Zabić Jane

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Cykl: Stacy Killian (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
See Jane Die
Marczewek

Koszmar z przeszłości wraca… Jane Killian, potrącona przez motorówkę, cudem uniknęła śmierci. Po serii operacji plastycznych wreszcie może cieszyć się pełnią życia. Z mężem, doktorem Ianem Westbrookiem, oczekują narodzin pierwszego dziecka. Szczęście pryska, gdy Ian staje się głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Jane wierzy w niewinność męża, lecz w trakcie śledztwa narastają...

Koszmar z przeszłości wraca…

Jane Killian, potrącona przez motorówkę, cudem uniknęła śmierci. Po serii operacji plastycznych wreszcie może cieszyć się pełnią życia. Z mężem, doktorem Ianem Westbrookiem, oczekują narodzin pierwszego dziecka. Szczęście pryska, gdy Ian staje się głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Jane wierzy w niewinność męża, lecz w trakcie śledztwa narastają w niej wątpliwości. Zaczyna otrzymywać anonimowe listy. Wie, że pochodzą od człowieka, który przed laty celowo spowodował wypadek na jeziorze. Musi stawić czoło przerażającej prawdzie. Prześladowca zna jej najgłębiej skrywane lęki. I z pewnością bezlitośnie je wykorzysta, by tym razem zabić Jane.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawcy

boziaczek | 2019-07-05
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 05 lipca 2019

"Zabić Jane" to dobry kryminał z dynamicznie rozwijającą się fabułą i zaskakującym zakończeniem. Czyta się dobrze.
Polecam.

Bzibzioh | 2019-04-21
Na półkach: Przeczytane, E-booki, Legimi
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Książki Spindler niewątpliwie służą niewymagającej wysiłku intelektualnego rozrywce i przy okazji zarabianiu pieniędzy przez ich autorkę. Nie oceniam zatem wartości literackiej, ale poziom zainteresowania i emocji, jakie książka może wywołać u czytelnika. Postacie nie posiadają rozbudowanych portretów psychologicznych, autorka stawia na akcję, wątek kryminalny, sensacyjny i romantyczny. Dostrzec można schemat, jaki powiela: skłócenie policjantki z przełożonym, prywatne śledztwo na własną rękę, zauroczenie policjantki partnerem z pracy i ich odmienne domniemania na temat sprawcy zbrodni oraz motywów, a także zapatrywania na sposób działania. Całość umieszczona w Dallas, wśród ludzi bogatych i pięknych. Jako że główny podejrzany jest chirurgiem plastycznym, sporo rozważań na temat dążenia kobiet do osiągnięcia rozpowszechnionego w mediach modelu piękna oraz ich strachu przed starzeniem, a także o pięknie wewnętrznym. No i wszystko jest zbyt odrealnione, ale bawiłam się świetnie.

Kasiek | 2019-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

o matko!!!
jak można tak wkręcić!
w życiu nie sądziłam że to Mac okaże się tym najbardziej złym!!
no jak!!
Dave'a podejrzewałam, ale Mac!
no wow!

Cieszy mnie że siostry się pogodziły - jak widać, niedopowiedzenia też ranią.

Katarzyna | 2019-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Bardzo ciekawy kryminał, który do końca trzyma nas w niepewności. Nigdy nie miałam przyjemności czytania twórczości tej autorki. Z pewnością sięgnę po inne jej książki.
15 letnia Jane Killian otarła się o śmierć. Motorówka, którą ją staranowała, zmieniła jej dotychczasowe życie. Poszarpana i zniekształcona twarz, długie lata rehabilitacji, kilka operacji plastycznych , przez to wszystko przechodziła. Poznała wspaniałych ludzi: Dave'a, który został psychologiem a prywatnie był najlepszym przyjacielem. Ian- chirurg plastyczny, który nie miał wpływu na jej operacje, ale rozumiał ją doskonale i został później jej mężem. Najbardziej bolała ją rozłąka i brak dobrego kontaktu z siostrą Stacy, która była śledczym w Teksasie. Jane po tylu latach nadal dręczą koszmary, a napływające wspomnienia nie dają spokojnie cieszyć się życiem. Zagadka nigdy nie została rozwikłana, a sprawca pozostał na wolności. Beztroska, młoda dziewczyna zniknęła gdzieś na zawsze. Jest krytyczna wobec siebie i nie...

Zaczytana | 2019-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 marca 2019

25/2019
„Zabić Jane” to bardzo dobrze skonstruowany thriller psychologiczny. Akcja wciąga niczym fale wzburzonego morza. Zostajemy wyrzuceni na brzeg z kolejną dawką informacji oraz danych, na podstawie których próbujemy rozwikłać zagadkę, poznać tajemnice dotyczące głównych bohaterów. Nie będę opisywała fabuły, gdyż jej zarys możemy pobieżnie poznać zerknąwszy na okładkę. Jesteśmy wodzeni za nos przez autorkę – co oceniam na duży plus- kolejne tropy podejmowane wraz ze śledczymi prowadzą nas do ….kolejnych ofiar. Mamy wrażenie, że nie da się uniknąć tragedii. Gdy już wydaje nam się, że wiemy kto czyha na życie Jane, okazuje się, że się mylimy. Zakończenie zaskakujące. Czytelnik do końca lektury jest trzymany w napięciu. Polecam, nie będziecie zawiedzeni.

Marzenadg | 2018-12-23
Przeczytana: 01 lutego 2019

Swietna ksiazka!

susanjones | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Kończąc czytanie tej książki, kończę pewien rozdział w życiu.
Czas leci nie ubłagalnie szybko, a te 2 lata i 9 miesięcy zleciały w mgnieniu oka.
Chcę pamiętać tylko dobre chwile.
Będzie mi tego brakować, jednak "szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów." Chcę ułożyć sobie życie, ale gdzie indziej.

Idealne życie Jane niebawem ma ulec drastycznej zmianie.
Jest znaną rzeźbiarką, bogatą, zamężną z przystojnym chirurgiem plastycznym.
Można pomyśleć, że ma wszystko i jest szczęśliwa. Dodatkowo kobieta oczekuje dziecka
Zostaje zamordowana pacjentka i była kochanka jej męża.
W Jane budzą się wątpliwości

Iwona Nocoń | 2018-06-12
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Główną bohaterką książki jest Jane, artystka - rzeźbiarka. Na początku książki dowiadujemy się, że uległa ona przed laty wypadkowi na jeziorze - ktoś umyślnie najechał na nią motorówką, co spowodowało okaleczenie twarzy. Dzięki operacjom i pomocy psychologa Jane doszła do siebie, poznała swojego męża Ian'a, z którym spodziewała się dziecka. Niestety ich spokój zostaje zaburzony. Senne koszmary zaczynają prześladować Jane, a jej mąż zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Gdyby tego było mało to gwoździem do trumny stają się anonimy wysyłane prawdopodobnie od sprawcy wypadku sprzed lat.

Jak myślicie - czy zabójcą naprawdę jest mąż? Kto stoi za wysyłaniem listów? Może sprawcą jest jedna i ta sama osoba, która bardzo dobrze zna Jane i chcę ją zranić? Mam nadzieję, że pytania na tyle was zaintrygowały, że sięgniecie po książkę.

Z ręką na sercu muszę przyznać, że książkę Ericy czytało mi się fantastycznie.

Plusem tej książki jest fakt, że do końca nie byłam pewna kto jest...

mazurka | 2018-04-25
Przeczytana: 05 czerwca 2018

fantastyczna taka jest moja opinia.

Dortek | 2018-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Spodziewałam się zwykłego ‘babskiego’ dramatu z wątkiem kryminalnym, a tymczasem dostałam całkiem niezły thriller, który trzyma w napięciu do samego końca. Autorka prowadzi intrygę w nieprzewidywalny sposób rzucając podejrzenia na niemal każdą osobę z otoczenia Jane. Od początku do końca wiadomo tylko jedno: ktoś prześladuje Jane i chce ją nastraszyć i dorwać. A może nawet zabić . Czy ma to związek z wypadkiem sprzed 16 lat, kiedy to motorówka najechała na nią na środku jeziora czy może ktoś chce wykorzystać informacje z tamtego czasu? Naprawdę, nic w tej książce nie jest takie jakby się wydawało.