Miłość w cieniu piramid

As you desire
miłość, piramidy, egipt, hieroglify
Wanda

Inne wydania

Egipt, rok 1890. Ona - urocza i wybitnie zdolna znawczyni hieroglifów, On - przystojny pogromca niewieścich serc. I ten trzeci - bogaty i utytułowany. Czy trzeba dopiero tragedii, by piękna Desdemona pojęła, kogo kocha naprawdę i usłuchała głosu swojego serca?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tym razem mamy do czynienia z romansem historycznym rozgrywającym się w Egipcie.
Młodziutka 20-letnia Angielka Desdemona, pasjonatka archeologii i lingwistka mieszka z dziadkiem w Egipcie. W codziennych transakcjach handlowych z mieszkańcami pomaga jej przyjaciel Harry. Jednak co zrobi nasz bohater kiedy w życiu Dizzy pojawi się jego kuzyn lord Blake Ravenscroft? Czy będzie walczył o swoje miejsce u jej boku? Czy raczej pogodzi się ze swoim losem? Ale co tak naprawdę zwiastuje pojawienie się lorda?

Na początku historia zapowiadała się ciekawie, potem akcja siadła i dalej już leżała i kwiczała. A zaczynało się tak dobrze, było porwanie. Już myślałam, że dalej coś się będzie działo, a tu nic nuda. Nawet nie ratuje jej szybszy koniec. Dziwią mnie też takie ogromnie pozytywne opinie dotyczące tej książki – ja niestety z pewnością nie nazwałabym jej zachwycającą czy niezmiernie wciągającą i ciekawą. :( (czytałam sporo lepsze romanse historyczne).
Oj słabo, bardzo słabo, żadnej...

Ta książka przypadkiem wpadła mi w ręce. I wcale nie jestem nią zawiedziona. Wręcz przeciwnie, zachwycona. Ciekawa historia, świetni bohaterowie i to coś co tylko ta autorka posiada:) Polecam

Helszka777 | 2014-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2014

Musze przyznać, że książka bardzo mnie wciągnęła, jest zabawna, urocza a przede wszystkim ciekawa. Główna bohaterka Dizzy przypadła mi do gustu, a Harry tym bardziej. Fajnie, że porusza się w niej problem dysleksji może odrobinę wyolbrzymiony ale to duży plus dla autorki. To chyba pierwsza moja książka Connie Brockway, ale na pewno sięgnę po kolejne jej pozycje. Ta książka urzekła mnie ponieważ bardzo lubię czytać o wszelakich odkryciach archeologicznych,wzmianka o listach Nefretete do ukochanego też była miłym akcentem. Nie wiem czemu ale ta książka jest dla mnie wyjątkowa. Gorąco polecam.

bookslover | 2013-08-23
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Desdemona została porwana przez Arabskich rabusiów. Mianowicie przez jednego niedoświadczonego chłopca, który współpracował ze swoją rodziną. Sprzedawali różne znaleziska z wykopalisk, które były cennym łupem dla licznych epitologów. Sprzedawali również niewolników. Jedynym niewolnikiem była ona. Angielska dziewczyna. Wszyscy wiedzieli, że angielskie kobiety mają więcej luzu, bo chroni je ich narodowość. Nie trzeba było się natrudzić, żeby rozpoznać europejską urodę pośród Egipcjanek. Jednak mimo to została porwana. Myślała, że zostanie komuś sprzedana, by dawać mu uciechy. Była dziewicą, więc z jednej strony się bała, a z drugiej była podniecona myślą, że jakiś bogaty mężczyzna zechce ją posiąść. Była pojona zsiadłym kozim mlekiem, które działało na nią jak alkohol. Jedynie ten napój sprawiał, że w końcu dziewczyna się zamykała i oprawcy mieli trochę spokoju.
W końcu przybył jej wybawca. Jakież było jej zdziwienie, gdy okazało się, że jej wybawcą jest Harry Braxton, którego dobrze...

Druidka | 2016-03-16
Na półkach: Romans, Posiadam, Przeczytane

O ile romans nie jest gatunkiem literackim szczególnie mi bliskim, ostatnio jednak dla relaksu i poczytania czegoś nastrajającego pozytywnie, pojawiło się w mojej biblioteczce kilka tytułów tego rodzaju. Szczególnie interesują mnie te, osadzone w XIX w. takim oto sposobem trafiłam na "Miłość w cieniu piramid". Dopiero po przeczytaniu dowiedziałam się, że autorka lubuje się w tworzeniu akcji swoich powieści właśnie w tych ramach czasowych, a bohaterami powieści często są Brytyjczycy, jak było też w tym przypadku. Z pewnością nie jest to ostatnia pozycja Amerykanki, po którą sięgnę.

Desdemona Carlisle (to imię, niczym w telenoweli brazylijskiej) jest wybitną znawczynią pisma hieroglificznego, władającą sprawnie pięcioma językami i wnuczką sławnego naukowca z którym mieszka w Egipcie. Tam też prowadzą swoje badania oraz poszukują skarbów. Niestety dziewczyna ze względu na długi dziadka i jego kompletny brak zmysłu praktycznego, zmuszona jest skupiać się na wiązaniu końca z końcem i...

anta_a | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

czy to książka świetna, czy akurat trafiła się we właściwy czas? W każdym razie dostaje bardzo wysoką notę (zwłaszcza jak na romans). Wreszcie powieść historyczna, nie trącąca schematem wiotkiej, bardziej lub mniej omdlewającej (nawet z pozoru dzielnej) nieskazitelnej dziewoi. Książką urzekła mnie od początku, gdzie schemat- panna w opałach, porwana biedna wyczekuje na wybawcę-zostaje od razu przełamany alkoholowym upojeniem głównej bohaterki, bo bohateką jest z całą pewnością. Nie nadętą heroiną walczącą białą omdlewającą dłonią, kładącą na szali własne bezpieczeństwo i ściśle, w każdej chwili ściśle przestrzegającą zasad i etykiety aż do wyrzygania. To jest aktywna bohaterka powieści, aktywna dziewczyna z własnymi pomysłami. Zaznaczam, że książka to romans, wiec jest naiwna i lekko odrealniona na potrzeby prawdopodobieństwa tej kategorii powieści. Książkę polecam osobą, które mają chęć na romans, baz jakiś dramatycznych przeżyć i trałm bohaterów.

Iwa | 2015-02-08

Początek zapowiada się całkiem ciekawie jednak tylko do pewnego momentu bo zaraz pojawia się wielkie bum: rozczarowanie i totalna nuda. Autorka tak się zafascynowała Egiptem, że na siłę chciała zarazić tym swoim uwielbieniem czytelników. A Harry jest wyolbrzymionym bohaterem wręcz bogiem w ludzkiej skórze pomijając jedyną jego wadę.... Jaki on to nie jest wspaniały i tylko on.

eve | 2015-06-15
Przeczytana: 10 czerwca 2015