Dolina umarłych

1 088
The Killing Place
Zombek

Inne wydania

Coś przerażającego wydarzyło się w wiosce Królestwo Boże, w przysypanej śniegiem dolinie w stanie Wyoming. Maura Isles, jadąca ze znajomymi na konferencję patologów, zastaje tam dwanaście identycznych domostw z nietkniętymi posiłkami na stołach. I ani jednego człowieka. Kilka dni później zostaje odnaleziony samochód ze spalonymi ciałami. Policja uważa, że są wśród nich szczątki Maury Isles....

Kilka dni później zostaje odnaleziony samochód ze spalonymi ciałami. Policja uważa, że są wśród nich szczątki Maury Isles. Ale detektyw Jane Rizzoli nie wierzy w śmierć przyjaciółki i rozpoczyna własne śledztwo. Czy zniknięcie Maury ma związek z serią zbrodni popełnionych wcześniej w tej samej okolicy?

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Paco | 2017-03-04
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 04 marca 2017

Rwą rącze rumaki.
Biedne, czasu nie mają. Na popas.
Dżokejka imieniem Tess także się nie oszczędza.
Drobna, o rysach zdradzających chińskie korzenie, idealnie spełnia kryteria ekskluzywnej dżygity. Nam, panu z brzuszkiem i mojej retro szkapie, nielekko jej kroku dotrzymać. Po piętach jej raczej nie podepczemy.  Jedyne co możemy, to obserwować, jak śledzeni  śledzącego śledzą. I kciuki trzymać ( moja szkapa pęciny ), by śledzeni w miejscu nie dreptali, a śledzący byli skazani. Na klęskę sromotną. Z gatunku pośpiesznych to przekaz. Śpieszą się wszyscy. A zwłaszcza my.
Bo strona ostatnia, tak daleko.
I tak blisko.
No i żeby Tesss nie poniosło.
A więc owsa trochę i w drogę :)

Bożena | 2013-08-08
Przeczytana: sierpień 2013

Doktor Maura Isles wyjeżdża na konferencję lekarzy patologów, odbywającą się w stanie Wyoming - o tej porze roku - w krainie pokrytej śniegiem i nawiedzanej burzami śnieżnymi. Na konferencji Maura spotyka kolegę z czasów studenckich Douga Comleya, który zaprasza ją na - organizowany wspólnie z przyjaciółmi - wypad w góry. Wycieczka zapowiada się wspaniale i pani patolog pod wpływem chwili, chcąc oderwać się od osobistych kłopotów, przyjmuje zaproszenie. Jednak już niebawem ta odrobina szaleństwa zamieniła się w prawdziwe piekło. W czasie podróży zaczęło mocno prószyć, drogę pokryła gruba warstwa śniegu i zboczyli z trasy. Samochód, którym jechali ugrzązł w śnieżnej zaspie i w dalszą drogę musieli ruszyć pieszo. Zmęczeni, resztkami sił dotarli do opuszczonej osady, gdzie znaleźli nocleg i schronienie. Królestwo Boże - bo tak nazywała się ta osada - było miejscem położonym w lesie, oddalonym od cywilizacji, pełnym tajemnic i grozy. Gdzie się podziali wszyscy mieszkańcy? Puste domy,...

Aneta Wiola | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

ŻYCIOWA POMYŁKA
Doktor Maura Isles wyjeżdża do innego stanu na konferencję patologów. Tam poznaje Doug'a - dawnego znajomego z uczelni. Pod wpływem impulsu i problemów osobistych Maura daje namówić się na wyprawę w góry wraz z przyjaciółmi mężczyzny. Wycieczka, która miała być "życiową przygodą" staje się wielkim błędem, a to dopiero początek koszmaru, który ma się rozegrać.

POSZUKIWANIA
Wkrótce kochanek doktor patolog zaniepokojony brakiem kontaktu z Maurą "wszczyna alarm" i do poszukiwań angażuje detektyw Rizzoli wraz z jej mężem. Ślad prowadzi do hotelu, w którym znajdowała się Maura, a nagranie na monitoringu podaje w wątpliwość scenariusz uprowadzenia.

Co się stało z doktor Isles? Jak zakończy się wyprawa w góry dla reszty towarzyszy Maury? Kim jest tajemniczy mężczyzna, który czai się w górach? Co ma z tym wszystkim wspólnego sekta?

Zawiodłam się. Po wcześniejszej lekturze powieści Gerritsen oczekiwałam czegoś lepszego. "Dolna umarłych" to najgorsza książka...

"Dolina umarłych" to moja pierwsza przeczytana powieść Tess Gerritsen.
I moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Spotkanie bardzo zabawne.
Otóż spotkanie w... tramwaju. Nie, nie spotkałam pani Gerritsen w tramwaju tylko poznałam Ją za sprawą pewnej dziewczyny. Ona siedziała i czytała ja stałam nad nią i co jakiś czas zerkałam w książkę. Wiem, wiem, że to nie ładnie ale nie mogłam się oprzeć. Podróż była długa i nużąca - może dlatego. I nie żałuję tego występku. Zła byłam tylko na tą dziewczynę, ponieważ wysiadła wcześniej niż ja. Ale udało mi się zerknąć na okładkę i zapamiętać tytuł i autorkę.
Uwierzcie, te parę kartek ( czytanych trochę chaotycznie ) wystarczyło, aby mnie zainteresować. Jak tylko mój portfel mi na to pozwolił pobiegła do księgarni w celu zakupu swojego własnego egzemplarza książki. I tak się zaczęła moja przygoda z panią Gerritsen.
Książka wciągająca ( co widać na moim przykładzie ). Ciekawa fabuła
i niesłabnące napięcie czyli to co ja lubię najbardziej.
I muszę...

Karol | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Ta książka zostawiła mnie z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony bardzo podobał mi się pomysł na sektę w dolinie, podobał mi się ten ciężki, przytłaczający klimat pustkowia w którym rozgrywa się większość akcji. Z drugiej strony jednak to ile czasu zmarnowano na sam wstęp, to ile czasu zmarnowano na przedstawienie nam postaci które koniec końców zniknęły bez żadnego większego wyjaśnienia już nie było takie zachwycające.

Właśnie cały początek książki jest jej najsłabszą stroną. Bardzo dużo czasu zajmuje autorce dotarcie do miejsca w którym zaczyna się akcja, co jest dla mnie sporym zaskoczeniem bo zwykle akcja toczy się od pierwszej strony i wydawało mi się że i tutaj Pani Gerritsen zacznie z wysokiego c. Może i nawet byłbym w stanie to przetrawić gdyby nie tak brutalne porzucenie wątku "turystów" z którymi jednak spędziliśmy trochę czasu i liczyłem że jest w tym jakiś głębszy sens.

Trochę dziwnie to wszystko się komponuje - z jednej strony ten niesamowity klimat, ta cała...

Marzin | 2013-09-22
Przeczytana: 21 września 2013

Szczerze i świadomie oznajmiam, że to jedna z najlepszych książek Tess Gerritsen. Mroczna, tajemnicza i zagadkowa, czyta się jednym tchem, po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam już wiele książek tej pisarki i wszystkie podobały mi się ale kilka z nich ma u mnie miejsce honorowe i jedną z nich jest właśnie "Dolina umarłych", i choć wiedziałam prawie jak się zakończy bowiem przed nią przeczytałam "Milczącą dziewczynE" a powinna być po, jednakże nie zawiodłam się. Uwielbiam ksiąZki Tess Gerritsen i już żałuję że jeszcze tylko 3 mi pozostały do przeczytania z jej dorobku:( BedE cierpliwie czekać na następne:) Polecam serdecznie:)

SeVIIen | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

„Wierzę, że każde doświadczenie, każda zła decyzja czegoś nas uczy. Dlatego nie powinniśmy bać się popełniania błędów.”

Maura Isles wyjeżdża na konferencję patologów, która odbywa się w stanie Wyoming. Tak spotyka kolegę ze studiów – Douga. Ulega jego namowom i udaje się wraz z nim, jego córką i dwójką przyjaciół w góry. Niestety – zaskakuje ich śnieżyca, zbaczają z trasy i trafiają do wymarłej wioski – Królestwa Bożego. Wszystkie domki wyglądają tutaj tak samo – zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Dziwne jest to, że nie ma tutaj żywej duszy… Jakby wszyscy mieszkańcy wyjechali w pośpiechu zostawiając pootwierane okna i zwierzęta. To jednak dopiero początek koszmaru. Nasi bohaterowie czują, że nie są jednak sami. Ktoś ich obserwuje… Jane Rizzoli rozpoczyna poszukiwania przyjaciółki. Wraz z mężem wyjeżdżają do Wyoming i niemal na dzień dobry otrzymują wiadomość, że Maura Isles została znaleziona w samochodzie, który uległ wypadkowi i nie żyje… Jane jednak nie chce wierzyć, że to...

"Dolina umarłych" to kolejna z serii o detektyw Rizzoli i doktor Isles, jednak tym razem autorka postanowiła trochę namieszać w ich wzajemnych relacjach. Dwie główne bohaterki, dotąd głównie współpracujące przy śledztwach, zostają rozdzielone, a dokładniej mówiąc tym razem detektyw Rizzoli będzie musiała odszukać swoją zaginioną przyjaciółkę.

Plusem jest, że autorka postanowiła trochę odświeżyć fabułę i nie trzymała się kurczowo wcześniejszego schematu "detektyw-współpraca z lekarzem sądowym", a postawiła tym razem bardziej na pokazanie relacji łączących dwie bohaterki prywatnie. Niestety traci na tym trochę wartość książki jako thrillera, bo akcja nabiera tempa dopiero po jakimś czasie, na początku akcja skupia się głównie na poszukiwaniach doktor Isles.
Tematyka sekt jest w książce tylko dodatkiem, ale za to ciekawie łączy ze sobą wszystkie zawarte w niej wątki.

"Dolina umarłych" stanowi dobre uzupełnienie serii, więc nie polecam jej do czytania bez zapoznania się z...

Ania | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Najlepasz ksiażka jaką do tej pory czytałam.Od samego początku całkowicie pochłania czytelnika,jest po prostu rewelacyjna.Ciekawa i przerażająca.Najlepsza ze wszystkich jakie do tej pory przeczytałam tej autorki!!!

Joanna | 2013-07-05
Przeczytana: 09 maja 2012

Doktor Maura Isles udaje się na konferencję patologów do ogarniętego zimą Wyoming. Spotyka tam od lat niewidzianego kolegę ze studiów Douga , razem wspominają lata studiów w Stanfordzie. Wraz z przyjaciółmi towarzyszącymi lekarzowi oraz jego córką planują zwiedzanie okolicznych miejsc. Początkowo w atmosferze dobrego humoru i przeżycia przygody mylą zaplanowaną trasę podróży i docierają do budzącego grozę miejsca – ukrytej w dolinie i zasypanej śniegiem osady zwanej Królestwo Boże. Mieszkańcy wioski dosłownie zniknęli, porzucając dwanaście identycznych domostw, na stołach pozostały nietknięte posiłki, w garażach samochody.
Kilka dni później detektyw Jane Rizzoli rozpoczyna poszukiwania przyjaciółki. Policja jednak odnajduje na drodze samochód z czterema zwęglonymi ciałami. Czy na pewno są wśród nich szczątki Maury?
Kryjąca wiele tajemnic niesamowicie wciągająca powieść grozy uchylająca rąbek przeszłości znanej z poprzednich powieści patolog Maury Isles, jej niezbyt udany...