny
  • Romans