Bigos w papilotach (e-book)

Okładka książki Bigos w papilotach (e-book) Maria Biłas-Najmrodzka, Elżbieta Narbutt
Okładka książki Bigos w papilotach (e-book)
Maria Biłas-NajmrodzkaElżbieta Narbutt Wydawnictwo: Czarno na Białym biografia, autobiografia, pamiętnik
Czarno na Białym
2013-08-28
2013-08-28

Listy krążące między przyjaciółkami Marią i Elżbietą są zabawne, ciepłe i zawierają wiele mądrości życiowych .
Kobiety dzielą się ze sobą wspomnieniami, a przy okazji pokazują, jak ważne są powroty do tego, co się przytrafiło im przed laty i jaki wpływ to wywarło na ich teraźniejsze życie.
Nic już nie muszę... robię to, na co mam ochotę i pomimo trudności staram się być pogodna, samodzielna i niezależna- to zasady jakie realizują starsze panie.
Książkę bardzo szybko się czyta, skłania ona do wielu refleksji, ale i wywołuje uśmiech .
Kiedyś czytałam listy obu przyjaciółek : Żaba w papilotach. Teraz ubawił mnie -Bigos w papilotach, a trzeci tom - Romans w papilotach zostawiam sobie na później Polecam całą serię.

Świetna książka na poprawę humoru, opisująca piękną relacje przyjaźni pomiędzy dwoma starczymi kobietami. które przeżywają zabawne momenty w codziennym życiu.
Polecam na gorsze dni

Polecam na gorsze dni

Ciepłe czytadło w krótkiej formie, grzeje serducho

Ciepłe czytadło w krótkiej formie, grzeje serducho

Co za rewelacyjny audiobook! Korespondencja dwóch starszych pań, przyjaciółek. Dwie kobiety, panie po 70tce mające już, jakby się mogło wydawać, "przeżyte" życie wciąż są pełne wigoru i skore do żartów. Chociaż życie ich nie oszczędziło, bo odejście bliskich osób, ukochanych pupili i choroby coraz bardziej im doskwierają to wykrzesują z siebie niemały optymizm.

Cudna rzecz, traktująca o najzwyklejszej codzienności z perspektywy dwóch dojrzałych pań po 60tce. Odpoczynek i reset po męczącym dniu. Wielka mi sprawiła frajdę.

I znowu dałam się zmylić opisom na okładce….. Książka składająca się z listów pisanych do siebie przez dwie dojrzałe przyjaciółki da się przeczytać, ale nie mogę stwierdzić, że była to frapująca lektura. Ot takie sobie wynurzenia na temat codziennego życia, trochę wspomnień i rozważań na temat otaczającego je świata, opisów relacji z sąsiadami i rodziną. No i cały czas miałam nieodparte wrażenie, iż było to typowe pisanie "pod publiczkę" - tak nie piszą do siebie zaprzyjaźnione osoby.

Lekka, łatwa i przyjemna, czasem zabawna, czasem zmusza do refleksji, na pewno poprawia humor:)

• EBOOK
  • 52/2019
  • JUŻ
  • 22 rok

Dodaj cytat z książki Bigos w papilotach (e-book)