The Killing Place

Cykl: Rizzoli/Isles (tom 8)
Wydawnictwo: Transworld Publishers Ltd
1 056
The Killing Place
angielski
topperkiewicz

HE WATCHES Something terrible has happened in the snowbound village of Kingdom Come, Wyoming. Twelve eerily identical houses stand dark and abandoned. The people who lived in them appear to have vanished, seemingly into thin air. HE WAITS Maura Isles is driving through the area with a group of friends when they find themselves trapped in a snowstorm. They stumble into the abandoned village to...

HE WATCHES

HE WAITS
Maura Isles is driving through the area with a group of friends when they find themselves trapped in a snowstorm. They stumble into the abandoned village to take shelter. But their nightmare has only just begun.

THEY DISAPPEAR
Days later, Jane Rizzoli flies to Wyoming to search for her missing friend. A crashed vehicle has been found with four badly burned bodies still inside. Can one of the corpses be Maura's? Jane's hunt for the truth leads her to Kingdom Come. Where the person who was watching Maura now lies waiting for her...

źródło opisu: www.transworldbooks.co.uk

źródło okładki: www.transworldbooks.co.uk

Paco | 2017-03-04
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 04 marca 2017

Rwą rącze rumaki.
Biedne, czasu nie mają. Na popas.
Dżokejka imieniem Tess także się nie oszczędza.
Drobna, o rysach zdradzających chińskie korzenie, idealnie spełnia kryteria ekskluzywnej dżygity. Nam, panu z brzuszkiem i mojej retro szkapie, nielekko jej kroku dotrzymać. Po piętach jej raczej nie podepczemy.  Jedyne co możemy, to obserwować, jak śledzeni  śledzącego śledzą. I kciuki trzymać ( moja szkapa pęciny ), by śledzeni w miejscu nie dreptali, a śledzący byli skazani. Na klęskę sromotną. Z gatunku pośpiesznych to przekaz. Śpieszą się wszyscy. A zwłaszcza my.
Bo strona ostatnia, tak daleko.
I tak blisko.
No i żeby Tesss nie poniosło.
A więc owsa trochę i w drogę :)

Bożena | 2013-08-08
Przeczytana: sierpień 2013

Doktor Maura Isles wyjeżdża na konferencję lekarzy patologów, odbywającą się w stanie Wyoming - o tej porze roku - w krainie pokrytej śniegiem i nawiedzanej burzami śnieżnymi. Na konferencji Maura spotyka kolegę z czasów studenckich Douga Comleya, który zaprasza ją na - organizowany wspólnie z przyjaciółmi - wypad w góry. Wycieczka zapowiada się wspaniale i pani patolog pod wpływem chwili, chcąc oderwać się od osobistych kłopotów, przyjmuje zaproszenie. Jednak już niebawem ta odrobina szaleństwa zamieniła się w prawdziwe piekło. W czasie podróży zaczęło mocno prószyć, drogę pokryła gruba warstwa śniegu i zboczyli z trasy. Samochód, którym jechali ugrzązł w śnieżnej zaspie i w dalszą drogę musieli ruszyć pieszo. Zmęczeni, resztkami sił dotarli do opuszczonej osady, gdzie znaleźli nocleg i schronienie. Królestwo Boże - bo tak nazywała się ta osada - było miejscem położonym w lesie, oddalonym od cywilizacji, pełnym tajemnic i grozy. Gdzie się podziali wszyscy mieszkańcy? Puste domy,...

Roman Dłużniewski | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

To moje pierwsze spotkanie z panią Geritsen i myślę, że nie ostatnie. Polubiłem obie kobitki. Polubiłem też Szczurka i Miśka, ale ich pewno nie będzie w kolejnych książkach. Powieść czyta się nieźle, choć kilka wątków pozostało niedopowiedzianych. Klaustrofobiczny klimat Doliny dość mocno odciska się w pamięci. I to przeraźliwe zimno. Może nieco zbyt cukierkowe zakończenie, ale nie można mieć wszystkiego.

Kiwi | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Przeciętny, aczkolwiek dość zgrabny i niegłupi thriller medyczny.

Po ostatnim tomie - i fabule, która mnie w ogóle nie absorbowała - postanowiłam trochę odpocząć od powieści pani Tess i zrobiłam dłuższą przerwę (ponad półroczną) od twórczości pani Geritssen, odsapnęłam i sięgnęłam po tom 8.
Nie podziałało.

Kryminał jeszcze do połowy jakoś się "kleił" i mnie ciekawił, potem akcja siadła i zwolniła tempo, atmosfera się skondensowała, ale nie wczułam się w klimat grozy, którym autorka próbowała mnie "skusić" za to przynajmniej doczekałam tego, że wątek Maury się poszerzył i było jej dużo więcej w porównaniu do poprzedniej części, ba doktor Isles zdominowała detektyw Rizzoli.

Ok.
Nie było tak źle, bo na całe szczęście obyło się bez przegięć i bzdurnych zwrotów akcji, są zwroty akcji, ale są wysmakowane i dość realne.

Wciąż jednak czekam na "bombę", czyli przyspieszone bicie serca i ścisk gardła.
Kto wie może w tomie 9 się doczekam?

Aneta Wiola | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

ŻYCIOWA POMYŁKA
Doktor Maura Isles wyjeżdża do innego stanu na konferencję patologów. Tam poznaje Doug'a - dawnego znajomego z uczelni. Pod wpływem impulsu i problemów osobistych Maura daje namówić się na wyprawę w góry wraz z przyjaciółmi mężczyzny. Wycieczka, która miała być "życiową przygodą" staje się wielkim błędem, a to dopiero początek koszmaru, który ma się rozegrać.

POSZUKIWANIA
Wkrótce kochanek doktor patolog zaniepokojony brakiem kontaktu z Maurą "wszczyna alarm" i do poszukiwań angażuje detektyw Rizzoli wraz z jej mężem. Ślad prowadzi do hotelu, w którym znajdowała się Maura, a nagranie na monitoringu podaje w wątpliwość scenariusz uprowadzenia.

Co się stało z doktor Isles? Jak zakończy się wyprawa w góry dla reszty towarzyszy Maury? Kim jest tajemniczy mężczyzna, który czai się w górach? Co ma z tym wszystkim wspólnego sekta?

Zawiodłam się. Po wcześniejszej lekturze powieści Gerritsen oczekiwałam czegoś lepszego. "Dolna umarłych" to najgorsza książka...

Stokrotka | 2018-03-25
Przeczytana: 24 marca 2018

Z thrillerami Tess Gerritsen jest tak, że trudno mi się od nich oderwać. Pochłaniam je w błyskawicznym tempie, zdecydowanie szybciej niż inne książki. „Dolina umarłych” bardzo mi się spodobała. Uważam tę część za jedną z najlepszych w całym cyklu. Podobało mi się to, że to Maura Isles była bohaterką pierwszego planu, mocno wysunęła się przed detektyw Jane Rizzoli, która gdzieś tam przewijała się w tle. Sama historia była intrygująca, niepokojąca. Miejsce akcji i zimowa sceneria – wprost idealne, aby wzbudzić zainteresowanie czytelnika, a w bohaterach wywołać silny niepokój, a nawet grozę.
Zauważyłam, że „Dolina umarłych” ma skrajne oceny. Sporo czytelników poczuło się rozczarowanych tą częścią. To za każdym razem uzmysławia mi, jak różnie odbieramy czytaną treść. Mnie ta powieść bardzo przypadła do gustu, dlatego wystawiam jej wysoką ocenę.

Karol | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Ta książka zostawiła mnie z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony bardzo podobał mi się pomysł na sektę w dolinie, podobał mi się ten ciężki, przytłaczający klimat pustkowia w którym rozgrywa się większość akcji. Z drugiej strony jednak to ile czasu zmarnowano na sam wstęp, to ile czasu zmarnowano na przedstawienie nam postaci które koniec końców zniknęły bez żadnego większego wyjaśnienia już nie było takie zachwycające.

Właśnie cały początek książki jest jej najsłabszą stroną. Bardzo dużo czasu zajmuje autorce dotarcie do miejsca w którym zaczyna się akcja, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem bo zwykle akcja toczy się od pierwszej strony i wydawało mi się że i tutaj Pani Gerritsen zacznie z wysokiego c. Może i nawet byłbym w stanie to przetrawić gdyby nie tak brutalne porzucenie wątku "turystów" z którymi jednak spędziliśmy trochę czasu i liczyłem że jest w tym jakiś głębszy sens.

Trochę dziwnie to wszystko się komponuje - z jednej strony ten niesamowity klimat, ta cała...

"Dolina umarłych" to moja pierwsza przeczytana powieść Tess Gerritsen.
I moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Spotkanie bardzo zabawne.
Otóż spotkanie w... tramwaju. Nie, nie spotkałam pani Gerritsen w tramwaju tylko poznałam Ją za sprawą pewnej dziewczyny. Ona siedziała i czytała ja stałam nad nią i co jakiś czas zerkałam w książkę. Wiem, wiem, że to nie ładnie ale nie mogłam się oprzeć. Podróż była długa i nużąca - może dlatego. I nie żałuję tego występku. Zła byłam tylko na tą dziewczynę, ponieważ wysiadła wcześniej niż ja. Ale udało mi się zerknąć na okładkę i zapamiętać tytuł i autorkę.
Uwierzcie, te parę kartek ( czytanych trochę chaotycznie ) wystarczyło, aby mnie zainteresować. Jak tylko mój portfel mi na to pozwolił pobiegła do księgarni w celu zakupu swojego własnego egzemplarza książki. I tak się zaczęła moja przygoda z panią Gerritsen.
Książka wciągająca ( co widać na moim przykładzie ). Ciekawa fabuła
i niesłabnące napięcie czyli to co ja lubię najbardziej.
I muszę...

darkangel | 2013-09-22
Przeczytana: 21 września 2013

Szczerze i świadomie oznajmiam, że to jedna z najlepszych książek Tess Gerritsen. Mroczna, tajemnicza i zagadkowa, czyta się jednym tchem, po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam już wiele książek tej pisarki i wszystkie podobały mi się ale kilka z nich ma u mnie miejsce honorowe i jedną z nich jest właśnie "Dolina umarłych", i choć wiedziałam prawie jak się zakończy bowiem przed nią przeczytałam "Milczącą dziewczynE" a powinna być po, jednakże nie zawiodłam się. Uwielbiam ksiąZki Tess Gerritsen i już żałuję że jeszcze tylko 3 mi pozostały do przeczytania z jej dorobku:( BedE cierpliwie czekać na następne:) Polecam serdecznie:)

Joanna | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

najlepsza!!!!!!!!!!!!!! dotychczas przeczytana książka Gerritsen. szkoda że nie da się więcej dać gwiazdek. brak słów. tak trzyma w napięciu że nawet w nocy nie mogłam spać.
przygody ISLES/RIZZOLI tutaj główną bohaterką staje się Maura ale dzielna Jane ją ratuje z opresji. gorąco polecam