Poślubić wicehrabiego

Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Cykl: Poślubić wicehrabiego (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
To wed a viscount
romans

Inne wydania

Faith Linden jest zdesperowana. A desperacja i pragnienie zatrzymania rodzinnego domu podsuwa jej desperacki pomysł: małżeństwo bez miłości. Lecz nieziemsko przystojny wicehrabia nieoczekiwanie dla Faith rozpala w jej sercu namiętność.Czyż jednak nieustraszony podróżnik potrafi zrezygnować z przygód, które ukochał, dla kobiety, która zawładnęła jego duszą?

Klaudia95 | 2016-08-19
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Jedna z pierwszych książek Adrienne Basso, którą kupiłam i przeczytałam wielokrotnie.

Faith Linden jest dwudziestoparoletnią kobietą, która jest zdesperowana. Bardzo zdesperowana. Chcąc zatrzymać Mayfair Manor, Faith musi wyjść za mąż. Ale to nie może być pierwszy lepszy mężczyzna, który jej się nawinie...

Griffin Sainthill otrzymał tytuł wicehrabiego, po swoim zmarłym bracie i ojcu. Jako kapitan podróżuje statkiem. W czasie jednej ze swoich podróży odkrywa, że jest ojcem i ma kilkuletniego syna Neville' a. Griffin decyduje się na powrót do Anglii...

Faith usłyszawszy o przyjeździe Griffina, chce z nim porozmawiać w sprawie testamentu. Meredith, jej lojalna przyjaciółka, pragnie odwieść ją od tego pomysłu. Jednak upór i determinacja Faith, a także sekret wicehrabiego doprowadzają do wielu nieprzewidywalnych serii kłopotów i tajemnic...

Harriet, siostra Griffina, nie przepada za Faith. Pomimo swojej maski wyniosłości jest jednak dobrą postacią. Stara się wszystko kontrolować,...

Przewidywalny romansik w sam raz na wieczór po nartach z kontuzjowaną nogą. Absolutnie niewymagający zaangażowania intelektualnego, nienudny, lekko bawiący. Z filiżanką czekolady lekkostrawny :).

Joana | 2012-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Zaczęłam urlop i planowałam odpocząć przy dobrej książce, ale niestety zabrałam lekturę pt.: „Piekną ZŁAlicja”, która raczej nie sprzyja odprężaniu. Na szczęście natknęłam się na romans historyczny autorstwa Adrienne Basso, pt.: „Poślubić wicehrabiego” i mój urlop wskoczył na właściwe tory.
Książka ta oczywiście od samego początku była przewidywalna, no bo jak miał się skończyć piękny romans jak nie happy end-em. Od pierwszej strony wiedziałam jaki rodzaj literatury trzymam w ręku, więc ani się nie zawiodłam ani nie znudziłam. Porwał mnie nurt tego romansu między dwojgiem młodych i niezwykle silnych osobowości. Ona - Faith Linden - oczywiście czarująca i w tarapatach, on – Kapitan Griffin Sainthill - nieziemsko przystojny i nieokiełznany kobieciarz. Połączył ich testament ojca ale czy wystarczy to do połączenia dusz?
Zrelaksowała mnie ta lekka i zabawa książka tak, że humor bardzo mi się poprawił i zaczęłam cieszyć się urlopem. Dlatego właśnie polecam ją wszystkim na poprawę...

ewoodrzewo | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Niewymagająca lektura na nudny wieczór. Momentami w moim odczuciu bywała drażniąca, ale całość oceniam dobrze.

bookslover | 2013-08-15
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Książka z moich prywatnych zbiorów, zakupiona w jednym z moich ulubionych antykwariatów.

Książka opowiada o historii pewnej zwykłej dziewczyny imieniem Faith. Była niedoszłą wdową. Jej narzeczony umarł, zanim jeszcze zdążyli się pobrać. Wedle testamentu jej ojca, by mogła zatrzymać swoją posiadłość, musiałaby poślubić Dewhursta. Jedyny taki spełniający kryteria, to Griffin Dewhurst.

Pod nieobecność sióstr Griffina Faith przyszła do Griffina i przedstawiła mu swoją sytuację.

Griffin odprawił ją z niczym. Uciekła. Po upokorzeniu wyjechała z Londynu. Griffin ją tam odnalazł po długich dniach poszukiwań, znalazł ją na balu. Powiedział że ją poślubi.

Zatem nie będzie musiała się martwić o majątek. A co z uczuciami? Czy pokocha swojego przyszłego męża? Czy między nimi zrodzi się jakieś potężne uczucie? Dowiecie się tego czytając książkę :D

Lektura ta zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Bardzo lubię romanse, a historia mająca miejsce w XIX wieku szczególnie mnie inspiruje ze...

Magdalena | 2013-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Przeczytałam właściwie w jeden wieczór, spłynęła po mnie jak po kaczce. Nawet ciekawa, szybko się czyta, ale też szybko wylatuje z pamięci. Historia nawet ciekawa, choć na początku raczej dziwna i mało wciągająca. Ten testament to taki trochę naciągany był i niektóre wątki zupełnie nie wiadomo po co.

Youstyna | 2011-09-25

Zabawna i lekka. Dobra na poprawę humoru.

aleksandrine93 | 2013-04-06

No cóż. Klasyczny romans historyczny. Wartka akcja, ciekawe dialogi. Powiedziałabym, że to książka na nudne popołudnia. Nic więcej. Czyta się szybko. Książka spłynęła po mnie, nie zostało po niej żadno odczucie ekscytacji ciekawą lekturą.

Agnieszka | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

Nudno... Nic właściwie się nie działo. Takie byle jak opisywanie życia, które nie było ani trochę ciekawe. Raczej nie polecam.

Magda | 2015-09-09
Przeczytana: 09 września 2015

Uważam, że autorka wymyśliła całkiem ciekawą historię.
Książkę czyta się bardzo szybko, nawet sceny seksu są napisane w niezły sposób.
Jak na tego typu powieści - książka jest bardzo dobra. W 100% spełnia oczekiwania czytelnika (a raczej czytelniczki), która chce trochę dramatu, trochę romansu a jest to w nawet zmyślny sposób połączone z erotyką.
Jak najbardziej spoko książka na nudny wieczór, całkiem fajne postaci - jednym słowem, niezły romans, ale tylko romans bo z historią to ma on raczej niewiele wspólnego ;) Ale kobietom się spodoba.